Sari la conținut
Forum Roportal
Fatascumpa

Alcoolul ucide dragostea...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o prietena, fosta colega de facultate care a venit la mine zilele trecute foarte suparata!!A avut mai multi iubiti...sa ziceam 3 relatii serioase si de la toti a luat bataie ...motivul era gelozia lor.Fata este un fel de geniu...adik a treminat facultatea cu 10..intr-un cuvant invata de rupe si nu e o tocilara din aia sa stea numai in casa..ii plac distractiile etc.Problema este ca ea nu stie unde greseste si de ce i se intmapl asta,pt ca sunt convinsa ca nu le-a dat motive de gelozie partenerilor ei si totusi a incasat-o.Ultima oara a ajuns chiar la spital...Eu mi-am spus parerea vis a vis de problema ei, se pare ca a inteles-o numai ca ma gandeam sa va cer si voua o parere...poate cine stie!!!

PS:toti barbatii din viata ei au avut un lucru in comun:ALCOOLUL!!!b-(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca erau asa buni prieteni cu alcoolul, in betia lor crunta, vedeau fel de fel de barbati flirtand cu partenera lor.

Si de aici intreg circul..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca pe ea genul asta de barbati o atrage.

sa-si schimbe preferintele. :)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Amarena :)

O amica de-a mea mi-a spus ca "daca nu are el un tatuaj, un cercel... parca nu ma atrage", felul ei de a-mi spune ca tipii cuminti nu sunt genul ei, ca o plictisesc. Din cauza asta, relatiile pe care le-a avut, desi distractive, au fost mereu nesigure si destul de patetice la capitolul emotional. Dar genul ala o atrage pe ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normalitatea moare ascunsa. Nu se remarca in peisaj.

Cine are nevoie de peisaj?

 

Normalitate = ORICE, atata timp cat se pastreaza discretia. Daca un cuplu alege alcoolul drept liant - nici o problema, e alegerea cuplului respectiv. Daca acelasi cuplu isi expune optiunea - atunci optiunea se transforma in problema.

 

Omul este supus greselii. Alcool, droguri, preversiuni, adulter, ciocolata, barfa, tutun, rautate nativa si altele (oricare), reprezinta normalitatea, atata timp cat aceste atribute sunt exprimate in intimitate, dar daca sunt revendicate in public... atunci se transforma in extravagante.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×