Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Cehov

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Anton Cehov a fost un prozator și dramaturg rus.

 

Ce v-a placut in opera lui si/sau ce nu v-a placut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anton Cehov a fost un prozator și dramaturg rus.

 

Ce v-a placut in opera lui si/sau ce nu v-a placut?

 

un roman cu un contrabas = 10

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un roman cu un contrabas este culegerea de nuvele schite povestiri... adica tot ce a scris el in viata lui...

 

si are acolo o insiruire de texte care l-ar face pe caragiale sa sa intoarca la scoala... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A ce ? Ce spui tu acolo?

 

Mie imi plac operele sale pentru ca aduc in valoare personajele cu trairile lor autentice .Personajele care se lasa doborate de anumite lucruri . Personaje cu adevarate drame interioare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit partea de teatru :P Din punct de vedere dramatic as fi vrut sa tratam problema .

 

In ,, Unchiul Vania " Sofia Alexandrovna era indragostita de doctorul Astrov . Mi-a placut mult cum a pus in fata iubirii incertitudinea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-am citit in urma cu mai bine de 20 de ani(si cand eram in armata am cumparat ceva de cehov de la biblioteca unitatii)...mare lucru nu-mi amintesc-stiu doar ca mi-a placut foarte mult.

mare aport la acest topic nu prea pot sa aduc,din pacate.

inexact...

 

de la biblioteca eventual imprumuti... aducerea aportului e cam ca dreaq... ca si formulare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

l-am citit in urma cu mai bine de 20 de ani(si cand eram in armata am cumparat ceva de cehov de la biblioteca unitatii)...mare lucru nu-mi amintesc-stiu doar ca mi-a placut foarte mult.

mare aport la acest topic nu prea pot sa aduc,din pacate.

un roman cu un contrabas este,daca nu ma-nsel o nuvela-o editie de nuvele;povestiri

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sefulica-de la biblioteca unitatii am cumparat o sumedenie de carti- nu le-am cumparat de la punctul alimentar;aveai posibilitatea sa cumperi editii noi,sau sa imprumuti din stocul unitatii;te rog fa off in alta parte

 

inexact se refera la formularea aia cu adus aportul... in rest, daca tot editezi sa nu se prinda fraierii, spune si tu ceva despre adusul contributiei... iar romanul cu contrabasul l-ai citit in tinerete de la mine... am si precizat ca e o culegere de texte...

 

asa ca eu nu fac off topic, pentru ca literatura se discuta cu literati, nu cu literaturisti...

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sefulica-de la biblioteca unitatii am cumparat o sumedenie de carti- nu le-am cumparat de la punctul alimentar;aveai posibilitatea sa cumperi editii noi,sau sa imprumuti din stocul unitatii;te rog fa off in alta parte

am cumparat si ceva de cehov atunci;stiu sigur asta

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×