Sari la conținut
Forum Roportal
Revolutie2122

G501

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://www.g501.trei.ro

 

G501 are rolul de a uni partidele politice care inca nu au fost la guvernare. In plus cetatenii vor sti ce sa voteze. Ideea este sa detina 50+1 din voturi. Adica majoritatea in parlament si guvern.

 

Ce parere aveti despre un astfel de proiect?

 

Lista partidelor care apar pe site le-am ales din cautarea pe google. Puteti sa propuneti si altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
una din multele glume proaste ale politicii romanesti

 

Intentia mea este ca cetatenii sa voteze in asa masura partide noi incat vechea conducere sa fie in minoritate. Nimic mai mult. Cand vad ca mama voteaza cu pnl , tata cu pd fratele cu prm si doar eu cu partidul verde(nu sunt simpatizant al acestui partid) imi dau seama ca nu avem nici o sansa sa schimbam vechile partide. Asta e doar o incercare disperata. Poate reusesc ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as vota cu partidul pe care Pavel Corut doreste sa il infiinteze...dar cum nu are sustinere....pt ca in tara sunt multi prosti....asta este....ne meritam soarta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu as vota cu partidul pe care Pavel Corut doreste sa il infiinteze...dar cum nu are sustinere....pt ca in tara sunt multi prosti....asta este....ne meritam soarta

 

pai vad ca e dat cu diaconescu deci nu-l mai pun intr-o lista separat. Mai vrea sa infiinteze partidu de care zici? parca PVR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intentia mea este ca cetatenii sa voteze in asa masura partide noi incat vechea conducere sa fie in minoritate. Nimic mai mult. Cand vad ca mama voteaza cu pnl , tata cu pd fratele cu prm si doar eu cu partidul verde(nu sunt simpatizant al acestui partid) imi dau seama ca nu avem nici o sansa sa schimbam vechile partide. Asta e doar o incercare disperata. Poate reusesc ceva.

 

daca vrei sa inlocuiesti un cacat cu unul si mai imputit, atunci, da, e o idee disperata.

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×