Sari la conținut
Forum Roportal
Valycyoc

nu pot sa instalez xp dupa ce am instalat windows 7

Postări Recomandate

dupa ce am instalat windows 7 pe laptop (acer aspire 5315) acum vreau sa reinstalez xp dar nu mai merge unele spun ca sint versiuni mai vechi decit cea pe care o am si ma trimite sa rezolv online iar altele nu-mi recunosc nici un hard oare care sa fie problema si care ar fi solutia??????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ti se pare xp mai bun decat windows 7?

E drept ca si eu am avut multe probleme cu programe care nu merg cu windows 7.

Am si eu Acer, l-am luat cu windows 7 gata instalat, si l-am injurat la inceput, mi se parea o porcarie, insa acum nu l-as mai schimba pe xp, e mult mai simplu.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Solutia e sa folosesti un kit de XP care iti recunoaste hard-diskul si la instalare sa stergi partitia pe care ai avut Windows 7, si sa repartitionezi (chiar daca folosesti aceleasi dimensiuni).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Solutia e sa folosesti un kit de XP care iti recunoaste hard-diskul si la instalare sa stergi partitia pe care ai avut Windows 7, si sa repartitionezi (chiar daca folosesti aceleasi dimensiuni).

Probabil orice kit de XP recunoaste hardul, problema e ca Windows 7 isi face o partitie de vreo 10 - 100 MB sau ceva de genul la inceputul discului, partitie care e ascunsa si care contine fisierele de boot. Ideal ar fi de bootat cu un CD gen hirens boot CD, de ras toate partitiile existente, partitionat din nou discul, abia apoi instalat xp-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×