Sari la conținut
Forum Roportal
Billionare

Cum sa invat mai multe despre calculator(sunt incepator).

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sall all (tipic nu?).In fine.As dori sa posteze aici cei care se pricep destul de bine la calculatoare de unde au aflat tot ce stiu!Sunt interesat sa aflu mai multe deoarece imi va folosi in viitor dupa parerea mea deoarece este bine sa sti un pic din toate in viata.

MULTUMESC ANTICIPAT!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sall all (tipic nu?).In fine.As dori sa posteze aici cei care se pricep destul de bine la calculatoare de unde au aflat tot ce stiu!Sunt interesat sa aflu mai multe deoarece imi va folosi in viitor dupa parerea mea deoarece este bine sa sti un pic din toate in viata.

MULTUMESC ANTICIPAT!

 

Frumoasa intentia ta de a invata ,orice lucru invatat te duce cu un pas in fata...

Domeniul calculatoarelor este atat de vast, incat ar fi mai bine daca ai veni cu intrebari mai specifice, de genul cum functioneaza un program sau altul, sau ce programe se pot folosi in rezolvarea anumitor sarcini.

Pana sa vii tu cu alte intrebari, pot sa-ti dau un link al unui blog de pe care poti sa inveti foarte multe.

http://queen-soft.blogspot.com/

PS pentru carcotasi...nu am nici o legatura cu proprietarul blogului, dar de multe ori mi-a fost util si mie. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult.Conteaza mia ales intentia dar eu vreau cv de genu de la crearea documentelor(chestii simple) pana pe la .......de exemplu instalarea unui windows si cam ce trebuie sa am la mine :blink: :o:.Din cate vad calculatorul nu inceteaza sa ma uimeasca mai deloc deoarece mai in fiecare zi descopar cate o noutate.ATENTIE!Nu cer neaparat sa fie totul cuvant cu cuvant as dori cv ca sami formez si eu o cultura generala adik o idee asa cam ce componente are calculatorul si foarte mult se cere instalarea unui windows din cate vad pe la preiteni:D.Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc mult.Conteaza mia ales intentia dar eu vreau cv de genu de la crearea documentelor(chestii simple) pana pe la .......de exemplu instalarea unui windows si cam ce trebuie sa am la mine :blink: :o:.Din cate vad calculatorul nu inceteaza sa ma uimeasca mai deloc deoarece mai in fiecare zi descopar cate o noutate.ATENTIE!Nu cer neaparat sa fie totul cuvant cu cuvant as dori cv ca sami formez si eu o cultura generala adik o idee asa cam ce componente are calculatorul si foarte mult se cere instalarea unui windows din cate vad pe la preiteni:D.Multumesc anticipat!

 

Pe blogul al carui link ti l-am dat gasesti absolut tot ce te-ar putea interesa, cum spuneai tu,de la redactarea unui document pana la instalarea windows-ului...Intra pe el, documenteaza-te, si dupa aceea, daca mai ai nevoie, pune-mi intrebari, te ajut cu placere ( daca pot ).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti din Bucuresti, te iau cu mine(daca doresti neaparat sa inveti) la munca. Pariu ca in max 2 saptamani o sa stii deja ce e intr-un PC si in max o luna o sa stii sa iti bagi windows-ul singur...

Lasi mesaj daca doresti :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as zice sa incepi cu paint,sa scri o discheta sa inveti sa unbli prin bios incearca sa inveti engleza totul va curge bupa de la sine daca sti engleza!!!!!!Numai pierde timpul intrebandu-ne pe noi incearca sa vezi ce iese facand singur k.Noi nu putem sa-tzi explicam ce am invatat in ani de munca si straduire in 10 minute

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa invat mia multe despre calculator(sunt incepator).

 

Se invata pas cu pas, si cu multa rabdare. Ai nevoie de obiective sau pasiunea de a cunoaste. De descrieri tehnice este plin netul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le am destul de bine cu calculatoarele dar ma intrebam daca ma puteti indruma cu niste pasi pentru a deveni cat se poate de bun in acest domeniu.Sper sa nu ma complicati tinand seama ca nu sunt "expert"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×