Sari la conținut
Forum Roportal
Bogdan5844

Cinema 4D vs 3dsMax

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E a naibii de avansat si Cinema 4D. Diferentele se simt de obicei cind incepi sa faci filme profi & shit, cel mai mult la productivitate si la pluginurile/uneltele aditionale disponibile pe piata, asa ca stai chill. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit doar 3dMax, mai mult din curiozitate, nimic serios :doh: Cand l-am vazut prima data, m-am speriat de interfata aia cu mii de obtiuni :roll: dar pe urma am vazut ca nu este greu de folosit, chestiile de baza le inveti foarte repede daca ai un tutorial bun. Eu am reusit sa fac niste piese de sah chiar a doua zi, mai putin calul :)

Editat de Black_Wizard

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am folosit doar 3dMax, mai mult din curiozitate, nimic serios :doh: Cand l-am vazut prima data, m-am speriat de interfata aia cu mii de obtiuni :roll: dar pe urma am vazut ca nu este greu de folosit, chestiile de baza le inveti foarte repede daca ai un tutorial bun. Eu am reusit sa fac niste piese de sah chiar a doua zi, mai putin calul :)

OPŢI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iegzactly. Pina si chestii free ca PovRay sau Blender sint capabile de chestii de iti pica dintii din gura. Totul e sa nu te astepti la Shrek dupa 2 ore de butonat prin ele... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Știu, nu există un „cel mai bun" pentru că e relativă chestia. Eu prima oară când am vrut să mă apuc de 3D design (acum un an și ceva) am încercat cu 3dsMax, că de, ăla zicea toată lumea că e bun. Tutoriale, chestii. N-am reușit mare lucru. (Dacă un cub care stă în mijlocul unui vid negru înseamnă că am făcut ceva :cry: )

 

De curând m-am apucat de Cinema 4D, și pot să zic că am făcut câteva chestii interesante. Pentru un începător mi se pare super ok, să prinzi conceptele, să îți faci „ochi" pentru 3D, etc. Nu știu cât de avansat este Cinema 4D (în sensul de cât de complexe pot fi proiectele create cu el) dar la ce nivel sunt eu, e destul.

 

Voi ce ziceți?

 

Personal folosesc Max pentru modelare iar pentru texturare si randare folosesc Cinema 4 D

----

Editat de Amarena
editat reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×