Sari la conținut
Forum Roportal
Gregory1992

As vrea sa ma apuc de pian

Postări Recomandate

Poti cauta un profesor sa te mediteze

Stiu. Am vreo cativa chiar in oras la mine, dar intrebarea mea este: Cam cat timp trebuie sa practic pianul pana sa pot stapani a canta la doua piane deodata respectiv unul sa fie situat in fata mea si unul in dreapta sau in stanga mea? Cam asa cum fac trancerii daca stii.

Editat de Gregory1992

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. As vrea sa invat sa cant la pian. Am 18 ani si vreo cativa mi-au zis ca e cam tarziu sa ma apuc la varsta asta sa invat pianu. Voi ce ziceti, e tarziu sau nu? Si cam cat timp mi-ar lua pana m-as pricepe destul de bine sa cant la doua piane deodata (unul in fata mea si unul pe lateral)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti cauta un profesor sa te mediteze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu. Am vreo cativa chiar in oras la mine, dar intrebarea mea este: Cam cat timp trebuie sa practic pianul pana sa pot stapani a canta la doua piane deodata respectiv unul sa fie situat in fata mea si unul in dreapta sau in stanga mea? Cam asa cum fac trancerii daca stii.

Atitudinea ta ma duce la gandul ca te gandesti la cat de smecher o sa fii din postura de erudit in ale 'trancer'-ismului sau ce vrei tu sa fii...

As vrea sa ma insel, dar atitudinea asta de a intreba cat dureaza pana ce ajungi poet/medic/pianist/programator denota dezinteres si neputinta fata de inceperea de la 0 si interes doar pentru rezultatul final . O mentalitate de loser poti sa-i zici .

Editat de ruudflo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei sa ajungi dj ?

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atitudinea ta ma duce la gandul ca te gandesti la cat de smecher o sa fii din postura de erudit in ale 'trancer'-ismului sau ce vrei tu sa fii...

As vrea sa ma insel, dar atitudinea asta de a intreba cat dureaza pana ce ajungi poet/medic/pianist/programator denota dezinteres si neputinta fata de inceperea de la 0 si interes doar pentru rezultatul final . O mentalitate de loser poti sa-i zici .

Eu nu vreau sa ma cert cu tine dar eu am pus intrebarea aia din curiozitate daca stii ce-i aia nu pentru a ma da smecher. Eu vreau doar sa stiu ce ma asteapta daca ma apuc de pian. Data viitoare fa bine si nu mai intelege gresit ce zic eu ok?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu vreau sa ma cert cu tine dar eu am pus intrebarea aia din curiozitate daca stii ce-i aia nu pentru a ma da smecher. Eu vreau doar sa stiu ce ma asteapta daca ma apuc de pian. Data viitoare fa bine si nu mai intelege gresit ce zic eu ok?

 

daca te apuci de pian, sa te tii bine... are 4 picioare si coada, asa ca ai grija de tine... :P

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu vrei sa ajungi dj ?

Ar fi ceva, dar nu cred. Si asa cel putin in Romania, industria muzicala e la pamant. Dar poate sa fie asa ca un hobby, si sa cant si de placere. Eu sunt fan Scooter, chiar daca ei nu prea sunt originali si cam tot ce canta e copiat de la altii. Si asa au schimbat al treilea membru cam des de cand exista trupa si cine stie, poate ajung si eu sa am ocazia pt ceva timp sa cant alaturi de H P Baxxter si Rick J Jordan. Si asa cu Michael Simon au scos cam niste piese de caca. Era super pe vremea cand erau in trupa Axel Coon sau Jay Frog, atunci scoteau melodii faine. Dar mai stii, poate ajung in Germania peste vreo cativa ani, dau de Jay Frog si de Axel Coon, gasesc si unu cu vocea si un manager si facem un fel de Scooter 2, care sa intreaca originalu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vreau doar sa stiu ce ma asteapta daca ma apuc de pian.

Munca te asteapta .

Sfat : daca munca nu-ti face placere, poti sa te lasi . Ai luat-o pe un drum gresit .

De altfel, daca munca iti place, iti place implicit si procesul 'devenirii' , astfel este eliminata orice

intrebare din curiozitate
cu referinta la volumul de munca pe care trebuie sa il depui . Editat de ruudflo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×