Sari la conținut
Forum Roportal
Marculescu Sorin

Vand site de referate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Doresc sa vand un site nou de referate care are aproximativ 2630 articole deja si in jur de 400 pagini in google. Site-ul se numeste http://x-referat.ro . Pretul pe care il cer este de 200 euro cu domeniu .ro / viata sau de 150 euro cu site-ul pus pe domeniul http://referatul.info , preferat.info preferate.info la alegere. Pretul este usor negociabil si tineti cont ca are deja un numar mare de referate si este destul de bine optimizat pentru motoarele de cautare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In locul tau, mi-ar fi rusine sa cer un singur euro pe chestia asta. Ce vinzi tu e un spam site, cu ZERO articole originale, meta keywords definite extrem de prost (aceleasi pe pagina principala si pe paginile subdomeniilor), de design nu mai zic...

 

Daca ai macar 50% din articolele de pe site originale si scrise cu simt de raspundere, eu iti cumpar site-ul cu 300 EUR in secunda doi! Demonstreaza-mi ca nu am avut dreptate mai sus, sau apuca-te si munceste la site-ul asta, transforma-l in ceva cu adevarat vandabil, si apoi mai discutam. Spor la treaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai fara site-uri de-astea, cum ar mai termina orice Garcea facultatea?

nu orice "garcea" se si angajeaza conform "pregatirii"...

 

consider ca este o metoda de a rontunji veniturile.

 

unii vand torturi, altii flori si nu au sere, altii vand vin si nu au podgorii...

 

nu vinde clickuri..

 

sa faci un site si sa aduni informatie in el..tot munca se cheama..

 

LE:

mai mult..

are site-ul protejat dpdv al legitimitatii datelor informative.

are date de contact .

"

Editat de *YODA*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Textul respectiv poate sa il puna oricine pe un site. Ca si date de contact, are o adresa de email si un numar de telefon, foarte probabil pe cartela. Eu prin date de contact si protejarea informatiei inteleg ceva de genul asta -

 

Website owned by Gigel SRL, CF 46372128, registered in Bucharest, Romania

 

si

 

Permission to use parts of the CONTENT may be obtained by contacting Gigel SRL:

Electronic mail: administrator@gigel.com

Postal mail: Str. Florilor nr. 5, Sector 3, Bucharest, Romania, 60654

 

Legat de originalitatea textelor, e suficient sa iei un paragraf dintr-un oarecare referat si sa il cauti pe Gugal. Legat de adunat informatie, exista softuri pentru tras site-uri intregi. Replichezi structura, schimbi design-ul, il urci pe net, gata. Mama, ce-am mai muncit... 2 ore!!!

Editat de Jugulator

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Ca si date de contact, are o adresa de email si un numar de telefon, foarte probabil pe cartela. Eu prin date de contact si protejarea informatiei inteleg ceva de genul asta - ...

Asta cu adresa sediului firmei mi-a adus aminte de firma aia de construieste un bloc pe str. Mihai Eminescu (din Bucuresti) care avea sediu social intr-o comuna din Ilfov, si cand au mers reporterii la adresa cu pricina, au constatat ca acolo erau niste grajduri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca intotdeauna poti da niste date false, dar macar sa dai o iluzie de seriozitate. Eu intotdeauna evit entitatile Web cu adresa de email si numar de telefon, eventual nici macar astea, ci doar un formular de contact, mai ales cind avem de-a face cu romanasi de-ai nostri... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×