Sari la conținut
Forum Roportal
brigittealitta

Ce afaceri merg in Romania?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ne asociem toti dupa acest forum si o iesi ceva. La cate idei ar fi........tot sar concretiza vreuna. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe afaceri care merg in Romania! Depinde de ce capital si ce cunostinte ai.In general nu e bine sa te bagi in domenii cu care nu ai tangente.

O afacere buna ar fi SALONUL DE MASAJ EROTIC. Conditia e sa il faci in orase mari, cu trafic ridicat de cetateni straini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu personal am avut ocazia sa fac bani multi dar nu la-m ascultat pe sotul meu,si el nu a insistat.

am cumparat de .......

acum,ma intreb si voi ce parere aveti?e destept acela care da banii si prost ala care isi pune in garantie locuinta???

 

24040166.gif

Ambii sint prosti, unul pentru ca este naiv si nu-si citeste cu grija contractul, iar celalalt pentru ca nu are nici un pic de tinuta morala. Si uite-asa se naste iadu' pe pamint...

 

Nu este o idee rea...nu prea exista asa ceva in Romania,si sincera sa fiu,chiar cred ca ar iesi ceva promitator....pune-te pe treaba! :yahoo: :cheer:

Am o veste proasta, si anume: deja exista cel putin o astfel de firma...dar cred ca sunt mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt student si m-am gandit sa deschid cu un asociat o firma de taxi, mai ales ca am mai lucrat in domeniu. Iti trebuie ceva bani la inceput pt avans la masina si apoi un profit decent ca sa platesti leasing-ul, pe care l-ai putea lua pe firma. Ceva sfaturi, domnul Victor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt student si m-am gandit sa deschid cu un asociat o firma de taxi, mai ales ca am mai lucrat in domeniu. Iti trebuie ceva bani la inceput pt avans la masina si apoi un profit decent ca sa platesti leasing-ul, pe care l-ai putea lua pe firma. Ceva sfaturi, domnul Victor?

In primul rind te intreb in ce oras vrei sa deschizi firma si in ce mod. Vrei sa intri sub cupola unei firme mari? vrei sa-ti faci propriul dispecerat? In majoritatea oraselor mari este greu cu licentele care sa dau cu "picurata". Apoi, numarul mare de masini ( unele straine) fac taximetristilor cu dacii viata amara, ajungind sa stea ore bune in cite-un stand. Eu nu mai practic din noiembrie, am vindut acareturile de taxi ( statie, ceas, cupola, etc.) exact cind ar fi trebuit inoite majoritatea actelor, iar cu banii obtinuti ( si economisiti) m-am apucat de alta afacere, care merge mai bine. Una in premiera aici la Cluj. Orice inceput este greu, dar sfatul meu este sa incepi o afacere cu banii care deja ii ai, si apoi sa mergi mai departe. Nu te baga in datorii la inceput, mai ales cu taximetria, este posibil abia dupa prima saptamina sa faci niste estimari si sa-ti calculezi incasarile si cheltuielile si sa-ti faci o balanta sa vezi cum stai. Eu in locul tau m-as apuca de livrari la domiciliu/comisioane. Sau dispecerat de instalatori. Inca acolo nu este concurenta, poti sa-ti faci propriile reguli, si poti beneficia de multe avantaje. Poti pe chestia asta si leasing-ul sa-l iei mai usor. Sau poate chiar un credit. Grija mare cu asociatii. Bafta maxima in tot ce vrei sa intreprinzi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic k in momentul de fata in Romania cel mai bine merg afacerile MLM (Multi Level Marketing)...O afacere d genul mi-am deschis-o cu 12 mil rol ...Este o afacere de familie,mama mea este de 2 ani intr-o afacere de genul iar salariul ei care chiar nu se prea agita e intre 1000-2000 euro...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic k in momentul de fata in Romania cel mai bine merg afacerile MLM (Multi Level Marketing)...O afacere d genul mi-am deschis-o cu 12 mil rol ...Este o afacere de familie,mama mea este de 2 ani intr-o afacere de genul iar salariul ei care chiar nu se prea agita e intre 1000-2000 euro...

 

Am incercat sa-ti trimit ceva pe P.M. dar ai mesageria plina.

M-ar interesa detalii despre afacerea ta cu cat mai multe detalii daca se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

jovana1,

 

si cind tipului cu ultimul tip de BMW o sa ii explodeze masina sau casa pentru ca un om distrus se razbuna, sa nu iti para rau de el :think:

 

Afaceri merg, la unele nici nu iti trebuie bani investiti - iti dau altii...

 

ciao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...cred ca in Romania cel mai bine merg afacerile ilegale...trafic droguri,trafic arme,camataria,prostitutia si multe altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×