Sari la conținut
Forum Roportal
Sadness29

Destine blestemate..

Postări Recomandate

E o intrebare grea si totusi.........nu exista "destine blestemate"

Intotdeauna exista alternative.........chiar si atunci cand suntem foarte bolnavi sau dispare cineva apropiat..........in acest caz sunt alternative la suferinta.

 

Muta-te intr-un oras mare. Ia viata de la capat daca drumurile de pana acum nu te-au dus in punctul dorit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mai mica, am auzit pentru intaia oara la cineva expresia asta 'destine blestemate'. Nu am inteles atunci la ce se referea, era prea mult pentru mintea mea de copil, dar astazi devin dureros de constienta de semnificatia acestor 2 cuvinte..

In primul rand, in viata sentimentala nu am putut avea nicicand ceea ce mi-am dorit, pe cei pe care mi i-as fi dorit alaturi nu i-am putut avea langa mine, relatiile nu au mers niciodata, indiferent de cum am incercat sa fac fiecare relatie sa mearga, pur si simplu nu m-au vrut, in familie, iubita mea sora a fost intotdeauna favorita parintilor, mai ales a maica-mii, acum stau la niste rude, in ciuda faptului ca anul asta am promovat un examen destul de important cu o nota foarte mare, post nu am si nici nu sunt sanse sa am, barbatul cu care se presupune ca sunt acum este tot mai pasiv si mai rece, imi doresc si eu o familie, vreau sa aud si eu glasul unui copil si sa stiu ca este al meu, dar vad ca si asta imi este refuzat, desi am deja 30 de ani. Casa nu am, servici nu am, e al doilea an consecutiv in care imi este refuzata sansa asta, desi imi cunosc calitatile, dar totul se face pe 'relatii si spate asigurat', familie e ca si cum nu as avea, sunt surzi si orbi la tristetea mea, pe cineva alaturi nu am, e si perioada asta de criza, nimic nu mai merge, simt cum mi se inchid toate usile, pur si simplu ma simt luptand cu un destin pe buna dreptate blestemat.

Si atunci, ce m-ar mai putea lega pe mine de viata asta amarata????

Editat de Sadness29

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai blestem, dar nu este de destin .. este din alta viata. Pana nu te vindeci de el, nu ai prea multe sanse sa traiesti cum doresti.

Daca a zis mama Omida, asa e! Sunt precisa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Casa nu am, servici nu am, e al doilea an consecutiv in care imi este refuzata sansa asta, desi imi cunosc calitatile, dar totul se face pe 'relatii si spate asigurat'

Asta e o scuza pentru cei care nu sunt capabili sa se realizeze singuri si ii acuza pe altii de relatii: "eee...a avut relatii". NU ! Nu au avut nicio relatie. Au muncit !

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e o scuza pentru cei care nu sunt capabili sa se realizeze singuri si ii acuza pe altii de relatii: "eee...a avut relatii". NU ! Nu au avut nicio relatie. Au muncit !

Sa fim seriosi. Nu toti au muncit. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand eram mai mica, am auzit pentru intaia oara la cineva expresia asta 'destine blestemate'. Nu am inteles atunci la ce se referea, era prea mult pentru mintea mea de copil, dar astazi devin dureros de constienta de semnificatia acestor 2 cuvinte..

Destin blestemat de catre cine? Te-ai gandit? S-a mai spus si o spun si eu... Cauta alternative. Cat despre relatii, cineva mi-a spus la un moment dat: "Cel mai bun lucru o sa ti se intample cand te astepti mai putin, iar cu cat ti-l doresti mai mult cu atat ai impresia ca se indeparteaza de tine". Traim vremuri grele, intr-adevar. Nu uita: "Ce nu ne omoara ne face mai puternici".

Editat de williamwallace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×