Sari la conținut
Forum Roportal
Fatascumpa

Alcoolul ucide dragostea...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe mine doar ma ameteste si ma moleseste alcoolul, nu e scuza pentru comportament violent, dar daca e adevarat ca devii mai dezinhibat, atunci ala e comportamentul tau "real" sau cum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si sa-si schimbe anturajul, sa caute baieti buni, seriosi, care au facut ceva in viata au o meserie :)

Si alcoolicii au o meserie. ;)

Iti dai seama ca ei nu beau in timpul serviciului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai discutat preferinta unora dintre fete pentru baietii violenti. Desi ni se pare anormal, lor le convine - le face sa se simta vii, sa aiba parte de emotii puternice, intense, de dileme, sa fie mici vedete in propriile telenovele pline de actiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si vrei sa zici ca un "geniu" ca ea nu poate macar sa-si aleaga un barbat calumea?

Dada..

 

 

 

App de asta...am inceput sa fiu sigura ca scoala si abilitatea de a invata si de a retine nu are absolut nici o legatura cu maturitatea ,cu puterea de a lua decizii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam nevoie de alcool ca sa fac sex, ajunsesem sa beau destul ca sa pot sa am si eu o relatie normala, nu trebuie sa credem ca oamenii ce beau sau au baut sunt distrusi, desi au sanse mari ca sa devina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caterina, de ce vorbeşti mereu despre tine şi iubiţii tăi pe toate topicele unde e vorba de problemele altora?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca putem fi obiectivi, suntem limitati de propriile experiente si sentimente.

Mie personal mi s-a reprosat ca gandesc la rece, asta e si profilul meu psihologic, dar nu mi se pare normal sa zici ca asta tu crezi, e cel mai bine sa zici prin ce ai trecut ca sa poata lua decizia, orice sfat e o parere impusa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

catherinedeneuve, eu din postul tau am inteles ca nu crezi ca poti privi ceva obiectiv, ce zici?

 

"App de asta...am inceput sa fiu sigura ca scoala si abilitatea de a invata si de a retine nu are absolut nici o legatura cu maturitatea ,cu puterea de a lua decizii ... "

 

Asta depinde foarte mult de invatamant, la noi in mare parte da, dar in alte locuri poate fi diferit.

Maturitatea, puterea de a lua decizii etc. tine mai mult de maturitatea emotionala, care e datoria familiei sa te indrepte spre asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×