Sari la conținut
Forum Roportal
Monika23

Am nevoie de niste sfaturi

Postări Recomandate

Mama mea a zis sa fac cum cred eu ca e mai bine .... ea ma sustine oricare ar fii situatia. Oricum multumesc frumos pentru sfaturi...eu astazi la ora 5 am programare la chiuretaj .... iar daca asta inseamna sa il pierd si pe el......voi trebuii sa trec peste asta. Acum mai ramane doar sa nu fie prea tarziu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mama mea a zis sa fac cum cred eu ca e mai bine .... ea ma sustine oricare ar fii situatia. Oricum multumesc frumos pentru sfaturi...eu astazi la ora 5 am programare la chiuretaj .... iar daca asta inseamna sa il pierd si pe el......voi trebuii sa trec peste asta. Acum mai ramane doar sa nu fie prea tarziu

 

 

Adica nu stii in ce luna esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu daca as fi in locul tau, as renunta la sarcina si as astepta momentul potrivit... treim mai multe vieti, nu una singura, poate alta data va fi mai bine. Acuma chiar nu e momentul, si e cazul sa te trezesti si sa realizezi asta. Nu mor copii de foame in tara asta, e adevarat, dar nici sa l condamni la o viata de privatiuni nu mi se pare corect. Poata alta data are sa fie altfel.

Nu esti putin cam radicala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca sunt in 9 sapt.. dar asistenta de la cabinet a calculat ca ar fi undeva la 12 sapt si ei nu fac decat pana la 10

 

Da' el e sigur ca vrea acest copil? te intreb asta pentru ca ai spus ca stati (cel putin pentru un timp) separat?

Stii ce implica crescutul unui bebe? Esti sigura ca relatia va continua?

 

 

 

 

Sunt sigura ca il vrea ...totul a fost bine pana am spus eu ca vreau sa fac intrerupere.... asta dupa ce am discutat mai mult cu mama cu sora mea care are 2 copii deja si atunci eu am hotarat ca nu sunt pregatita...iar el a spus ca asta inseamna ca nu vreau sa fim o familie... si de aceea eu stau acum la mama mea

Editat de Monika23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic ca sunt in 9 sapt.. dar asistenta de la cabinet a calculat ca ar fi undeva la 12 sapt si ei nu fac decat pana la 10

 

 

 

 

 

 

Sunt sigura ca il vrea ...totul a fost bine pana am spus eu ca vreau sa fac intrerupere.... asta dupa ce am discutat mai mult cu mama cu sora mea care are 2 copii deja si atunci eu am hotarat ca nu sunt pregatita...iar el a spus ca asta inseamna ca nu vreau sa fim o familie...

 

 

De cat timp esti cu el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de 3 ani si jumatate

 

 

Stai si tu de vorba cu el si spune-i ca nu-i timpul sa aveti un copil pe vremurile astea de criza financiara...Ca ar fi bine sa se gandeasca la faptul ca, odata ce a aparut bebe, viata voastra s-a "terminat" : no more party, iesiri la bere, cheltuieli pentru voi 2....etc etc. Poate ca asa o sa inteleaga si n-o sa te paraseasca. Ai grija de tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti putin cam radicala?

 

Se prea poate...de altfel, cand am citit ca are programare, imi si parea rau ca avorteaza....adica imi parea rau de sufletzel...chiar daca nu e sufletzel deocamdata... dar prea multi copii au copilarii cel putin dificile doar pentru ca mamele lor nu au luat decizii mature si constiente si responsabile. pana la urma, ea nu si doreste sa fie mama, ea si doreste sa nu l piarda pe el. Si asta e cel mai important. Ca sa zicem ca i ar mai ajuta mama ei, in timp si ar gasi job uri, samd

 

aaaanyways...avand in vedere ca imi parea rau, nu ma mai bag si nu am sa ma mai bag ever in astfel de discutii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai si tu de vorba cu el si spune-i ca nu-i timpul sa aveti un copil pe vremurile astea de criza financiara...Ca ar fi bine sa se gandeasca la faptul ca, odata ce a aparut bebe, viata voastra s-a "terminat" : no more party, iesiri la bere, cheltuieli pentru voi 2....etc etc. Poate ca asa o sa inteleaga si n-o sa te paraseasca. Ai grija de tine

 

 

 

Am incercat asta a fost prima discutie... nu vrea sa inteleaga.. el zice ca totul va fii bine ..fa face el sa fie bine. Oricum e deja tarziu pentru ca intr`o ora plec spre cabinet si tocmai am vb cu el....indiferent ce decid s`a terminat . Deci punct si de la capat . Va trece ceva timp pana imi voi revenii...si eu am renuntat cu greu la bebe dar....

Va multumesc pt sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astea da motive sa nu vrei un copil.... :flowers:

 

 

Pai tu ce crezi ca vrea tineretu' in ziua de azi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×