Sari la conținut
Forum Roportal
Catalinkaka

Problema comp

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema pe care efectiv nu stiu cum sa o rezolv...Intru in CS mha joc cat mha joc si dintr`o data mi se blocheaza..mi se intampla de vreo 3-4 ori pe zi..uneori mha lasa sa mha joc mai mult uneori mai putin...l`am desfacut...l`am sters de praf...si tot asa face...acuma stau cu el desfacut...si de 2 ori mi sa blocat cand eram in joc...uneori imi apare ecran albastru...am 3 coolere..din care 2 functioneaza...al 3 nu stiu cum sa il pun in functiune...daca mha poate ajuta cineva...

 

Ms :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coolerele au niste cabluri de alimentare cu curent electric -la capetele cablurior sunt niste mici prize.Daca coolerul care nu iti functioneaza e conectat,inseamna ca e stricat venilatorul,si trebuie sa-l schimbi...(nu mai amana,in cazul asta)

Daca nu e conectat,uite-te la prizele celorlalte coolere,vezi cum arata (sunt la fel) si cauta locul unde sa il conectezi pe cel care nu iti merge (pe placa de baza probabil,sau pe placa video,daca e coolerul placii video).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am spus sa te uiti la prizele celorlalte coolere,ca sa vezi cum arata...

Unde e cooleru' asta care nu merge? (pe placa video,pe placa de baza -atunci e la procesor,sau pe carcasa?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Principalul e sa mearga -vezi daca mai face fitze calculatoru'.(celelalte coolere merg ok? -daca scot sunete anormale,gajaituri,atunci nu merg calumea,si de-aia ti se inchid jocurile...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×