Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Salutare din nou. In topicul asta voi vorbi despre reincarnare. Acum 2 ani, intr-o zi parintii mei au fost sa curete mormintele bunicilior mei s-au intalnit cu o femeie, cu care practic eu nu m-am intalnit niciodata si le-a facut niste calcule pt toti 3 (parintii mei si cu mine) legate de data de nastere a fiecaruia dintre noi pentru stabilirea unor presupuse calitati respectiv defecte. Si zicea ca exista 15 reincarnari si ca noi toti 3 suntem in reincarnarea a 13-a acest lucru insemnand un grad de superioritate, dupa zisele ei. Ce-i drept unele din calitatile mele sunt: calmul (de cele mai multe ori si in situati extreme), bunatatea la suflet, darea de mana in 95% din cazuri (recunosc ca mai sunt si zgarcit cateodata dar foarte rar), inteligenta (la un test IQ pe net mi-a iesit 111 si la ala roman tot de pe net 93 din 100 am scos), creativitatea, o imaginatie dezvoltata, faptul ca nu put in alta parte a corpului in afara de sub brat (cand treceam intr-a 4-a nu am facut baie o data vreo 2 luni si nu puteam deloc dupa acele 2 luni de nefacut baie dar pe atunci nu aveam glandele sudoripare dezvoltate). Defectele mele ar fi aroganta (cateodata ma cred cel mai cel si cateodata sunt arogant doar cu lucrurile care le am la mine, fara a ma da mare, de exemplu cate 3 creioane mari in penar, 2 stilouri toate alea pe cand altii au ciotisoare de creioane, eu ma imbrac mai frumos pe cand altii nu au haine chiar ca a le mele) si nu prea am calitati sportive. Mentionez ca primele fire de par alb mi-au iesit cam cu vreo 3 luni inainte de a implini varsta de 16 ani, dar acest lucru este genetic, mama mea avand primele fire de par alb tot la varsta de 15 ani, dar si asta poate avea impact in a cata reincarnare sunt daca exista asa ceva, la a 15-a reincarnare (daca ma nasc tot om) avand primele fire de par alb poate chiar si sub 10 ani. Voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faptul ca nu put in alta parte a corpului in afara de sub brat (cand treceam intr-a 4-a nu am facut baie o data vreo 2 luni si nu puteam deloc dupa acele 2 luni de nefacut baie dar pe atunci nu aveam glandele sudoripare dezvoltate)
3 creioane mari in penar, 2 stilouri toate alea pe cand altii au ciotisoare de creioane, eu ma imbrac mai frumos pe cand altii nu au haine chiar ca a le mele)

Ai martori dispusi sa sustina ca nu puteai in alea 2 luni sau simtul mirosului ti-a disparut in totalitate?

Consider ca biologic nu e normal..poate ai fost rapit de extraterestrii si te-au spalat ei intre timp:D

3 creieoane mari..o rigla lunga..fac parte din averea ta inestimabila?Ce legatura au toate astea si faptul ca te imbraci de la D&G,Armani cu reincarnarea?

P.S:Si musca reincarnata stie mai multa gramatica decat tine(pun pariu ca nici aia nu pute)

Editat de tibyy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si zicea ca exista 15 reincarnari si ca noi toti 3 suntem in reincarnarea a 13-a acest lucru insemnand un grad de superioritate, dupa zisele ei. Voi ce credeti?

Eu cred ca esti deja un maestru inaltat. Sau aproape.

 

la a 15-a reincarnare (daca ma nasc tot om) avand primele fire de par alb poate chiar si sub 10 ani. Voi ce credeti?

La a 15 a reincarnare exista din pacate riscul sa ai parul alb complet si sa te nasti albinos. Parul ca parul, dar mai nashpa e ca unii albinosi au si ochii rosii. Totusi din fericire riscul e destul de mic.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca deja esti in curs de reancarnare... :think:

 

 

apropo..eu am 5 stilouri, 4 creioane noi si m-am nascut cu fire de par alb....de imaginatie nici nu mai vorbesc...:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apropo..eu am 5 stilouri, 4 creioane noi si m-am nascut cu fire de par alb....de imaginatie nici nu mai vorbesc...:flowers:

Este clar, tu esti in a 16-a reincarnare.

 

Eu cred ca esti deja un maestru inaltat. Sau aproape.

Pe bune? Sau ai zis ca sa faci misto de mine?

 

3 creieoane mari..o rigla lunga..fac parte din averea ta inestimabila?Ce legatura au toate astea si faptul ca te imbraci de la D&G,Armani cu reincarnarea?

Nu ai inteles. Sa-ti mai explic odata. Ziceam ca unul din defectele mele este aroganta care cateodata se manifesta fara a ma da eu mare si tare, ci doar prin lucrurile care le am, exemplu: la scoala am intotdeauna 3 creioane mari, frumoase, in penar etc etc pe cand colegii mei au fiecare cate un ciot de creion si in ochii lor chestia asta inseamna ca ma dau mare cu toate astea chiar daca nu le zic: "Mah uitati ce creioane am, nu cioturi ca a le voastre". Pricepi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe bune? Sau ai zis ca sa faci misto de mine?

Eh, nu chiar, dar cred ca esti destul de aproape. Oricum ai fire de par alb in cap si capacitati paranormale, ceea ce este relevant.

Sa stii insa ca maestrii adevarat inaltati miros a trandafiri (sau alte flori), inclusiv la sub brat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai inteles. Sa-ti mai explic odata. Ziceam ca unul din defectele mele este aroganta care cateodata se manifesta fara a ma da eu mare si tare, ci doar prin lucrurile care le am, exemplu: la scoala am intotdeauna 3 creioane mari, frumoase, in penar etc etc pe cand colegii mei au fiecare cate un ciot de creion si in ochii lor chestia asta inseamna ca ma dau mare cu toate astea chiar daca nu le zic: "Mah uitati ce creioane am, nu cioturi ca a le voastre". Pricepi?

Invidie mare pe colegii tai. Ignora-i.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×