Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

40.000 copii abandonati din cauza crizei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aici e vorba de mama naturala a copilului. Tatal biologic este evident din greseala si nu cred ca i-a dorit nici pe copil nici pe mama.

Ca a dorit sau nu, tatal biologic e responsabil si poate fi obligat pe cale legala la pensie alimentara.

Pe de alta parte, asa cum am zis, un posibil tata adoptiv nu are nici o obligatie de a adopta respectivul copil. Decit daca vrea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Genul de femei la care le dai doi pumni in gura, le iei copilul si il dai la orfelinat - creste traumatizat si acolo, dar poate avea sansa sa il adopte cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Genul de femei la care le dai doi pumni in gura, le iei copilul si il dai la orfelinat - creste traumatizat si acolo, dar poate avea sansa sa il adopte cineva.

 

Genul asta de om (femeie/barbat), il poate face pe un copil sa simta ca mai bine nu se nastea.

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca o timpenie, alt autor.

Inca o lipsa de arugument la o catalogare.

Nu am spus deloc ca e musai sa fie asa, dar in multe cazuri asa e. Degeaba ai bani si accepti material sa cresti un copil, daca nu ai aptitudini sanatoase, mai ales la nivel psihic, de a o face.

 

Ca a dorit sau nu, tatal biologic e responsabil si poate fi obligat pe cale legala la pensie alimentara.

corect, dar nu si la 'pensie morala'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La un salar de 800-1000 RON intr-un oras ca Timisoara se face foamea. Nu stiu din ce oras e femeia asta, dar preturile s-au umflat rau de tot. Nu vreau sa-i gasesc scuze, nu exista scuze pentru atitudinea ei. Mai bine as muri de foame sau as manca odata pe zi decat sa fac asa ceva cu copilul meu. Sau chiar daca l-as duce sa-l las in grija statului nu l-as face sa se simta vinovat ca exista. Asta doare cel mai mult nu foamea, faptul ca acea mama isi trateaza copilul facandu-l sa simta ca el nu-i apartine ei, ca e al nimanui. Si totul pentru ce, pentru bani.

 

"E vreo lege care sa ma oblige pe mine sa-l tin?" spune mama in filmulet. Incredibil. Nu se gandeste absolut deloc ce simte copilul, ci se gandeste doar la binele ei. Dragostea inseamna sacrificiu.

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ce te minunezi atat.

Decat un asemenea specimen sa isi creasca copilul, mai bine, cel putin teoretic, il preia statul.

Asta e, ca doar nu i-m ucide ca pe cainii vagabonzi..asa cum e..vorba unora..ca in Africa.

 

Si maimutele infiaza. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui ca la o anumita virsta, cam prin clasa a patra, sa se dea un test de IQ, iar retarzii ca asta sa fie castrati/sterilizati.

Editat de Jugulator

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui ca la o anumita virsta, cam prin clasa a patra, sa se dea un test de IQ, iar retarzii ca asta sa fie castrati/sterilizati.

 

Nu se vede la IQ rautatea. Si nimic din ce tine de emotii si traume.

 

Maicamea imi spunea, "puteam sa te las la casa copilului, asa cum au facut si altele, dar nu am facut-o", "puteam sa-l insel pe tatatu de 1000 de ori dar nu am facut-o, ca sa am familie".

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Genul de femei la care le dai doi pumni in gura, le iei copilul si il dai la orfelinat - creste traumatizat si acolo, dar poate avea sansa sa il adopte cineva.

 

EI NA, TE SIMTI TU MAI BINE DACA II DAI SI DOI PUMNI IN GURA?

 

Sunt femei care nu stiu sa fie mame si nu doar cele sarace si fara educatie, care au crescut la coada vacii cu ciomagul pe spate. Femeia asta a crescut asa si asa se comporta , pentru ca nu stie altceva, nu a avut parte de altceva. Dar, din pacate, exista femei care au un statut social, bani , educatie si , totusi, nu sunt mame. Fac un copil ca sa fie in grafic si ulterior uita ca l-au facut, il lasa cu bunica sau cu cine stie ce doica pt ca ea trebuie sa-si continue urcusul profesional si nu se poate impiedica de un tanc.

Din punctul meu de vedere sunt de condamnat toti cei care fac un copil nedorit azi, cand exista atatea metode contraceptive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×