Sari la conținut
Forum Roportal
Ciprivale

Rundll32.exe virus

Postări Recomandate

Am o problme , Am avut un antivirus NOD32 si am dat sa scaneze Local C: si D: , dupa ce a termina cred ca a sters ceva fisier din windows , si acuma nu mai pot sa deschid programe din windows cum ar fi Volume control sau sa dau proprieties pe desktop nimic , doar netul il pot folosi si microsoft word , pozele le pot vizualiza ..nu pot sa mai instalez nimic pe el , de fiecare data cand incerc sa instalez ceva imi apare " Windows cannot find "rundll32.exe" . Mare sure you typed the name correctly , and then try again . To search for a life , click the Start Button , and then click Search . "

Am incercat sa reinstalez windowsul , am bagat cd-ul dar nu imi buteaza direct dupa ce dau restart , am intrat in bios la sertari sa booteze si imi apare acolo : 1 Cd-ROm la al 2 lea imi apare Hard-disk si cand dau pe hard disc imi apare semnul exclamarii si scrie IDE Drive 3

Sper ca m-am facut inteles ...:lol:

Va rog sa ma ajutati si sa-mi ziceti si mie cum remediez problema asta

 

mentionez ca cd-ul cu windows ii bootabil si cd-romul nu poate fi de vina pentru ca am mai cerut un alt cd-rom de la altcienva si e aceasi problema , am incercat sa schimb cablurile sa le scot sa le bag iar dar tot asa face

 

Va rog sa ma ajuti si pe mine :doh: astept e-mail cipri_V@yahoo.com ,Ms fain

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Am luat un avira de pe filelist, l-am instalat, am scanat tot pcul si am sters virusii. de atunci nu imi mai merge nimic. mess, skype, photoscape, nimic... descarc un program si nu il poate deschide .. nu mai merge nimic decat opera imi da acea eroare cu

 

 

C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe is not a valid Win32 application.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Programele se descarca pe cat posibil de pe site-ul producatorului, nu de filelist. Avira este, totusi, gratis.

2. Presupunand ca versiunea descarcata este cea buna, atunci inseamna ca ai fost virusat si antivirusul ti-a sters fisierele executabile de care zici acum ca nu merg. Solutia este reinstalarea Windows-ului. Antivirusul este primul soft ce il instalezi dupa ce pui sistemul de operare, nu ultimul.

 

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×