Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Ma gandeam la tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-au fost adresate de cateva ori de-a lungul timpului, aceste cuvinte: "ma gandeam la tine..." De fiecare data am tratat cu indiferenta aceste cuvinte, considerandu-le spuse doar ca sa fie. Am ratat ceva ? Inseamna totusi ceva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea: "Si ce mai zici? La ce te gandesti?"

El: "Paiiii......ma gandeam la tine".

 

:cheer:

 

minciuna :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-au fost adresate de cateva ori de-a lungul timpului, aceste cuvinte: "ma gandeam la tine..." De fiecare data am tratat cu indiferenta aceste cuvinte, considerandu-le spuse doar ca sa fie. Am ratat ceva ? Inseamna totusi ceva ?

 

 

inseamna enorm..ma refer strict la pers mea kand zic asta..fiecare om gandeste in modul sau...pentru mine singurul fel in care imi manifest dragostea cand nu e langa mine e asta-ma gandesc la el...sa te gandesti la cineva nu e asa de simplu.Noi oamenii avem tendinta de a visa, de a ne creea o imagine de multe ori virtuala,gandindu-te a cineva nu e o actiune foarte obiectiva,poti adauga mici artificii ale imaginatiei si cand te trezesti e dur....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-au fost adresate de cateva ori de-a lungul timpului, aceste cuvinte: "ma gandeam la tine..." De fiecare data am tratat cu indiferenta aceste cuvinte, considerandu-le spuse doar ca sa fie. Am ratat ceva ? Inseamna totusi ceva ?

 

Unii spun cuvintele astea pentru ca le simt, iar altii... Pentru ca da bine, poate castiga o bila alba, ceva. :huggles:

Tine de fiecare om sa-si dea seama care persoane se incadreaza in prima categorie si care in a doua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ma gandesc la tine" nu este echivalentul lui "mi-e dor de tine". Mai mult, nu inseamna nici ca se gandea in vreun fel de bine la tine. Si eu ma gandesc la multa lume, cateodata pot si spune asta, insa nu vad vreo explicatie (decat cele psihologice) pentru ca respectiva persoana sa ia asta ca pe un compliment ori declaratie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Ma gandesc la tine" nu este echivalentul lui "mi-e dor de tine". [.....]

chiar daca este o minciuna, "ma gandesc la tine" in sensul "mi-e dor de tine" este in cele mai multe cazuri minciuna, pentru ca altfel minciuna n-ar mai avea sens :geek:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-au fost adresate de cateva ori de-a lungul timpului, aceste cuvinte: "ma gandeam la tine..." De fiecare data am tratat cu indiferenta aceste cuvinte, considerandu-le spuse doar ca sa fie. Am ratat ceva ? Inseamna totusi ceva ?

 

inseamna ca se gandea la tine :)

nu ne-ai zis contextu'. se gandea la tine cand spala vasele si dadea cu aspiratoru, cand o punea alteia sau cand isi musca limba?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×