Sari la conținut
Forum Roportal
Camyscorpion

Dinti de portelan

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna seara! am si eu o intrebare si de se gaseste cineva sa-mi dea un raspun la ceea ce ma framanta, ii multumesc anticipat.

de cca 1 luna de zile mi-am facu o lucrare de portelan la 4 dinti de sus.problema este ca nu ma impac cu, culoarea ce

mi-a fost aleasa ptr. dinti, acestia parandumi-se a fi prea galbiori( B2).

INTRBARE: se mai poate schimba culoarea dintilor ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna seara! am si eu o intrebare si de se gaseste cineva sa-mi dea un raspun la ceea ce ma framanta, ii multumesc anticipat.

de cca 1 luna de zile mi-am facu o lucrare de portelan la 4 dinti de sus.problema este ca nu ma impac cu, culoarea ce

mi-a fost aleasa ptr. dinti, acestia parandumi-se a fi prea galbiori( B2).

INTRBARE: se mai poate schimba culoarea dintilor ?

 

Nu, nu cred ca mai poti face ceva. Ti-ai ales gresit nuanta, trebuia un pic mai deschisa. Incearca un tratament pentru albire tot la cabinet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, nu cred ca mai poti face ceva. Ti-ai ales gresit nuanta, trebuia un pic mai deschisa. Incearca un tratament pentru albire tot la cabinet.

Nu el trebuie sa-si aleaga nuanta, ci medicul alege cea mai potrivita nuanta avand in vedere culoarea dintilor naturali de langa lucrare. Daca dintii lui naturali sunt B2 si in momentul cand zambeste i se vede atat lucrarea cat si o parte din dintii naturali, evident culoarea lucrarii trebuie sa fie cat mai apropiata de culoarea dintilor, B2.

 

@Camyscorpion:

Eu zic ca medicul s-a straduit sa aleaga culoarea cat mai potrivita, folosindu-se de cheile acelea de culori, simtul sau artistic dar si de experienta acumulata de-a lungul timpului. Ma indoiesc ca tu, uitandu-te in oglinda, intr-o lumina discutabila, fara ochi format, ti-ai putea alege o culoare mai buna. :flowers:

 

Chiar daca nuanta e o ideea mai inchisa decat dintii naturali, tot e mai buna decat daca era o idee mai deschisa; dintii par mai naturali asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×