Sari la conținut
Forum Roportal
Ramonamihaela

protejarea documentelor in excell

Postări Recomandate

Buna!

As vrea sa stiu daca exista posibilitatea protejarii unui document in excell astfel incat sa nu poata fii copiat sau salvat pe o alta partitie decat de cel care l-a creat.

Multumesc pentru orice informatie!

Nu prea ai ce face sa nu poata fi copiat in alt loc sau pe alta partitie, dar ai putea sa-i pui o parola, astfel documentul nu va putea fi citit de altcineva. La parola alege una cat mai lunga cu combinatii de cifre, litere mari si mici plus simboluri, pentru a nu putea fi sparta prea usor.

Editat de Black_Wizard

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea ai ce face sa nu poata fi copiat in alt loc sau pe alta partitie, dar ai putea sa-i pui o parola, astfel documentul nu va putea fi citit de altcineva. La parola alege una cat mai lunga cu combinatii de cifre, litere mari si mici plus simboluri, pentru a nu putea fi sparta prea usor.

 

 

Merci pt raspuns.

 

am totusi nevoie de un document sau un program care sa nu poata fi copiat si care sa fie la fel usor de utilizat si sa aiba functiile pe care le are excell-ul.

nu stiu daca este posibil, probabil suna ciudat, dar m-ar ajuta mult la serviciu. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci pt raspuns.

 

am totusi nevoie de un document sau un program care sa nu poata fi copiat si care sa fie la fel usor de utilizat si sa aiba functiile pe care le are excell-ul.

nu stiu daca este posibil, probabil suna ciudat, dar m-ar ajuta mult la serviciu. :P

Pai daca protejezi documentul cu parola, deci nimeni nu il poate deschide fara acea parola, ce importanta mai are daca il copiaza cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci pt raspuns.

 

am totusi nevoie de un document sau un program care sa nu poata fi copiat si care sa fie la fel usor de utilizat si sa aiba functiile pe care le are excell-ul.

nu stiu daca este posibil, probabil suna ciudat, dar m-ar ajuta mult la serviciu. :P

Cu placere. Erau si cateva programe cu ce vrei tu, dar nu sunt asa de bune. In cazul acesta cred ca cea mai bune solutie ramne parola si criptarea informatiilor din document.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×