Sari la conținut
Forum Roportal
brigittealitta

Ce afaceri merg in Romania?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sincer...cred ca in Romania cel mai bine merg afacerile ilegale...trafic droguri,trafic arme,camataria,prostitutia si multe altele.

 

Aiureli! Astea merg bine in alte tari, la noi inca sunt la inceput!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi poate spune cineva ce afacere are si daca merge????de ce afaceri pot sa ma apuc in momwentul asta si sa mearga??????

Eu una mi-as deschide o agentie de promoteri sau merchandiseri.E ceva mai greu la inceput dar merg foarte bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rind te intreb in ce oras vrei sa deschizi firma si in ce mod. Vrei sa intri sub cupola unei firme mari? vrei sa-ti faci propriul dispecerat? In majoritatea oraselor mari este greu cu licentele care sa dau cu "picurata". Apoi, numarul mare de masini ( unele straine) fac taximetristilor cu dacii viata amara, ajungind sa stea ore bune in cite-un stand. Eu nu mai practic din noiembrie, am vindut acareturile de taxi ( statie, ceas, cupola, etc.) exact cind ar fi trebuit inoite majoritatea actelor, iar cu banii obtinuti ( si economisiti) m-am apucat de alta afacere, care merge mai bine. Una in premiera aici la Cluj. Orice inceput este greu, dar sfatul meu este sa incepi o afacere cu banii care deja ii ai, si apoi sa mergi mai departe. Nu te baga in datorii la inceput, mai ales cu taximetria, este posibil abia dupa prima saptamina sa faci niste estimari si sa-ti calculezi incasarile si cheltuielile si sa-ti faci o balanta sa vezi cum stai. Eu in locul tau m-as apuca de livrari la domiciliu/comisioane. Sau dispecerat de instalatori. Inca acolo nu este concurenta, poti sa-ti faci propriile reguli, si poti beneficia de multe avantaje. Poti pe chestia asta si leasing-ul sa-l iei mai usor. Sau poate chiar un credit. Grija mare cu asociatii. Bafta maxima in tot ce vrei sa intreprinzi!

ma intereseaza si pe mine :

Saptamana viitoare incerc sa fac rost de un credit...poate cineva sa-mi dea un sfat in ce as putea sa investesc 5000 euro pentru un profit bun?

 

...am accesat gresit :alcoholic: ma refeream la mesajul cu MLM-ul:baby:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cumpara-ti un teren amenajaza-l cu gazon artificial si fa o mini baza sportiva pt agrement,un teren de tenis cu piciorul,ping-pong,etc.. plus niste utilitati acolo. Asta e o idee furata, recunosc, de la un prieten.

Haha si daca nu ai bani de unde cumperi :crazy:

 

o alta afacere care merge ca pe roate...e ilegala-legala,nu stiu nici eu,doar ca nu am suflet sa tepuiesc.

exemplu ce fac cunostinte de-ale mele:dau 5000euro imprumut,stabilesc 5%dobanda pe luna,cer garantie imobiliara...peste o luna,doua...ei vand apart,casa sau ce o fi...si e legal(pt ca la notar se specifica ca e vanzare nu imprumut).ca sa dea o explicatie victimei...ii cer dobanzi mult mai mari,si cum nu atesta nici un document la ce dob s-au inteles......el nu poate plati...sau sunt cazuri cand cel in cauza,imprumuta banii si pleaca in alta tara fara sa mai dea vreun semn de viata.asta e noroc.si noi am fost tentati de idee dar prefer sa ma uit cum imi fac cu mana din BMW-ul lor ultimul tip si sa ma uit mirata de frumusetea vilei lor...decat sa am pe suflet familii ramase in strada,pt ca cred in justitia divina...

acum,ma intreb si voi ce parere aveti?e destept acela care da banii si prost ala care isi pune in garantie locuinta???

24040166.gif

camata a mers intodeauna

 

Sunt multe afaceri care merg in Romania! Depinde de ce capital si ce cunostinte ai.In general nu e bine sa te bagi in domenii cu care nu ai tangente.

Captalul asta ne omoara pe toti

 

Sincer...cred ca in Romania cel mai bine merg afacerile ilegale...trafic droguri,trafic arme,camataria,prostitutia si multe altele.

Bai sa stii ca asta e viitorul :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intereseaza si pe mine :

Saptamana viitoare incerc sa fac rost de un credit...poate cineva sa-mi dea un sfat in ce as putea sa investesc 5000 euro pentru un profit bun?

 

...am accesat gresit :crazy: ma refeream la mesajul cu MLM-ul:baby:

 

 

Adu masini din Germania!

Incepi cu Opel Agila, Corsa, VW Lupo, Ford Ka, Fiesta.Castigi minim 500Euro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haha si daca nu ai bani de unde cumperi :roll:

camata a mers intodeauna

Captalul asta ne omoara pe toti

Bai sa stii ca asta e viitorul :crazy:

Asta face prietenul meu, doar n-am sa-i fac eu concurenta :crazy: (are si o firma de leasing, doar ca el s-a profilat pe motociclete, masini...a incercat , dar e cam invadata piata la noi si nu va puteti da seama cata lupta se da "dincolo" intre romani, ca sa prinda cele bune...sunt rezervate telefonic in parcuri :lol2: )

Eu ma gandeam sa deschid impreuna cu un prieten un bar pentru motociclisti (am si eu carnet de trei ani si anul acesta mi-a adus el motor :lol2: ) , insa nu stiu exact de cat capital e nevoie pentru asta, ... mai e si problema de spatiu , care nu se prea gaseste la ceea ce vrem noi si mai ales in centrul orasului....sau un magazin cu hainute pentru copii (am vazut o franciza in acest sens, care nu-ti cere bani, doar sa le promovezi produsele). Voi ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adu masini din Germania!

Incepi cu Opel Agila, Corsa, VW Lupo, Ford Ka, Fiesta.Castigi minim 500Euro.

O afacere de genul asta m-ar interesa si pe mine. Pt inceput, spune-mi, in Olanda nu sunt mai ieftine? Din cate m-am documentat eu pe la ofertele dealerilor, in Olanda ar fi taxe f mici pt masini. Neaparat aduse din Germania? Din Olanda sau Belgia n-ar fi mai avantajos? Mai sunt si alte aspecte de luat in calcul in afara preturilor la vanzare si a taxelor? Personal, te-ai ocupat de asemenea afaceri? Chiar as vrea un raspuns rezonabil. :doh: 10x.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×