Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Are balta peste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

broasca are negi... :lol: stiu sigurca am 1uat cand eram mica...scuzati interventia,continuati eu va citesc cu p1acere... :roll:

Ai pus mana pe broasca? :eek: Stiu din sursa sigura ca singura broasca care merita atinsa, mangaiata gadilata este brotacelul.:roll:

Pe la noi asa e vorba. :P Si exista o specie de broaste numite popular broaste raioase, dar adevarul e ca nu cred ca au raie. :blink:

Si ca sa fim ontopic : s-ar putea ca balta sa aibe mai multe broaste decat pestisori aurii.:haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea era de... idee, nu de cate haine pune aia pe ea. Era o metafora si stii asta, insa cum matale este un maestru al manipularii oratorice a opiniei publice ( ah, daca vrei sa ma omori pentru asta, anunta-ma ca sa te scutesc si sa sinucid eu :roll:) alegi numai ce-ti place. De asta imi si sare tandara cand te citesc si vorbesc cu tine.

Pana la urma nu inteleg de ce cineva care se foloseste toate atuurile innascute :roll: sau dobandite pentru a accede la o viata mai buna este de condamnat. Aaaa, da, stiu, de multe ori se grabesc sa condamne astia care au fost mai defavorizati de soarta. Inteleg ca e greu sa lupti cu frustrarea ca unii trebuie sa munceasca pe branci pentru a obtine ceva ce altii obtin printr-o bataie de gene sau o unduire de solduri. Ei bine, a cui e vina ca viata e nedreapta? :pardon:

Sa sinucizi tu ? :D

No need. Da, sunt un maestru al manipularii de orice fel, dar cand am dreptate, am dreptate. Altfel, cineva ar zice ca n-am si mi-ar spune si de ce.

Multam ca ma aprobi, in sensul ca femeile cu cat arata mai bine(sau cred ca arata mai bine) cu atat vor mai multi bani. Nici nu aprob, nici nu condamn. E doar o stare de fapt.

Poate d-asta s-a si dus pe garla aria dragoste, ca am venit eu cu Cristi82 sa spunem ce oricum stia toata lumea, dar trebuia totul ascuns sub masca sufletismului, sensibiloseniei si whatever, alte chestii de genul. Cele enumerate (sufletul, romantismul etc.) sunt mai degraba exceptii, decat reguli. Celelalte in schimb - respectiv frumusetea fizica(declansatoare de dorinta sexuala) si grosimea portofelului(declansatoare de viata luxoasa si lipsita de griji... sau antropologic vorbind, declansatoare de instinct de cuibarit) sunt cam reguli deja.

Si uite asa sunt femeile muuult mai putine decat barbatii cu bani putini si muuuult mai multe decat barbatii cu bani multi(d-aia ii si impart impart intre ele).

Ce-i drept, tine mult si de educatie. Nu stiu cum o fi fost candva demult, dar actualmente, cam asta face educatia :)

 

Da, balta are peste. Depinde ce vrei sa prinzi.

Daca vrei crap, ia-ti o lanseta, iti va rupe undita. Vrei somn, pescuiesti noaptea. And so on. ;)

Vrei crap, ia-ti o lanseta scumpa, din fibra de carbon cu insertii de titaniu, ca sa poti prinde si pastra crapul ;)

Poti prinde mai multi crapi cu ea, ca nu se rupe.

Daca vii cu undita aia ieftina prinzi plevusca :P

Stiam asta, dar multam de confirmare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as avea niciodata o relatie cu unul care are mai putini bani nu decat mine, ca eu-s terchea berchea,ci decat familia din care provin. Motivul nu e ala pe care-l banuiesti , ci e unul mult mai simplu : oricand te poti trezi intrebandu-te daca sta cu tine pentru ca asa simte sau pentru ca vrea si el o viata mai buna. Da, stiu ca asta denota nesiguranta: so what?

Zi repede ce avere are familia ta ?:think: Ca sa ne dam seama daca esti eligibila sau nu . :crazy:

 

Apoi,fa-ti si o descriere succinta asupra fizicului...stii tu...tate, cur, craci & restu... :tease:

Ca sa putem trage o concluzie pertinenta. Are balta peste ?! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai pus mana pe broasca? :eek: Stiu din sursa sigura ca singura broasca care merita atinsa, mangaiata gadilata este brotacelul.:roll:

Pe la noi asa e vorba. :P Si exista o specie de broaste numite popular broaste raioase, dar adevarul e ca nu cred ca au raie. :blink:

Si ca sa fim ontopic : s-ar putea ca balta sa aibe mai multe broaste decat pestisori aurii.:haha:

asa 1e zice dar au negi nu raie..da mah...am vrut sa vad daca se transforma in fat frumos ca in poveste...am avut amandoua maini1e p1ine cu negi...nush cum am scapat de ei..

 

pestisorii din iazuri1e noastre au cam disparut...

eu ma abtin de 1a comentarii pe marginea subiectu1ui..am o fata dotata si un baiat :lol: mai mu1t nu zic ... ...eu acum sunt destu1 de matura ca sa stiu ce e mai bine pentru mine tot ce va doresc voua este sa nu a7ungeti candva 1a o varsta si sa constatati ca tot ce ganditi, credeti acum e gresit..restu1 depinde de fiecare in parte pentru ca nu exista un tipar si nici regu1i chiat si cand e vorba doar de sex...numa bine :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca in Romania, numarul femeilor este mai mare decat numarul barbatilor (51% femei,49% barbati)In tara noastra,mie mi se pare ca sunt mult mai putine femei in comparatie cu ceea ce spun statisticile .Mi se pare ca nr fetelor/femeilor disponibile este mai mic decat nr barbatilor disponibili,insa se afirma altceva pentru ca masculii sa nu intre in panica"masculilor stati linistiti ca are balta peste!" O statistica,sa zic asa,neoficiala,afirma ca nr fetelor/femeilor disponibile este in proportie de 1 la 8 barbati disponibili.

 

Daca te plimbi intr-o zi insorita prin oras,pe bulevard sau prin parc,vei vedea mult mai multi barbati decat femei.Daca schimbi orasul,vei observa acelasi lucru.Daca te urci intr-un tren/autobuz nr. barbatilor/baietilor este mult mai mare decat nr femeilor/fetelor.Daca mergi pe un stadion,s-ar putea sa vezi doar 5 fete/femei (e de inteles).Cu toate ca stadionul este plin de masculi,in afara stadionului tot nr barbatilor predomina;in magazine,pe strada,in fabrici si in uzine (lol).Daca mergi intr-o discoteca sau intr-un club,aproape intodeauna vei vedea mai multi baieti decat fete.Daca te duci la tara,vei vedea o gramada de flacai care bat mingea sau umbla aiurea prin sat,insa nu vei avea parte sa vezi prea multe femei,nu mai vorbesc de fete disponibile ca nu mai are rost ( se stie ca fetele de la tara se marita repede) Matrimonialele spun ca exista cam trei cereri in casatorie pt. o fata,adica 3 barbati la o femeie.In realitate lucrurile stau mai nasol

 

Exista cateva explicatii pentru acest fapt;

 

1.Multe fete/femei disponibile s-au casatorit si se casatoresc cu italieni,englezi,greci,arabi etc.In acest fel scade considerabil nr fetelor/femeilor disponibile.

 

2.In tara noastra,avem foarte multe prostituate.Unele au ales sa fie traseiste aici,in Romania,iar altele au plecat peste hotare.In Spania de exemplu,din 10 prostituate,cel putin doua sunt din Romania.

 

3.Chiar daca in ansamblu sunt destule,multe sunt indisponibile,deoarece,sunt cuplate cu barbati de 40-45 de ani,casatoriti,dar care au o stare materiala buna.Barbatii astia,daca tot au bani,de ce sa nu-si permita luxul de a se distra cu o fata tanara si frumoasa,asa gandesc ei.

 

In acest fel,baietii isi gasesc greu o partenera,ajung sa-si caute perechea pe mess,pe hai faiv,pe forumuri,pe saituri de socializare,si chiar si acolo concurenta e acerba.Cam o femeie disponibila la 8 barbati singuri.

Dupa urma acestei situatii,nu au de profitat decat fetele/femeile,avand intotdeauna cel putin 3,4 optiuni.Daca sunt parasite azi,maine si-au gasit pe altul.Ba chiar ajung sa se supraliciteze/supraestimeze.E la fel ca pretul apartamentelor,care valorau doi lei,insa din cauza cererii prea mari,au ajuns sa coste 20 de lei.

Pentru cine are creier sa inteleaga,topicul asta explica foarte multe lucruri si situatii neantelese pana acum.

daca e asa cu populatie !?

am putea organiza inca un razboi unde nr. barbatilor este zecimata

ce arfi fost aici in europa !?

daca nu ar fi avut loc cele 2 razboaie

suprapopulatia este de mult o problema

cu toate ca se doreste o populatie mare

trebuie gandit ca incet incet nu ne mai suporta pamantul

 

si cu statistici se conduce lumea si toate domenile lui

poate ca o fata /femeie are la alegere 3-4 tipi

dar calitatea nu cantitatea conteaza

si sincer

una divortata cu 2 copii si la 39 de ani

trebuie sa arete extrem de beton ca sa mai ...

peste asta care barbat vrea o fustrata si inselata ,parasita si acrita ?

sincer !

daca eu as fi in situatia ca la varsta mea sa imi caut partenera

nu neaparat as cauta una tanara dar nici deja una cu "termenul expirat"

 

peste asta vine faptul ca din ce in ce e mai greu ca oameni sa sustina relati sociale

asta indiferent de varsta

 

multe fete viseaza sa aghete pe unul bun ! (sa deie lovitura) se lasa insarcinata

bine inteles fara voia tipului

si iata asa bine merci traiesc si ele

si trag si ultimul chilot de pe victima

 

cantiattea e una

dar calitatea e alta

 

fetele incepsa vorbeasca de valorile lor

crezand ca in afara de ele si partenerele de barbfa o mai intereseaza pe cineva

tailanda,rusia si aproape tot estul si toate tarile care au un nivel de trai mai scazut ca westul

sunbt pline de femei care doar viseaza la sanse din west si la barbati ...

 

deseori vad barbati cu femei din asia

si majoritatea barbatilor fac concedile in asia

forta de cumparare alor esgte enorma si foarte puternica

si femeile asiatice inca nu sunt asa de complicate ca acele europene

 

sunt mai balnde si mai darnice

nu li se suie in capdaca barbatul le face complimente

se multumesc cu ce au

si nu sunt egoiste

si in pat !???? sa nici nu vorbim :) cele mai frumoase experiente !!!

 

 

deseori vad pepagini din astea cu ...

cate o scarbita din aia din cartuiere marginase a oraselor

care are impresia ca e ceva special si peste mediu

sincer mi se face scarba

 

chiar daca pe o femeie cad 3 barbati

majoritatea din ele sunt de peste 35 de ani si deja sunt ...

 

iar cele tinere !?

calitativ lasa de dorit

adica :

intelectual

modul de gandire

si ...

 

 

dar na ...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate d-asta s-a si dus pe garla aria dragoste, ca am venit eu cu Cristi82 sa spunem ce oricum stia toata lumea, dar trebuia totul ascuns sub masca sufletismului, sensibiloseniei si whatever, alte chestii de genul.

Sufletimsul, sensibilosenia ( de ce o faci sa sune libidinos, ma?) si whatever exista, insa exista extrem de rar si sunt sigura ca exista oameni care traiesc o viata intreaga fara a avea parte o mostra veritabila de asa ceva. Impresii false, dudui si neni care urla raniti ( de fapt in egoism si orgoliu) dupa fosti iubiti care nu i-au iubit pana la disperare pentru ca ei sunt ei (ma!), exista destule.

Tu si Cristi82 sunteti blamati in primul rand pentru ca vedeti doar o parte a adevarului. Ia luati si voi pozitia vreunei grasane pline de celulita sau vreunei naspete care vorbesc despre latura aia mai insensibila a barbatilor , care se cupleaza sau macar viseaza :D numai la gagici bine, si sa vedeti ca nu mai tipa lumea atat de tare la voi. :o:

Editat de Sicilia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai, Mitica, nu le omori acum, sunt si ele fiinte dragute si zambitoare :)

Man, eu n-am reactivat topicul ca sa infierez femeile, ci sa dezbatem o problema... Numai ca nu prea vad ce sa dezbat daca vine lumea si zice "da, mah, ai dreptate, e si normal sa fie cum ai constatat tu ca e".

 

Tu si Cristi82 sunteti blamati in primul rand pentru ca vedeti doar o parte a adevarului. Ia luati si voi pozitia vreunei grasane pline de celulita sau vreunei naspete care vorbesc despre latura aia mai insensibila a barbatilor , care se cupleaza sau macar viseaza :D numai la gagici bine, si sa vedeti ca nu mai tipa lumea atat de tare la voi. :o:

Partea cealalta a adevarului care este ? Da ceva detalii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zi repede ce avere are familia ta ?:think: Ca sa ne dam seama daca esti eligibila sau nu . :crazy:

 

Apoi,fa-ti si o descriere succinta asupra fizicului...stii tu...tate, cur, craci & restu... :tease:

 

Daca oi ajunge eu vreodata in situatia in care sa ma evaluezi tu pe mine, stai calm ca daca nu ma omor eu are cine sa ma omoare. Ciocu' mic si joc de glezne...sau ar trebui sa zic vise placute ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai, Mitica, nu le omori acum, sunt si ele fiinte dragute si zambitoare :)

Man, eu n-am reactivat topicul ca sa infierez femeile, ci sa dezbatem o problema... Numai ca nu prea vad ce sa dezbat daca vine lumea si zice "da, mah, ai dreptate, e si normal sa fie cum ai constatat tu ca e".

azi femeia isteata face ...

am avut un sef german care (zice el ) a agatat o romanca

dar in realitatetipa era cea care ia permis si sa facut o "svanta "si timida si ... ca el so aghete

si sau casatorit si tipa de atuncea nu alucrat 5 minute

scoli si cursuri una dupa alta

si toata ziua cu copiilul

ba incolo ba incoace

si bine merci oduc bine

 

si peste asta am si cvititi un articol ca in moscova este o scoala care pregateste fizic si psihic tipele ca sa isi aghete pe unul ...

 

identificarea tintei

identificarea potentialului ...

estimarea sanselor

si trecerea la actiune

 

pana si metoda de a calcula ovularea si modul cel mai sigur de a ramane insarcinata

comportamentul ulterior ca tipul sa nu rectioneze nedorit

si asa mai departe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×