Sari la conținut
Forum Roportal
LariMaria

Pot sa mai am incredere in el?! Sunt Paranoica?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum cativa ani am cunoscut un barbat de care m-am indragostit ca o fetiscana de 14 ani. Nu mai dormeam, am slabit ingrozitor, ma hraneam cu el, parca eram nebuna. As fi lasat totul pentru el, parea barbatul vietii mele. sa nu credeti ca-l stresam cu declaratii, sau il sufocam, nu, incercam sa fiu o fata ok si sa ma bucur de relatie. Si el parea ff indragostit, ne vedeam zilnic si stateam impreuna pana cadeam morti de oboseala, era tandru, etc etc.

 

Brusc, dupa o luna a inceput sa se plictiseasca, si dupa inca o luna in care m-au chinuit intrebari si indoieli ce erau mai mult intuitie decat dovezi, n-am mai suportat, sa-i vad lipsa de interes si am pus capat. El s-a conformat, parea chiar eliberat, sincer, nu m-am asteptat.

Am aflat mai tarziu ca mentinea corespondenta cu fosta lui prietena desi ma asigura ca nu mai au nimic de impartit, dar nu inteleg de ce a mintit cand mi-a zis de un chef unde a mers inainte cu o luna de a fi cu mine, unde mi-a zis ca a fost singur desi era cu fosta (mai ales ca eu nu l-am intrebat, el s-a apucat singur sa pove)

 

Am suferit enorm, a fost un an groaznic, dar am zis ca nu am fost eu cea care a gresit, el trebuie sa vrea sa fie cu mine pt ca-l iubeam prea mult ca sa suport o relatie numai asa, fara implicare totala din partea lui. (sunt cam orgolioasa dar si pasionala, vreau totul sau nimic)

 

Timpul a vindecat tot, dar dupa 2 ani el a inceput iar sa ma caute, eu deja locuiam in alt oras, facea naveta, imi cara bagaje pt ca n-am masina, era cuminte ca un mielusel, mi-a zis ca regreta, ca face orice numai sa-i mai dau o sansa, ca si-a dat seama ca a fost un prost, ca n-a avut motive pt ce-a facut, ca nu stie ce l-a apucat, ca el de mult a vrut sa ma caute dar n-a avut curaj, ca si-a dat seama ca-stot ce-si doreste, ca asteapta oricat, pana o sa-l iau inapoi etc etc.

Am reinceput relatia cu multa reticenta, si n-o reincepeam daca nu vedeam cum colega de apartament ii face ochi dulci cu nesimtire, asa ca am facut-o doar din orgoliu.

 

i-am zis sa fie atent ca e ultima lui sansa , ca n-am incredere in el si ca-i cer doar 2 lucruri: fidelitate si sa nu ma minta. I-am zis ca prefer sa-mi spuna ceva neplacut, sa ma supar dar sa-mi treaca, decat sa ma minta frumos si sa descopar, pt ca n-o sa-l iert. (Am avut in familie un caz de barbat afemeiat si mincinos care mi-a marcat-o si nu mai suport minciunile legate de relatii si dragoste)

 

 

iata problemele: suntem de ceva vreme impreuna si el imi da multe dovezi de dragoste, e la fel de tandru ca inainte, ba mai mult. Dar l-am prins cu mai multe minciuni si nu mai am incredede in el. Ma macina ingrozitor.

Cum sa stau cu un barbat care ma minte fara sa tresara, privindu-ma in ochi?!

 

iata ce ma macina:

1. mi-a zis de cum a fost intr-o calatorie singur pe vremuri , bla bla, si am aflat ca a fost cu o tipa ) de ce sa minta? eu nu l-am intrebat nimic!)

2. La inceputul relatiei, vorbind de servici o pomenea de fiecare data pe o colega care lucreaza in alta cladire, pana m-am enervat. de atunci n-a mai zis nimic. Mi-a jurat ca nu-i genul lui, ca n-au avut nimic, doar ca mai vb. Dar i-am gasit parola de mail, si i-am gasit acolo un set de poze cu ea in slip topless de 2 ani ( noi nu eram impreuna inca la acea data). Ce cauta alea salvate daca nu a placut-o??

 

Pot eu sa fiu sigura ca n-au avut nimic sau n-au sa mai aiba? De ce la un mom dat colegii lor bateau apropouri razand (ea e maritata)

 

3. Mi-a dat parola de la un mail neimportant , e numele meu de alint, si mi-a zis ca a schimbat parola de cand e cu mine (iar a vb fara sa-l intreb). Dar e aceeasi parola cu cea de la mailul ce l-am descoperit, si am gasit dovezi prin mailuri ca parola e de cel putin un an inainte de a fi noi impreuna) deci alta minciuna. I-amzis ca nu cred ca parola e de cand suntem noi, si mi-a jurat, si s-a muncit vreo 10 min sa ma convinga, mai ca l-as fi crezut daca nu vedeam cu ochii mei dovada.

 

4. Am gasit un mail datand de la prima noastra relatie, in care-i scrie un mesaj scurt fostei care era in America si i se adreseaza cu "puiutule". Nu mi se pare normal sa-i spui fostei puiut cand tu esti cu alta fata si ii tot spui cum ca nu mai ai nici o treaba cu fosta. stiu ca fost demult, dar de ce a facut-o??

 

Mai adaug ca are o varsta si vrea sa se insoare, si incep sa am indoieli ca sta cu mine din dragoste adevarata sau sa fie in randul lumii ( eu fac parte dintr-o fam buna, sunt draguta, si in oraselul nostru nu prea ai de unde alege, toti sunt in spania sau marile orase)

 

Nu mai am incerdere in el si vreau sa-l las!!!

Il uras si ma simt tradata, ma gandesc sa nu ma insele cu colega, etc etc.

e oribil sa nu ai incerdere in omul pe care-l iubesti!!

oare sunt paranoica?

Nu-l mai cred cand imi spune ca eu sunt singura pe care-a iubit-o, etc etc. La fel le-a zis la toate.. ;)( ca doar ii place sa minta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai am incerdere in el si vreau sa-l las!!!

Il uras si ma simt tradata,

 

Si? Ti-e rusine sa-l lasi sau ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si? Ti-e rusine sa-l lasi sau ce?

 

eeeeh... i-e teama sa nu i-l "ia" colega de apartament...

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2: ;) ;) :lol2: ;) :) :o: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Il uras

e oribil sa nu ai incerdere in omul pe care-l iubesti!!

 

Deci il urasti sau il iubesti?

 

 

 

un emoticon din fiecare sortiment era suficient, zic io.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea, el minte si de plictiseala, tu esti prea orgolioasa dar el crede ca esti "fata cuminte" asa ca esti buna de sotie, se poarta acum frumos, poate cativa ani, atat, dupa vezi tu cum e de fapt, poate chiar mai devreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am indragostit ca o fetiscana de 14 ani :doh: :lol:

 

Brusc, dupa o luna a inceput sa se plictiseasca ;)

 

Am suferit enorm sunt cam orgolioasa dar si pasionala il iubeam prea mult !!! :doh:

 

 

Am reinceput relatia cu multa reticenta, si n-o reincepeam daca nu vedeam cum colega de apartament ii face ochi dulci cu nesimtire, asa ca am facut-o doar din orgoliu. :x :P :P

Esti femeia perfecta sau femeie 100%

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

eu cred ca iti complici singura existenta...reduceti totul la esential....lasa detaliile..daca nu ai incredere in el nu o sa mearga dar daca tot nu esti convinsa ...nu-i mai asculta minciunile nu-l mai verifica ..iti faci rau tie..asteapta sa calce stramb si sa ai dovezi palpabile si atunci ia hotararea care e in favoarea ta!!In ritmul asta ajungi la nebuni!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa este, deja simt ca inebunesc.

trebuie sa ma calmez...., poate e nevinovat...

oricum, am hotarat sa am o discutie serioasa cu el, asa nu mai pot continua pt ca imi pierd mintile si deja simte ca-s mai rece cu el. :huggles:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×