Sari la conținut
Forum Roportal
scorpi_on

Preliminarii EURO 2012

Postări Recomandate

Pt. ca sunt departe de RO si am pierdut orice tangenta cu fotbalul,as vrea sa stiu care e reala situatie cu nationala?? Are sanse sau nu de calificare??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa stiu care e reala situatie cu nationala?? Are sanse sau nu de calificare??

 

Ieri s-au terminat jocurile pentru calificarea echipelor europene la Campionatul de anul viitor. România a fost în grupa D, iar clasamentul final arată aşa:

 

Clasament Grupa D

 

1. Franţa 21p

2. Bosnia 20p

3. România 14p

4. Belarus 13p

5. Albania 9p

6. Luxemburg 4p

 

S-a calificat direct Franţa, iar Bosnia va juca baraj de calificare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt. ca sunt departe de RO si am pierdut orice tangenta cu fotbalul,as vrea sa stiu care e reala situatie cu nationala?? Are sanse sau nu de calificare??

 

Elk, afla ca si nationala noastra a pierdut orice tangenta cu fotbalul.

 

Daca lucrurile merg tot asa nu va avea nici o sansa de calificare la nici un turneu final in urmatorii ani. Singurul capitol la care mai stralucesc fotbalistii nostri sunt fitzele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elk, afla ca si nationala noastra a pierdut orice tangenta cu fotbalul.

 

Daca lucrurile merg tot asa nu va avea nici o sansa de calificare la nici un turneu final in urmatorii ani. Singurul capitol la care mai stralucesc fotbalistii nostri sunt fitzele.

 

 

Deci lucrurile stau ca de obicei de cand lumea in fotbalul romanesc...nu ma surprinde,mereu a fost ceva ce nu a mers.Acum la jucatori li s-a urcat la cap ca-s vedete,au bani cu gramada dar de bautura nu se lasa si cum se cred fiecare o forta individuala,desigur ca nu se pot intelege pe teren.Pe urma ai tot felul de smecheri care conduc federatia si care numai la bani se gandesc si la vanzari de sportivi si altii fosti ciobani miliardari care nu stiu sa vorbeasca bine limba dar sunt deputati in EU si schimba echipa precum ciorapii ori altul care face nunta de milioane si echipa lui pierde...si uite-asa...mereu a fost o buba mare echipa nationala si a avut o stralucire in perioada Hagi si in trecutul indepartat la Mexico...cu Dumitrache care i-a dat mingea printre picioare lui Pele..:) :) si cu toate ca Brazilia(cea mare si faimoasa de atunci,de aur)a batut cu 3-2,Romania a avut stadionul urland pt. ea!!!Dar..trecutul e mort si prezentul e de cacat.Vad ca e pe locul 3,deci mai sunt ceva sanse daca nu le pierd ca de obicei.Romanul in fotbal e precum tiganul la mal.

 

Multumesc de punere la curent si lui Lupini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand a luat Razvan Lucescu nationala, de atunci a inceput sa mearga prost. Am facut meciuri egale cu echipe vai de mama lor. Acum, la sfarsitul acestei campanii de calificare a venit si nea Piti. Eu personal am incredere in Victor Piturca ptr. ca el a calificat nationala la un turneu final (EURO 2008).

 

Trebuie sa avem putina rabdare. Oricum, rezultatele astea cu Belarus si cu Albania nu conteaza prea mult. Trebuie sa vedem ce are de gand sa faca nea Piti pe viitor. Mutu ramane la echipa, a fost convocat si Goian, mai este Torje, Marica, Banel, etc. Avem jucatori buni. Raman in continuare optimist.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand a luat Razvan Lucescu nationala, de atunci a inceput sa mearga prost. Avem jucatori buni.

 

 

Dacă jucătorii erau buni, ar fi fost la marile cluburi ale Europei:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, rezultatele astea cu Belarus si cu Albania nu conteaza prea mult.

 

Eu zic ca si astea conteaza pentru ca iti arata modul in care jucatorii abordeaza meciul. Si ceea ce am vazut nu prea este de natura sa ne faca optimisti. Jucatori delasatori, care nu alearga, nu gandesc ca o echipa, care gandesc doar un pic mai sus de nivelul unui joc pe maidan, jucatori care cred ca jocul cel mai misto e cand dam pasa shmechera "cu calcaiul", jucatori care faulteaza si care mimeaza prost caderi in careu ... Jucatori care nu mai stiu sa construiasca o faza incepand de la poarta noastra, nu mai stiu sa lege pasele cu care sa duca mingea in jumatatea adversa si, in loc, apeleaza la trimiteri lungi, pe sus ale portarului, care sunt foarte usor recuperate de adversari. Jucatori care nu mai stiu ce-i ala sut. Uita-te la jocurile nationalei din anii 94 - 98 sa vezi ce le lipseste celor de acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×