Sari la conținut
Forum Roportal
Jodelle

Cum poti scapa de entitati?

Postări Recomandate

Buna . Acum cativa ani eu sora , verisoara si un grup de prieteni am facut in toiul noptii tot felul de ritualuri satanice ... cred , in fine . Faza e ca de atunci simt tot felul de prezente , la inceput simteam ca ma distrug si am pasit pe un drum gresit , dupa mi-am revenit cu greu si am simtit ca totusi am inceput sa ma atasez de prezenta , si desii ma chinuie este parte din mine , inca mai simteam asta in vara aceasta .Eu merg la diferiti preoti , am preotul care ma si botezat si de atunci merg in special la el , am incercat sa ma rog insa nimic , "prezenta" facea exact lafel mereu , ma tortura ... Probabil pentru ca desi ma rugam , mergeam la biserica ma impartaseam , ma spovedeam stateam la suljba totusi nu prea crdeam in Dumnezeu . Insa acum am inceput sa ma rog intens , sa cred in ceea ce zic , sa cred in Dumnezeu , a inceput sa-mi mearga mai bine cu prietenii , familia mi-am gasit un job pana incep iar cursurile la facultate insa prezenta face tot mai rau , mi se trantesc usile pocneste lemunul foarte tare nu este ceva normal . Ceea ce ma nelamureste pe mine este ca doar eu am astfel de urmari , desii in timpul ritualului toti am fost chinuiti dar doar eu am ramas cu chestia asta . Sora mea a facut incantatiile toate porcariile astea insa ea e in perfecta stare se distreaza ca un om normal nu are probleme ... Acum vrea sa scap neaparat de chestie pentru ca sunt tanara si vreau o viata normala , am o familie iubitoare , sunt destul de inteligenta incat sa termin facultatea si sa-mi creez un viitor bun ... Vreau sa fiu perfect normala si sa scap de tot ce e rau ... Daca stiti solutii , sfaturi orice e binevenit ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa te duci la un psihiatru. Si sa ii lasi incolo de preoti ca sunt niste sarlatani. Iar Dumnezeu nu exista. La fel nici spiritele. Totul e in mintea ta. Si se pare ca mintea ta are probleme. De aceea iti recomand sa te duci la un psihiatru. S-ar putea sa ai schizofrenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

Biserica si preotii nu te pot ajuta, din contra, ar putea sa-ti agraveze situatia in mod indirect. Incearca sa te distrezi precum sora ta, fa tot ce iti place si vei vedea diferenta. Evita meditatia si postul, acesta te va face vulnerabila, mananca ce si cand doresti chiar daca preotii iti recomanda altceva. Ideea este sa te simti bine, sa te distrezi, sa razi cat mai mult, astfel vei fi mult mai puternica in fata unui eventual atac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a-mi exprima opinia as vrea sa te intreb:creatura aceasta te urmareste peste tot sau e doar la tine in camera caci intr-un post spuneai ca la tine in camera se simte ceva ciudat spre deosebire de celelalte unde e mai senin si pasnic

Editat de Golden Angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai , nu este mereu langa mine , dar se mai intampla sa o simt si la prietenii , la serviciu , facultate ... Nu stiu , in camera mea se simte mereu ceva ciudat .. probabil pentru ca acolo sta mai mereu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara indoiala ca ai contact cu un demon care nu face decat sa-ti faca numai rau.Starea aceea de obisnuinta sau de faptul ca te face sa crezi ca este o parte din tine nu este decat o influenta de a sa asupra ta,incearca sa te corupa,apoi cand iti e lumea mai draga isi bate joc de tine.Cu cat te aproprii de Dumnezeu mai mult cu atat el devine mai agresiv,e ca si cum ai fii in ghearele unei mate turbate care nu te mai lasa in pace,ii scoti ghearele din piciorul tau o arunci la departare iar ea sare la loc pe tine dar tu pe de alta parte trebuie sa fii puternica daca vrei sa-l invingi once and for all;vei trece peste multe,lupta va fii grea dar cu rabdare si credinta nu e imposibil de invins.Cheama-ti ingerul tau pazitor,roaga-l sa fie langa tine,sa te protejeze atunci cand te simti in nesiguranta,incearca sa-l simti si sa-i ceri protectia pt ca de asta iti e pazitor,credinta este totul.

Sora ta traieste bine probabil datorita faptului ca ea nu pune accent pe renuntarea la viata de vrajitoare si continua sa se joace cu asa ceva in continuare.Ea fie iti ascunde chinurile ei,fie este in relatie buna cu demonii(stiind sa-i controleze).Cu asa ceva nu-i de joaca si ar fii trebuit sa constientizezi asta inainte sa te bagi;curiozitatea nu este intodeauna ceva bun..

Faptul ca iti simti demonul mai puternic la tine in camera demonstreaza faptul ca isi are lacasul acolo.Fii puternica,incearca sa-l faci sa plece si sa-l convingi ca nu iti e frica de el pentru ca el fizic nu are ce sa-ti faca.Demonii daca ar fii avut posibilitatea ne-ar fii sfasaiat in secunde dar toate au o limita iar Dumnezeu a plasat aceaste limite,nu le permite mai mult decat poti cara,dar daca tu insati te afunzi si afunzi tot mai mult in intuneric,ma tem ca aceasta este alegerea ta iar el nu mai are ce sa-ti faca decat sa-si intoarca privirea de la tine si sa te lase coborand tot mai mult in intuneric pe riscul tau.Spuneai de asemenea ca ai avut unele stari,apucaturi ciudate,prima data ma gandeam la o posibilitate de posedare minora,dar nestiind toate detaliile nu sunt sigur de asta.In fine cam atat am avut de zis pana acum,sper ca a ajutat.

 

Take care :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar divinitatea te scapa. Simte-o. Este pretutindeni. Spune o rugaciune in gand si crede in ceea ce spui. Stiu ca nu crezi ca e atat de simplu, dar este. Demonii ii ataca pe cei slabi si se hranesc din frica lor. E un cerc vicios - renunta la teama. Divinitatea este printre noi, este in noi, tine la un loc universul si echilibreaza totul, nu se poate trece peste regulile ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa poveste! :o: Cred ca ar trebui sa ignori "raul" pe care ti-l face "demonu'" asta al tau si sa te gandesti la niste explicatii logice pentru tot ce se intampla. Esti normala. Cred ca e doar in mintea ta toata chestia cu demonu'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×