Sari la conținut
Forum Roportal
Antiotp

S-a format gupul clientilor OTP Bank

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa deschis forumul clientilor nemultumiti si abuzati de OTP bank.

Va puteti inscrie pe YAHOOGROUPS

Clienti_OTP_bank_OUG_50

Va astept,

Maria

 

Si care este scopul lui, finalitatea? Ma intereseaza pentru ca sunt in postura de client foarte nemultumit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa deschis forumul clientilor nemultumiti si abuzati de OTP bank.

Va puteti inscrie pe YAHOOGROUPS

Clienti_OTP_bank_OUG_50

Va astept,

Maria

Buna ziua!

Am un credit ipotecar facut in 2007 la OTP bank Timisoara, la care mi-au marit dobanda dupa 5 luni de la data contractarii creditului, de la 5.5% la 6.49% cat este si in prezent. Mentionez ca in contract exista la articolul 8 (TAXE SI COMISIOANE) paragraful 8 redactat in felul urmator "Pe parcursul derularii creditului, banca poate modifica nivelul taxelor si comisioanelor, fara consimtamantul Clientului." De asemenea contractul nu mentioneaza care este indicatorul de referinta pentru CHF moneda in care e contractat creditul, acesta specificand in paranteza EURIBOR pentru Euro. Pe langa toate abuzurile legate de contract si scadentarul de credit, au avut nesimtirea sa-mi inchida contul de credit generat cu primul scadentar in care platisem 5 rate si sa-mi deschida un altul generat cu ultimul scadentar la care m-au pus sa platesc din nou taxe aferente.

Astept sugestii despre pasii pe care trebuie sa-i fac, deoarece, vreau sa actionez in instanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua!

Am un credit ipotecar facut in 2007 la OTP bank Timisoara, la care mi-au marit dobanda dupa 5 luni de la data contractarii creditului, de la 5.5% la 6.49% cat este si in prezent. Mentionez ca in contract exista la articolul 8 (TAXE SI COMISIOANE) paragraful 8 redactat in felul urmator "Pe parcursul derularii creditului, banca poate modifica nivelul taxelor si comisioanelor, fara consimtamantul Clientului." De asemenea contractul nu mentioneaza care este indicatorul de referinta pentru CHF moneda in care e contractat creditul, acesta specificand in paranteza EURIBOR pentru Euro. Pe langa toate abuzurile legate de contract si scadentarul de credit, au avut nesimtirea sa-mi inchida contul de credit generat cu primul scadentar in care platisem 5 rate si sa-mi deschida un altul generat cu ultimul scadentar la care m-au pus sa platesc din nou taxe aferente.

Astept sugestii despre pasii pe care trebuie sa-i fac, deoarece, vreau sa actionez in instanta.

 

 

buna,

 

avem aceeasi situatie.Joi am citit pe site-ul lor ca trebuie sa mergem pana pe 20.09.2010 la OTP sa semnam un act aditional cf oug 50/2010. dupa ce am primit un "draft" pentru analiza pe text, s-au "indurat" si ni l-au dat pe cel cu valori si fara spatii goale...

Am semnat cu o casa de avocatura sa-i dam in judecata. voi cum faceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Veniti pe forumul nostru, info, raspunsuri pe YAHOOgroups.

Primiti un fisier cu primii pasi. Legile aferente, sentinte, etc postate pe site.

 

http://finance.groups.yahoo.com/group/Clie...TP_bank_OUG_50/

 

Mersi,

Maria

 

Buna ziua!

Am un credit ipotecar facut in 2007 la OTP bank Timisoara, la care mi-au marit dobanda dupa 5 luni de la data contractarii creditului, de la 5.5% la 6.49% cat este si in prezent. Mentionez ca in contract exista la articolul 8 (TAXE SI COMISIOANE) paragraful 8 redactat in felul urmator "Pe parcursul derularii creditului, banca poate modifica nivelul taxelor si comisioanelor, fara consimtamantul Clientului." De asemenea contractul nu mentioneaza care este indicatorul de referinta pentru CHF moneda in care e contractat creditul, acesta specificand in paranteza EURIBOR pentru Euro. Pe langa toate abuzurile legate de contract si scadentarul de credit, au avut nesimtirea sa-mi inchida contul de credit generat cu primul scadentar in care platisem 5 rate si sa-mi deschida un altul generat cu ultimul scadentar la care m-au pus sa platesc din nou taxe aferente.

Astept sugestii despre pasii pe care trebuie sa-i fac, deoarece, vreau sa actionez in instanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×