Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Bootare grea si lunga

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ieri cand dau drumul la comp se blocheaza la secventa de boot Memory test`....si asa sta minute intregi. Apoi pana incarca sistemul de operare mai dureaza inca 5 minute. Precizez ca am 3 module de memorie ddr2 de 1GB fiecare, si am testat cu fiecare in parte si simptomele persista. Pana ieri, mi se bloca calc in mers, ingheta. Acum problemele s-au complicat cu aceasta bootare lunga. Problemele au aparut acum un an jumatate dupa ce am cumparat placa video GF9800GT Leadtek. Acum de cand booteaza greu, mereg si jocurile la jumatate de fps. Memoria ram am exclus-o. Procesorul nu pica in ortos. Placa video nu pica nici ea in teste FurMark (Multi-GPU). A mai ramas placa de baza sa fie cauza, pe care mai am garantie un an. Voi ce credeti ca poate fi? Din pacate nu am o cunostiinta in oras sa testez placa video. Daca sunteti careva din Timisoara si m-ati putea ajuta cu testarea placii video pe calc. vostru v-as fi recunoscator. Astept si alte sugestii. id mess undying_05

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat sursa si totul e ok acum.

Apoi au aparut alte probleme, legate de partitii. Am repartitionat, reformatat si totul e ok acum.

Deci sursa a fost cauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×