Sari la conținut
Forum Roportal
**Lux**

Oameni care au inviat din morti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

invierea din Siria -decembrie 2004

 

in decembrie 2004 un arab saudit , musulman s-a infatisat la mai multe agentii de presa pentru a relata o intimplare de necrezut care i s-a petrecut si care i-a schimbat viata

povestea a aparut la televiziune , la radio , pe internet , a circulat in Siria , in Arabia Saudita , Palestina si in tarile vecine

Aceasta minune a Maicii Domnului o covarsit cu infricosata surprindere toata lumea araba -musulmana si intreb orientul mijlociu

 

pe scurt intimplarea

 

sauditul s-a casatorit cu o musulmana care era stearpa

anii au trecut si in profida tuturor staruintelor si a cheltuielior medicale insemnate facute la multi doctori , au ramas fara copii

i s-a propus sa se casatoreasca si cu alta femeie deoarece legea locala permite , dar a refuzat.

a plecat cu sotia in Siria in vacanta

ajunsi acolo au inchiriat o masina si un sofer care sa lev fie ghid . soferul a aflat de necazul lor si le-a spus ca in Siria exista o biserica crestin ortodoxa numita Panaghia Saidnaya (tradusa '' preasfinta doamna noastra'') si ca multi oamenii care nu pot avea copii se indreapta spre icoana ei facatoare de minuni .

ei merg la manastire pentru a se ruga si primesc o particica din fitilul candelei care arde inaintea icoanei

 

arabul si sotia au mers acolo, si sauditul a fagaduit ca daca va avea un copil se va intoarce si va da drept multumire 20000 de dolari si manastirii 80000 de dolari

au facut ce li s-a zis si au plecat acasa ,Dupa ceva vreme sotia a ramas insarcinata si a nascut un baiat sanatos .

sauditul a vrut sa isi indeplineasca ce a fagaduit si l-a sunat pe acel sofer si i-a cerut sa il ia de la aeroportul din DAmasc.

insa soferul care s-a dovedit un om viclean si rau , a convins pe doi prieteni de ai lui sa mearga cu el si sa il omoare pe saudit . zis si facut

l-au ucis pe saudit , i-au taiat capul si celelate parti ale trupului . maini si picioare in bucati si l-au pus in portbagajul masinii

apoi cind se aflau pe autostrada nationala , masina a facut o pana si s-a oprit in mijlocul drumului . un motociclist s-a oprit sa ii ajute si a observat ca din portbagaj curgea singe . ei au refuzat ajutorul si motociclistul a plecat si a chemat politia . politistii au sosit si vazind sangele de sub masina au ordonat deschiderea portbagajului .

cind a fost deschis portbagajul , dintr-o data barbatul saudit s-a sculat in chip vadit si minunat teafar zicindu-le

''chiar acum aceasta Panaghia (in greceste inseamna '' preasfinta'') a ispravit sa imi coase gatul , chiar aici - si le-a aratat zona marului lui Adam , dupa ce mi-a cusut restul trupului

 

cei trei ucigasi vazind asta au innebunit ,politia le-a pus catusele , si pe drum spre un spital de psihiatrie urlau ca e imposibil ca barbatul pe care l-au ucis si iau taiat capul si maninile sa mai traiasca

sauditul s-a dus la un spital sa fie examinat de doctori , iar acestia au confirmat si intarit faptul ca acele cusaturi au fost facute de putina vreme . cusaturile erau si sunt inca evidente

el a marturisit ca a fost '' pus laolalta '' de Panaghia si l-a inviat cu ajutorul Fiului ei

 

Imediat dupa aceasta , barbatul si-a chemat rudele din Siria si au mers cu toti la manastire , dind lauda , slava si rugaciuni si in locul darului initial au dat 800000dedolari manastirii

 

cind isi incepe povestea spune '' pe cind eram musulman mi s-au petrecut cele ce urmeaza ....'' ceea ce arata ca nu mai era mahomedan nici el nici familia sa ''

 

mai stiti si alte cazuri din acestea ?

ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am inviat. Lux, sunt stra-stra-bunicul tau. Secretul sta in a invia inainte sa te manance viermii. Deci te lasi ingropat cateva zile pana mai uita de tine cei cunoscuti, si apoi cand vezi ca patrund viermii prin cosciug, iesi cat mai repede de acolo.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am inviat. Lux, sunt stra-stra-bunicul tau. Secretul sta in a invia inainte sa te manance viermii. Deci te lasi ingropat cateva zile pana mai uita de tine cei cunoscuti, si apoi cand vezi ca patrund viermii prin cosciug, iesi cat mai repede de acolo.

asadar esti stra-stra-stra-bunicul meu dar secretul consta in a nu te minca viermii? :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×