Sari la conținut
Forum Roportal
Marawder

O franțuzoaică a smuls burka unei musulmance

Postări Recomandate

Sa fii sigur (sau ce doamne iarta-ma esti, sigura, na), ca, daca aleg sa ma duc intr-o tara islamica, o sa respect IMPUNERILE lor in materie de vestimentatie, comportament, etc.

Amarena..........am fost in MULTE tari arabe. Si ghice ce : am o cruce la gat

Nimeni nu a bagat de seama ce port eu. Ba mai mult, standurile lor de aur si argint sunt pline de cruci!

 

Mda.................

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu-mi plac barbatii arabi si nici nu-i tin in brate pe musulmani, dar am loc de ei pe strada si in magazine si peste tot. Imi sunt indiferenti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a, deci ca sa aratam ca nu suntem permisivi, chiar daca legea nu zice nimic in sensul asta, eu, ca o avocata ce sunt si ca o doamna a unei societati evoluate, ma apuc si atac alta femeie intr-un spatiu public?

 

ce dracu, ma?

REFUZI pur si simplu sa vezi fanatismul religios al muslimilor !

 

Mda, cred ca te-ar aprecia musulmanii, ei adora violenta impotriva femeilor. :o:

 

Si ideea e ca da, deranjeaza portul ala. Unii se simt mai mult decat deranjati, se simt amenintati...si suntem la noi acasa, ce naiba, putem aveam propriile reguli !

 

Cui nu-i convine,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.S. Pt. cei care cunosc putina simbolistica si au cultura: atacatoarea are mare dreptate asemanand musulmanca cu Belphegor, demonul.

Belphegor e Baal-peor al cananeenilor, iar primele femei atestate ca purtand val sunt de fapt cananeencele. E intr-adevar un semn de devotiune fata de Baal.

Iar Baal pe de alta parte are ca semne intre altele cubul si semiluna in varf de coloana, cu steaua in mijloc (de fapt Saturn si Venus in conjunctie legate prin axa lumii). Deci aceleasi simboluri ca si Allah. Baal e Kronos/Saturnus Senex, Printul Melancoliei. Voalul simbolizeaza la origine haosul intunecat ce-l inconjoara.

Deci e corecta asemanarea, simbolistic vorbind. :o:

Aiurezi, parol. Mai bine ma uit la Dexter's Lab, e mai instructiv.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bai, unii imbatranesc degeaba.

restrictii IMPUSE.

 

daca legea in franta nu interzice(a) burqa sau hijabul, cine iti da tie, un rahat cu ochi, dreptul sa faci gesturi de-astea?

alo alo..

vezi ca este corect asa cum am scris.. :o:

 

daca nu era vorba despre o musulmanca nu cred ca s-ar fi facut atat tapaj pe tema asta, prin ziare sau tv..

dar fiind vorba despre o musulmanca, bineinteles ca totul se reduce la "violarea" religiei..

 

in rest..ura si la gara..

( asta este vorba mea noua..am platit la OSIM pt. ea .)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

refuz o laie si ma apreciaza dracu, de unde stii tu cine ma apreciaza si cine nu? Abtine-te. Urmatoarea fraza ti-o consider atac la persoana si te raportez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
alo alo..

vezi ca este corect asa cum am scris.. :o:

 

ca de obicei n-ai inteles.

 

eu nu ma refer decat la BUNUL SIMT si la faptul ca ii facem pe musulmani inapoiati, dar de fapt aia care se cred mai civilizati, sunt cei mai trogloditi dintre toti.

 

Atata tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×