Sari la conținut
Forum Roportal
Olacrima1

Am nevoie de haine pentru mine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stai frate nitel; eu de pilda astept sa am bani de colet, ca stau fff departe. Ti-am spus ca mai dureaza cateva zile pana pun coletul, trebuie sa gasesc un curier prin ebay, ca prin posta chiar n-am cu ce.

Te rog nu te indoi de faptul ca lumea de aici chiar vrea sa te ajute, chiar daca mai dureaza o vreme. Nu cred ca alte persoane nu te-au contactat deloc, pentru a afla adresa.

S-a facut frig acolo (in Romania)?

Nu ai deloc cu ce sa te imbraci? Sper ca nu e asa.

Ai un picut de rabdare, ca se rezolva, ok? :haha:

 

 

Bullshit, eu am adresa ei, mi-a dat-o foarte repede.

Nu mai glumi cu situatia oamenilor.

Poate forumul e pentru distractie si prosteala 95%, dar mai sunt si lucruri serioase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca cersetorii s-au mutat pe forum. Persoana de 27 de ani din Bucuresti are nevoie de haine. Daca cumva ai un handicap sau un alt impediment care chiar nu te lasa sa muncesti atunci eu unul te ajut cu mare placere. Dar daca motivul pentru care nu lucrezi e lenea, atunci nu ai decat sa iti cauti fraierul altundeva. Si eu imi petrec cel putin 3 luni pe an in orasul ala si stiu ce inseamna sa locuiesti acolo. In zona Ilfov/Bucuresti numai cei care nu vor sa munceasca nu pot trai cat de cat decent. Fara suparare dar tu nu ai putina jena sa intrii din Bucuresti si sa cersesti haine? Hai ca daca erai dintr-o localitate uitata de lume fara posibilitatea de a te angaja iti intelegeam situatia. Dar asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..second...hand.....

 

..second...hand.....

 

nu vreau sa spun nimic cu asta ....cunosc si eu familii care nu-si permit hainute, calculator , internet....si muncesc tot timpul......nici timpul sa si-l piarda nu-si permit....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa-i doneze haine, ii doneaza; cine nu vrea sa-i doneze haine - nu-i doneaza.

Femeia nu a venit aici pentru un job sau o recomandare de magazin cu haine second-hand, a deschis topicul pentru ca are nevoie de haine.

Daca tot nu vreti sa ajutati, atunci mucles, ca doar nu v-a intrat in casa.

 

Invidiosilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu i-am zis sa cumpere de la second hand, i-am dat doar o idee de afacere pentru ca vad ca primeste orice marime de haine, ce sa faca cu restul?....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa va abtineti de la mesaje malitioase. Daca doriti sa o ajutati cu ceva, e ok, daca nu, exista multe alte topice pe care va puteti exersa rautatile. Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca cersetorii s-au mutat pe forum. Persoana de 27 de ani din Bucuresti are nevoie de haine. Daca cumva ai un handicap sau un alt impediment care chiar nu te lasa sa muncesti atunci eu unul te ajut cu mare placere. Dar daca motivul pentru care nu lucrezi e lenea, atunci nu ai decat sa iti cauti fraierul altundeva. Si eu imi petrec cel putin 3 luni pe an in orasul ala si stiu ce inseamna sa locuiesti acolo. In zona Ilfov/Bucuresti numai cei care nu vor sa munceasca nu pot trai cat de cat decent. Fara suparare dar tu nu ai putina jena sa intrii din Bucuresti si sa cersesti haine? Hai ca daca erai dintr-o localitate uitata de lume fara posibilitatea de a te angaja iti intelegeam situatia. Dar asa...

 

intai incearca sa intelegi, adica sa afli, sa te documentezi, apoi, daca iti raman motive, critica, frateeee...

dar te rog, n-o face neintemeiat... nu se potrivesc algoritmii gandirii tale cu ce e azi in realitate...

 

cu alte cuvinte, gandeste, cantareste, analizeaza, judeca inainte sa te exprimi...

 

si n-o lua personal, ca nu te atac...

 

LE valabil pentru toti care se exprima in necunostinta de cauza: chatul nu-i aici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi OK daca i s-ar putea oferi un loc de munca persoanei in cauza. In general sunt impotriva unor "pomeni" indiferent de persoana beneficiarului. Omul trebuie invatat sa munceasca pentru a primi ceva.

Pomenile nu fac altceva decit sa induca nemunca/neangajarea. Vorbesc la general , nu cu referire speciala la cazul in discutie.....

Romanii s-au dedulcit la pomeni si se feresc ca dracu de tamaie de munca......

Editat de VEMANS
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
'handicapul', este un copil de 2 ani.

Sotul ei lucreaza in doua locuri. Atat cat poate si, fireste, la nivelul pregatirii pe care o are.

Cu toate astea, si pt ca platesc si o chirie, nu se ajung cu banii.

 

De ce prefera sa stea in Buc si nu in alta parte... asta nu mi-am permis sa intreb.

Dar poate le dai tu o idee, unde in tara asta sa se mute sa le fie mai bine.

 

Mai citeste o data ce am scris. Eu nu i-am zis sa se mute altundeva. E foarte bine ca sta in Bucuresti. In Bucuresti cu 8 clase terminate + un curs de specializare facut GRATIS, castigi usor cel putin 15 milioane pe luna.

Eu iti zic sincer, initial nu am vrut sa zic nimic, pentru ca am crezut ca persoana care a deschis acest topic sau o persoana apropiata ei sufera de vreo boala si e nevoie sa dea banii pe medicamente si din cauza asta nu isi mai permite sa dea bani pe cele zilnice. Dar mersi ca mi-ai confirmat ca nu are nimic.

Si faza ca nu poate lucra din cauza copilului de 2 ani e o scuza de 2 bani care am mai auzit-o de x ori.

Si ca sa ii raspund sa distinsa doamna care a deschis acest topic, in Bucuresti exista 2 fundatii care sunt adresate exact persoanelor in situatia ei. De 2 fundatii stiu eu, dar sigur sunt mai multe. Aceste fundatii se adreseaza special mamelor si taticilor singuri sau care au probleme financiare. Iti duci copilul dimineata la aceste fundatii. Ei ti-l ingrijesc si ti-l hranesc si dupa ce iesi de la servici tu vi si il iei acasa. Tot ce trebuie sa faci ca sa iti bagi copilul intr-o astfel de fundatie e sa dovedesti in primul rand ca ai probleme, sa platesti o suma simbolica lunara de 10 lei si sa aduci un act cu care sa dovedesti ca te-ai angajat undeva. Si asta e tot.

 

Romanii s-au dedulcit la pomeni si se feresc ca dracu de tamaie de munca......

 

Bine ca mai gandeste si altcineva ca mine. Dar e mult mai usor pentru multi sa stea acasa si sa se planga ca nu are bani dupa care sa intre pe tot felul de site-uri sa cerseasca bani, haine, mancare si alte lucruri. Si uite asa persoanele respective pot sa isi plateasca curentul, cablul TV, internetul etc. stand acasa si nemiscand un deget. Si sa nu uitam de banii pe clasicele pachete de tigari. 90% din persoanele aflate in situatia asta fumeaza tigari de cel putin 10 lei pe zi, dar fereasca Dumnezeu sa mearga sa cheltuie ceva bani intr-un second pe hainele copilului. Sa sti ca eu le invidiez pe persoanele respective cand ma gandesc ca eu trebuie sa muncesc ca un sclav ca sa imi platesc lucrurile respective.

Editat de Dingo25
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×