Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Statutul de femeie - biologic vs. dobandit

Evaluează acest topic

Trans-sexuali = femei?  

20 membri au votat

  1. 1. Cati dintre voi ati face sex cu un trans-sexual?

    • Nu as face asta, fundul nu e vagin, barbatul nu e femeie
      5
    • As face asta daca arata bine, desi stiu ca e de fapt barbat
      1
    • Da, sunt femei in toata regula
      1
    • Gandul imi provoaca repulsie
      16
  2. 2. Crezi ca trans-sexualii ar trebui considerati femei?

    • Nu si imi sustin parerea orice ar spune altii
      15
    • Da, dar nu de catre mine
      3
    • Da, si ii acuz pe altii de intoleranta din principiu, desi eu nu vreau relatii cu asemenea persoane
      2
    • Le sustin drepturile din convingere, in teorie si practica
      1
  3. 3. Trans-sexualii au cu adevarat un comportmanet tipic feminin?

    • Da, asa se poarta femeile
      3
    • Consider ca sunt cam exuberanti in manifestari
      7
    • Se imbraca si se poarta ca niste prostituate
      5
    • Nu stiu
      7


Postări Recomandate

Atat timp cat persoana e bine definita dpdv a sexului, dupa proceduri,nu am vreo problema sa o accept drept ceea ce ar fi la momentul respectiv.Ce a fost nu conteaza.

Mai dificil de inteles (nu acceptat) ar fi cei cu tot arsenalul de organe si atributii in palmares,masculine si feminine. La aia parca m-as scarpina oleaca in crestet despre cum sa-i iau. :flowers:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am intalnit in realitate nimic din ce ziceti voi aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o zicala la tara , poate ca luata mot a mot pare puerila dar eu cred ca e reala si universala

"Suntem asa cum ne-a lasat Dzeu" spun batranii. Sunt de acord.

Esti asa cum te-a creat natura (sau Dzeu)

 

Ce mai schimbi tu pe parcurs in infatisare nu are nimic de-a face cu codul genetic cu care esti inzestrat. Cu ala ramai. Nici o operatie din lume nu te poate face sa FII altceva. Eventual "sa pari"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O femeie se naste femeie si moare femeie .

Un barbat se naste barbat si moare barbat .

Ca exista unii care vor sa fie altceva decat ceea ce sunt din punctul de vedere al sexului , ok ; din punctul meu de vedere, intra la 'tolerati' si astia . In fond, ei pot sa pretinda ce vrea muschiul lor, fie ca il au de la natura, fie ca si-l procura in timp , in contextul in care isi vad de treaba lor, oricare o fi ea . Diferentele dintre normalitatea unuia si a altuia arata cat de complexa e mintea umana si asta este un lucru dezirabil .

Editat de ruudflo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am decis sa deschid acest topic simpatic in urma unei conversatii cu un tip simpatic, care, fiind membru al comunitatii LGBT, nu stiu sigur ce orientare, mi-a spus ca femeia e definita prin atitudine si nu prin organele genitale, si ca el va fi mereu mai feminin decat mine :P (asta nefiind foarte greu dpdv al personalitatii).

 

Asadar, ce este o femeie? Este ea definita prin alcatuirea genetica sau prin atitudine?

Se stie ca felul in care se comporta o femeie si lucrurile pe care le vrea de la viata sunt determinate si de organismul ei, in special de perioada fertila, de aceea la o anumita varsta are tendinta de a vrea sa formeze o familie cu cineva.

 

Sunt trans-sexualii femei cu adevarat?

Exista multi pe forum care bat obrazul altora pentru discriminare si intoleranta, care spun ca trans-sexualii si cei cu deviatii sexuale in general ar trebui acceptati drept ceea ce sunt, de fapt ceea ce vor sa fie, in primul caz.

Dar cati dintre voi ati merge pana la capat si ati face sex cu un trans-sexual, chiar cu unul care a devenit femeie prin operatie?

Cati dintre voi nu ati simti repulsie la acest gand, si daca voi simtiti repulsie, cum puteti condamna restul barbatilor ca simt asta si sunt "intoleranti"?

 

Credeti ca o femeie cu cocosel este cu adevarat femeie, si ca un poate deveni ceea ce nu este in mod natural? A gresit natura? Credeti ca aceste "femei cu statut dobandit" afiseaza o atitudine feminina (adica asta inseamna atitudinea femnina, cea de coltul strazii si de bordel)?

 

Femeia definita doar prin atitudine? Mai degraba prin nastere, alaptare sau cod genetic (XX si nu XY) ..

Spune-i simplu, tamp .. individului asa, ca daca un barbat se considera femeie, poate accepta castrarea si transformarea sa in eunuc, deoarece nefiind barbat prin atitudine, nu l-ar afecta deloc .. sa vezi cum isi dau repede in barbatie prefacutii.

 

Am spus pe o alta tema, ca unii barbati sunt atat de invidiosi pe femei incat vor face orice sa le inlocuiasca, si se pare ca asa si este.

La fel cum toti onorabilii hetero sau homo le ataca si marginalizeaza pe "curve", pentru ca ei de fapt ar vrea sa fie exact ca ele. Adica sa arate ca ele, si sa beneficieze din plin de sex appeal sau alte privilegii financiare.

 

Normal ca orice barbat obsedat sexual ar muri sa fie o curva, la modul adevarat si nu doar cel social sau intelectual, deja obtinut .. asa ca le ataca doar pentru a putea sa le fure locul. Gelosi pe abilitatea unor femei de a obtine aproape orice doar prin sex/placere, e printre cele mai invidiate calitati ale unei femei, de catre barbati sau alte femei.

 

Exista un termen american pentru prostii aceia, anume roleplayers. Apare la persoanele cretine, fara personalitate, ce isi inchipuie ca sunt animale sau monstri sau alte fictiuni gen ingeri, crestini, nobili etc.

 

Chiar si idealul de OM este o prostie egala cu transexualitatea, o simpla imbecilitate elevata la grad de titlu onorific de toti antisocialii care incearca sa compenseze ..

 

Barbatii nu vor sa accepte ca sunt (doar) barbati, femeile nu vor sa accepte ca sunt (doar) femei, asa ca isi creaza minciuni ca ar fi "oameni/ingeri/sfinti/intelepti/zei/creatori/geniali/divini" .. fugind de lacunele propriilor personalitati, ascunzandu-se in trucuri sociale ieftine. Scamatorii dogmatice de doi lei, care reduc persoanele la simple abstractizari moderne "dupa cum dicteaza moda-curentul-trendul".

 

Transexualii care se opereaza sa para femei, sunt niste clone .. dopplegangeri. Monstri care sunt de fapt dublura intunecata a unei fiinte reale, vii. Barbatii aceia fiind niste herculieni esuati, isi revela natura demonica de dopplegangeri si incearca sa fure statutul femeilor adevarate prin scamatorii jalnice de tot rasul.

 

Deci ei nu sunt femei, doar barbati operati. Cum sunt femeile cu implanturi mamare, sanii falsi, asa sunt si ei falsi. Barbati extrem de prefacuti, nimic mai mult.

 

Iar prefacatoria este o calitate herculiana-masculina nu feminina ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Femeia definita doar prin atitudine? Mai degraba prin nastere, alaptare sau cod genetic (XX si nu XY) ..

Spune-i simplu, tamp .. individului asa, ca daca un barbat se considera femeie, poate accepta castrarea si transformarea sa in eunuc, deoarece nefiind barbat prin atitudine, nu l-ar afecta deloc .. sa vezi cum isi dau repede in barbatie prefacutii.

 

Am spus pe o alta tema, ca unii barbati sunt atat de invidiosi pe femei incat vor face orice sa le inlocuiasca, si se pare ca asa si este.

La fel cum toti onorabilii hetero sau homo le ataca si marginalizeaza pe "curve", pentru ca ei de fapt ar vrea sa fie exact ca ele. Adica sa arate ca ele, si sa beneficieze din plin de sex appeal sau alte privilegii financiare.

 

Normal ca orice barbat obsedat sexual ar muri sa fie o curva, la modul adevarat si nu doar cel social sau intelectual, deja obtinut .. asa ca le ataca doar pentru a putea sa le fure locul. Gelosi pe abilitatea unor femei de a obtine aproape orice doar prin sex/placere, e printre cele mai invidiate calitati ale unei femei, de catre barbati sau alte femei.

 

Exista un termen american pentru prostii aceia, anume roleplayers. Apare la persoanele cretine, fara personalitate, ce isi inchipuie ca sunt animale sau monstri sau alte fictiuni gen ingeri, crestini, nobili etc.

 

Chiar si idealul de OM este o prostie egala cu transexualitatea, o simpla imbecilitate elevata la grad de titlu onorific de toti antisocialii care incearca sa compenseze ..

 

Barbatii nu vor sa accepte ca sunt (doar) barbati, femeile nu vor sa accepte ca sunt (doar) femei, asa ca isi creaza minciuni ca ar fi "oameni/ingeri/sfinti/intelepti/zei/creatori/geniali/divini/sot-sotie/heterosexuali" .. fugind de lacunele propriilor personalitati, ascunzandu-se in trucuri sociale ieftine. Scamatorii dogmatice de doi lei, care reduc persoanele la simple abstractizari moderne "dupa cum dicteaza moda-curentul-trendul".

 

Transexualii care se opereaza sa para femei, sunt niste clone .. dopplegangeri. Monstri care sunt de fapt dublura intunecata a unei fiinte reale, vii. Barbatii aceia fiind niste herculieni esuati, isi revela natura demonica de dopplegangeri si incearca sa fure statutul femeilor adevarate prin scamatorii jalnice de tot rasul.

 

Deci ei nu sunt femei, doar barbati operati. Cum sunt femeile cu implanturi mamare, sanii falsi, asa sunt si ei falsi. Barbati extrem de prefacuti, nimic mai mult.

 

Iar prefacatoria este o calitate herculiana-masculina nu feminina ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Not again :P . Te rog mult, fara povesti cu orci, incercam sa discutam despre lumea reala. Deja ti-ai dat in petec prea mult pe topicul celalalt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Finnian, nota 1oo pentru topicu asta.

 

tu zici de transexuali, homo etc.

 

io iti zic ca mai gretosi decat astia is mamaligile, splendorile, sensibilititatile de masculi feminizati, vomitive sigure.

 

as dezvolta subiectu, da mi-i prea lene si tu intelegi.

 

ce, tu chiar ai vreo problema cu nenii-fetite? nu stii ce vorbesti.

 

despre cei carora le place f****tu pe unde se caca, vorba unui clasic contemporan: "niste sensibili"

 

 

as zice ca atata timp cat nu ma afecteaza, nu ma intereseaza. dar oamenii astia au niste probleme, deviatii psihice atat de adanci, incat invariabil ajung sa lezeze intr-un fel sa altul p cei care n-au cheff si asa o mare largime de ......minte ca sa-i suporte

 

 

in urma cu aproape doi ani am avut enorm de suferit de pe urma unui homo, transformat din om in ceva cu mult mai prejos decat reptilele. asta nu ma face sa-i judec, dar nici sa-i accept.

 

daca la atat de multi le place s-o ia si-si fac si gauri suplimentare......spor la treaba, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×