Jump to content
Forum Roportal
revanclaw

Website mai mult sau mai putin pentru administratori

Rate this topic

Recommended Posts

Am creat un website recent, http://booter.cz.cc, destinat mai mult sa zicem administratorilor sau utilizatorilor de PC mai avansati. Contine imagini de CD-uri butabile ce se pot downloada (Windowsuri PE, Antivirusi), imagini floppy (Win '95, '98, Me etc) precum si un forum. Site-ul este destul de simplu, dar linkurile sunt foarte utile (pentru cine stie ce sa faca cu ele). Este un site incomplet, in curand voi adauga tutoriale pentru creare de imagini butabile de la zero, reparare sisteme care au cedat si altele.

Rog o opinie :P

Ma dor ochii de la imaginea de pe fundal.

Meniul...puteai pune altul.

Cel mai bine era sa faci toata treaba cu forumul. Puneai acolo tot ce trebuia, informatile si link-urile de download.

Intentia e buna, adica am vazut 2-3 programe utile.

Bafta.

Edited by RHS

Partea de design cred ca ar trebui schimbata. In plus textul galben pe fundal negru este obositor de citi, cea mai buna solutie ar fi un text negru pe fundal alb iar ca font Arial sau Verdana.

Site-ul are o interfata "simpla" pentru ca am vrut si vreau sa pun acent pe programele ce se pot downloada de pe el. Nu am vrut sa il las sa fie un site gen FTP care arata mai simplu decat northon commander. Dupa ce mai scriu cateva articole si mai gasesc alte programe utile, voi modifica si interfata.

Asta ma interesa mai mult, RHS, ai vazut 2-3 programe utile, dar le-ai folosit? Tind sa cred ca mai mult de 1 utilizator/judet care sa foloseasca programele acestea nu va fi :soc:

Asta ma interesa mai mult, RHS, ai vazut 2-3 programe utile, dar le-ai folosit? Tind sa cred ca mai mult de 1 utilizator/judet care sa foloseasca programele acestea nu va fi :soc:

Da, le-am folosit atunci cand am avut nevoie. :swoon:

Un utilizator pe judet... Atunci nu se mai numesc programe uitle! Un program util este un antivirus, de care ai nevoie cand navighezi pe internet pe anumite pagini web care nu sti ce ascund in spatele lor si nu numai.

Program util? Driverul video, audio, de unde poti face reglari video/audio si care fara aceste programe(drivere) sistemul operativ nu functioneaza la capacitate maxima.

Tot un program util zic eu e acel program care iti arata temperatura CPU, HDD, etc.

Si lista ar continua.

Bafta.

Am creat un website recent, http://booter.cz.cc, destinat mai mult sa zicem administratorilor sau utilizatorilor de PC mai avansati. Contine imagini de CD-uri butabile ce se pot downloada (Windowsuri PE, Antivirusi), imagini floppy (Win '95, '98, Me etc) precum si un forum. Site-ul este destul de simplu, dar linkurile sunt foarte utile (pentru cine stie ce sa faca cu ele). Este un site incomplet, in curand voi adauga tutoriale pentru creare de imagini butabile de la zero, reparare sisteme care au cedat si altele.

Rog o opinie :)

Mai merge? Am