Sari la conținut
Forum Roportal
Gabytzaa

Il plac..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ciao tuturor..si eu ca si ceilalti cu prb in dragoste. Recent (3-4 luni) am cunoscut pe cineva,la inceput nu a fost decat o simpla prietenie ,mai mult..la inceput doar ne dadeam buna cf si cam atat... cu timpul am inceput sa vorbim des ,atat la telefon cat si pe mess,el nu este din bucuresti insa face facultatea aici iar de curand a venit ..ne-am vazut. Ma fascinase multe lucruri la el inainte sa-l vad,felul de a vorbi,de a gandi,felul lui de-a fi...cand ne-am vazut m-a fascinat zambetul lui,ochii lui ,totul.. Cand vorbeam la telefon,vorbeam de-o presupusa relatie dupa ce ne-am cunoaste si daca ne-am placea..Mi-a zis ca ma place,i-am spus ca-l plac doar ca simt acei fluturasi in stomac si ma gandesc tot timpul la el..la inceput am zis ca e doar un mic capriciu si-o sa-mi treaca repede..insa timpul trece si mai mult ma conving ca m-am indragostit de el. Am incercat sa vorbesc cu el si sa-i explic si poate incercam ceva,vreau sa specific ca amandoi am iesit din relatii de durata si amandoi am suferit si am fost inselati... dupa ce am incercat sa vorbesc cu el situatia s-a schimbat,mi-am dat seama ca l-a deranjat foarte tare faptul ca m-am indragostit de el si mi-a zis ca nu cauta aceeasi gen de relatie ca cel pe care-l caut eu. Nu m-a mai sunat,nu mi-a mai dat mesaje...pe mess nu l-am mai vazut si nu am insistat pe tema asta,e alegerea lui si i-o respect dar m-a durut mult,si m-a durut mai tare pentru ca e primul baiat de care m-am indragostit din prima si care nu e doar un capriciu. Sunt de acord ca dragoste cu forta nu se poate dar as vrea sa-i redau increderea si sa vada ca nu toate fetele sunt la fel si ca poate se merita sa incerce. Nu stiu cum sa fac pentru ca nu am mai fost indragostita pana acum si nu vreau sa creada ca sunt disperata sau chestii d-astea pentru ca nu sunt,vreau doar sa incerc sa arat ce simt. Daca vreti sa ma ajutati va multumesc daca nu imi cer scuze pentru timpul pierdut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce incheie o relatie in care a fost inselat un baiat nu cauta alta relatie, cauta sex fara obligatii, distractie si lipsa vreunei presiuni. Are stima de sine redusa si i-ar parea ca se baga "la stapan" daca s-ar implica intr-o alta relatie. Probabil te-a lasat in pace pentru ca stie ca ti-ar face rau, daca inca nu i-a trecut de fosta.

Poti sa vorbesti cu el fara sa ii ceri nimic, daca e sa fie ceva, se va intampla. Increderea nu i-o redai tu, ca nu tu i-ai luat-o. Plus ca in zilele noastre femeia este "vanduta" de media ca obiect sexual tradator si costisitor. Unele chiar pun botu' la indoctrinarea asta si se comporta ca si cum s-ar vinde, lucru care iarasi strica parerea barbatilor despre femei. Sunt si destui barbati care trateaza femeile ca pe zdrente ieftine, contribuind la procesul de indoctrinare, din pacate.

Anyway, timpul iti da raspunsul la angoasele tale - discuta cu el daca iti face placere, fara asteptari si fara sperante si... mai iesiti si voi in oras, mai vedeti-va, daca e sa se intample ceva, se va intampla. Toti avem tendinta sa fugim de oameni care se agata de noi sau care vor sa ne puna "lesa". Pur si simplu nu dori asta - daca e sa fie ceva, va fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- daca e sa fie ceva, va fi.

ai dreptate si sunt de acord cu tine tocmai d-asta nu fac presiuni,am incercat sa-l sun sa vad ce face si nu mi-a raspuns apoi m-am gandit ca poate nu vrea sa mai aiba vreo legatura cu mine si am zis sa-i trimit un mesaj prin care sa-i specific de ce nu am sa-l mai deranjez si i-am spus ca mi-a lasat impresia ca l-a deranjat foarte tare faptul ca i-am zis ca m-am indragostit de el,adica lui nu i-am spus-o asa direct,am incercat sa-i explic cu alte cuvinte..mai calde sa nu las impresia ca-s disperata sau mai stiu eu ce. Acum pe seara am zis sa il sun pt ca mi-e foarte dor de discutiile cu el..inainte vorbeam foarte mult cu el ,cu orele..ne prindea 5 dimineata..si de multe ori pe timpul zilei il sunam sa-l intreb doar ce face si apoi inchideam asa cum ma suna si el.. si era cu niste prieteni prin oras si l-am intrebat daca i-a mai trecut din suparare si mi-a zis ca nu a fost si nu e suparat doar ca a considerat ca e mai bine asa ca sa nu-mi faca rau :doh: Il inteleg perfect,doar ca sa fiu sincera as risca ..as risca pt ca ce simt nu e doar un capriciu..d-aia am vrut sa astept sa treaca timpul sa ma conving singura si sa nu vorbesc aiurea. Mi-a zis ca nu mai poate vorbi si ca sa-l sun la 1 doar ca n-am inteles care 1 :think: 1 acum ,sau maine .pe zi. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasa-l deocamdata , il indepartezi si mai tare daca il presezi ..

nu sunt genu de persoana care sa se agate de cineva si sa-i manance zilele..pur si simplu arat ce simt si stiu ca de multe ori trebuie sa arat indiferenta. Imi place sa clarific treburile de la inceput sa zic de e nu as mai cauta o persoana..sa spun totul din prima chiar daca doare adevaru insa mi-e greu ,mi-e foarte greu si asa cum am spus mai sus e primul baiat de care m-am aprins asa din prima si tot primul baiat pt care as risca. Ce-i drept ma bucura bunele intentii ale lui,stie ca sunt virgina si ca sunt la varsta in care sunt foarte usor ranita sentimental si na...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce incheie o relatie in care a fost inselat un baiat nu cauta alta relatie, cauta sex fara obligatii, distractie si lipsa vreunei presiuni. Probabil te-a lasat in pace pentru ca stie ca ti-ar face rau, daca inca nu i-a trecut de fosta.

Poti sa vorbesti cu el fara sa ii ceri nimic, daca e sa fie ceva, se va intampla.

Asta o data.

A doua - e destul de trist, dar, nah, tre sa iti zic - e putin probabil ca un baiat sa se cupleze cu o fata lipsita de experienta imediat dupa ce a fost cu una care l-a inselat(si care, evident, avea experienta ca altfel nu il insela). E o diferenta de clasa intre una trecuta prin mai multe si una trecuta prin niciuna.

A treia - daca esti virgina, nu prea pricep cum ai fost inselata... Ai stat cu unul cu care nu te-ai culcat si ala s-a culcat cu alta ?

A patra - cati ani aveti voi ?

Editat de Wanderer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta o data.

A doua - e destul de trist, dar, nah, tre sa iti zic - e putin probabil ca un baiat sa se cupleze cu o fata lipsita de experienta imediat dupa ce a fost cu una care l-a inselat(si care, evident, avea experienta ca altfel nu il insela). E o diferenta de clasa intre una trecuta prin mai multe si una trecuta prin niciuna.

A treia - daca esti virgina, nu prea pricep cum ai fost inselata... Ai stat cu unul cu care nu te-ai culcat si ala s-a culcat cu alta ?

A patra - cati ani aveti voi ?

Eu 19 el 22..

Am stat cu cineva insa nu l-am iubit,adica nu stiu cum sa-ti explic,am inceput totul doar sa incercam poate in timp se intampla ceva iar eu ma obisnuisem foarte mult cu el doar ca nu era iubire..m-a inselat nu neaparat ca s-a culcat cu alta doar ca pe langa mine mai avea pe cineva si imi spunea ca ma iubeste si minciuni nu-ti mai zic...iar obisnuita mea cu el si toate chestiile facute de el m-au facut sa ma doara..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, eu cam atat am avut de zis, chestiile astea generale, care sunt pareri ale mele. Analizeaza si ia decizia cea mai potrivita pentru tine :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×