Sari la conținut
Forum Roportal
flori de camp

Pregatiri de gradinita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Io n-aveam incotro...ma mai linisteau educatoarele ca cica nu plangea decat 5 mins...pana ma vedea plecata.

Da' io nu eram buna de nimic toata ziua.

majoritatea asa fac! si eu aveam copii care plangeau exact pana nu isi mai vedeau parintii pe coridor. Dupa aceea terminau si incepeau sa alerge prin sala, sa se joace, sa discute cu colegii.

Ideea e ca unii fac asta ca sa isi impresioneze parintii, sau pentru ca vad la altii, sau probabil chiar parintele indirect ii sugereaza ca se va teme de gradinita.

Altii folosesc ideea: nu fii rau ca te duc la gradinita la doamna educatoare! Copiii ajung sa se teama, bineinteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:pardon: sa descretim putin fruntile:

 

Sotia e plecata in interes de serviciu. Sotul il scoala pe copilas de dimineata, ii face masa de dimineata si il ia de mana sa il duca la gradinita. La gradinita educatoarea ii spune ca acest copil ii este necunoscut. Il duce la o a doua gradinita si la a treia. Cand ies de la a patra gradinita copilul ii spune: - Taticule, inca o gradinita, si eu astazi chiar ca intarzii la scoala!

(apartine lui masha :P )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io sunt ingrozita de scoala, ce-mi aud urechileeee...zici ca-i trimiti in afganistan :rot:

Depinde mult de scoala.

 

.........Cand ies de la a patra gradinita copilul ii spune: - Taticule, inca o gradinita, si eu astazi chiar ca intarzii la scoala!

(apartine lui masha :lol: )

Asta-i banc, da? N-as vrea sa cred ca e ceva real, caci ar fi enorm de trist si revoltator chiar! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×