Sari la conținut
Forum Roportal
BObO03

Nu se poate invata filosofia, se poate doar invata sa filosofezi.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Socrate a spus...daca ai sansa sa gasesti o femeie buna vei fi fericit, daca nu nu vei deveni filosof. :)

Nu ma bucura ca sunt in acord cu Socrate si nu ma deranjeaza ca nu sunt in acord cu tine.Nu am nevoie de parteneri in idei si nu-mi sta in fire sa incerc a convinge pe unu sau altu' ca eu am dreptate iar el/ei se inseala (folosesc dialectica doar in diatribe ce le pastrez pentru mine).Aici,doar imi expun parerile.

 

Altfel,a citi scrierile unui filozof nu te transforma in unul.

Citand trei sau patru kilometri de aforisme ce nu-ti apartin ,aducandu'le ca argumente in sprijinul unei idei si ea imprumutata,demonstrezi ca esti un diletant si nu o competenta in domeniu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am nevoie de parteneri in idei si nu-mi sta in fire sa incerc a convinge pe unu sau altu' ca eu am dreptate iar el/ei se inseala (folosesc dialectica doar in diatribe ce le pastrez pentru mine).Aici,doar imi expun parerile.

................

Citand trei sau patru kilometri de aforisme ce nu-ti apartin ,aducandu'le ca argumente in sprijinul unei idei si ea imprumutata,demonstrezi ca esti un diletant si nu o competenta in domeniu.

 

Daca privesti mai bine, fara rea vointa, vei vedea ca argumentele mele nu sunt asa superficiale precum continutul unor aforisme aruncate pe forum din lipsa de tematica individuala. :)

 

Cuv

Editat de Geo Filoolif EuRo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×