Sari la conținut
Forum Roportal
ticoloco

Configuratie laptop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

care e faza cu monitorul la acer?

 

eu am un laptop acer 3003 wlmi ( sau cam asa :o: ) de 7 luni si nu are nimic. cine a scos chestia asta? in schimb am un prieten care are un ibm si i s-a bulit placa video.asa ca noroc sa ai , restul vine de la sine !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gents, guys, oameni buni,

Caut de vreo 3 luni un laptop cu urmatoarele caracteristici :

CPU : Intel Core 2 Duo - T5500 sau T5600, nu ma supara mai bun,

CHipset Video : nVidia sau ATI cu 128/256 MB GRAM dedicat, fara share din memoria sistemului,

Display : 15.4" sau 17", WXGA/WXGA+, CristalBryte/TrueBryte sau cum s-o mai chema dar cu stralucire suplimentara,

SO - Win XP oricare caci am nevoie de aplicatii ce suporta numai Windoze iar Vista nu e maturizat inca,

RAM : 1GB DDR2 sau mai mare,

Baterie : 8-10 cell LI-Ion,

Aplicatii suplimentare: Excel-ul 2003, fara alte aplicatii MS Office.

Conectica : WLAN 802.11 si Bluetooth 2.0, cu network chipset capabil Gigabit ethernet

PRET : PANA in 3500 RON, adica 35 mil ROL, cu factura.

Celelalte detalii: fabricant de memorii, fabricant de laptop, etc nu ma intereseaza.

Intrebarea 0 : aveti idee pe unde as putea gasi asa ceva in ro ?

 

Intrebari:

1. Stiti vreun site care sa faca o comparatie intre cele mai bune oferte de laptopuri pe piata romaneasca ? In genul bestbuy, clicktobuy,bestprices din UK, USA sau CANADA.

2. Care ar fi cel mai ieftin mag online de laptopuri pe piata romaneasca ?

3. Se mai platesc taxe vamale la laptop-uri ? De ce sunt NESIMTIT mai scumpe laptop-urile in RO decat oriunde in Occident ?

4. Stiti vreun magazin online ro care sa-ti permita customizarea laptop-ului ?

5. Stiti vreun magonlinero care sa-ti permita alegere multicriteriala a laptopurilor, cu mai mult de 6 filtre ? Cum sunt pe dincolo ?

6. Avand in vedere ca vreau sa cumpar online un laptop,pe firma, cu plata ramburs, am vreo sansa sa cumpar de dincolo ?

7. In cazul in care nu aveti ceva raspunsuri la cele de mai sus, aveti idee unde sa caut?

 

Multumesc anticipat.

SWPriest

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor. am si eu o problema cu laptopul meu (HP 500) si as dori sa ma ajutati cu o parere va rog! este vorba despre monitorul meu care in ultima vreme o ia razna. pur si simplu am aparut din senin 2 mici liniute negre sus in stanga ecranului.. iar dupa o zi s-au transoformat (nu stiu cum, nu a fost nimic prograsiv!) intr-o bulina neagra complet cu diametru de 2 cm! este un cerc perfect. par a fi zeci de pixeli morti dar adunati intr-un cerc parca desenat cu compasul :|; iar in jur este o zona luminoasa ca o "aura" :roll:) ..si tot isi mareste si isi micsoreaza diametrul (atunci cand monitorul este inchis) .. ce e si mai socant.. e faptul ca peste vreo 2 zile a mai aparut inca o astfel de bulina in partea dreapta.. prin acelasi mod .. va rog, ajutati-ma cu o parere!! ce se intampla? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×