Sari la conținut
Forum Roportal
Yanniz

Necrofilia

Postări Recomandate

Mi se pare mult mai sanatos sa identifici corect nisa sexulala in care te aflii si sa gestionezi particularitatile tale, decat sa negi faptul ca ai dorinte diferite de ale celorlalti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ another kind

 

Deci ce vrei sa spui mai exact?

Ca e ok sa ai fantezii cu morti, dar daca te reprofilezi pe vii dar in asa fel incat experienta sa semene cat mai mult cu ceea ce iti doreai, nu...? Pe sistemul "Georgico, nu vrei tu sa facem ceva nou azi? Ia da-ti cu niste gheata pe tine si stai nemiscata vreo juma' de ora, ca am eu o fantezie".

 

Cred ca suntem intr-o amortire grozava a spiritului si a mintii, intr-o lehamite de la mama ei. Si o toleranta grozava, ca doar asta e cica cel mai important lucru de pe fata pamantului, sa nu judeci. Nu vorbesc de tine, vorbesc de reactiile blegite la asa ceva, in general.

Codul penal numeste actul necrofil "profanare de cadavre".

Ce este un om mort, o carpa la dispozitia cuiva, care poate fi batjocorita in orice fel - chiar si la nivelul imaginatiei, e cumva ok asta? O gramada de oameni deplang moartea cuiva, si tu te uiti in sicriu si te gandesti "ce i-as ..." ? Cum vine asta? Daca cineva ar face un asemenea comentariu la o inmormantare, ai mai vorbi cu el vreodata?

Cum puteti sa nu aveti nici o reactie la propunerea pentru discutie a unei "fantezii de genul"?

Moartea e o tragedie pentru orice familie, cum sa ii treaca unui om prin cap ca ar putea avea asemenea "bucurii" cu un om mort, de parca ar vorbi de o papusa gonflabila?

 

Cred ca de la obsesia tolerantei, sau mai bine zis fobia de eticheta intolerantei, si preocuparea pentru stabilirea nisei sexuale, am cam luat-o pe alaturi cu totii...

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa-i faci ce vrei acelei persoane, nu se poate opune dorintelor tale, este sclavul tau, cu alte cuvinte. Este excitant sa ai propriul tau sclav uman, nu credeti ? :blink:

O fi exitant pentru tipi care au probleme cu bibilica! Un barbat normal din punct de vedere sexual, nu are cum sa simta nevoia unei sclave ci a unei partenere cu care sa imparta atat carnalul cat si sentimentul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Finnian, pentru tine ce e important, ce are valoare? moralitatea, principiile, idealurile? ai ceva impotriva sexului, dorintei sexuale? astea sunt rezultatele reprimarii sexuale, deviatiile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
astea sunt rezultatele reprimarii sexuale, deviatiile astea.

In marea majoritate a cazurilor este adevarat ceea ce spui, insa exista si cazuri patologice de necrofilie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In marea majoritate a cazurilor este adevarat ceea ce spui, insa exista si cazuri patologice de necrofilie.

Exista si cazuri ne-patologice oare?

 

Finnian, pentru tine ce e important, ce are valoare? moralitatea, principiile, idealurile? ai ceva impotriva sexului, dorintei sexuale? astea sunt rezultatele reprimarii sexuale, deviatiile astea.

Subscriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Finnian, pentru tine ce e important, ce are valoare? moralitatea, principiile, idealurile? ai ceva impotriva sexului, dorintei sexuale? astea sunt rezultatele reprimarii sexuale, deviatiile astea.

 

Cand un membru al familiei mele, Doamne fereste, sta intins in sicriu si cineva se gaseste sa aiba DORINTE SEXUALE si sa faca un comentariu de genul, surpriza, va mai fi nevoie de o groapa.

 

Care reprimare sexuala, cine si unde se mai reprima?

Nu vezi ca toti vorbesc atat de liber, si te includ aici, despre dorintele bolnavicioase de a face sex cu parintii sau cu oameni morti? Cat de usor va este sa treceti totul la nivelul unor idei, idealuri, concepte etc.

 

Hai sa imaginam urmatoarea situatie macabra, ca altfel nu te pot face sa intelegi.

Sa spunem ca ai o sora, si Doamne fereste, moare.

La priveghi, cel mai bun prieten al tau priveste catre sicriu cu un zambet in coltul gurii si sopteste "ce buna e sora-ta, cand pleca toti oamenii astia de aici, poate ne last 10 minute singuri". Tu pe ala nu il omori? Sau il intelegi, ca de, are o dorinta sexuala? Conform lui Arcangelo, care e de parere ca erectiile si masturbarea sunt ok in public, omul ar putea sa treaca la treaba chiar acolo, ca nu ar fi nimic in neregula.

 

Cum adica "vezi ceva in neregula cu dorinta sexuala?"

 

Mai bine spune-mi cum ar trebui sa arate lumea pentru ca aceste deviatii sa nu mai existe.

Presupun ca ar trebui sa fie mult mai libera decat lumea "reprimata" :blink: de azi.

Poate ca nu observi ca aceasta "eliberare de prejudecati" include si normalizarea lucrurilor pe care tu le numesi deviatii.

Cu cat lumea este mai "libera", cu atat ei sunt mai multi, mai vocali, se manifesta in vazul tuturor.

Necrofilii mai lipseau.

Ce urmeaza? Prevederi in testament cum ca trupul cuiva poate fi folosit in scopuri din astea caritabile dupa moarte de catre anumite persoane? De ce nu, pe sistemul asta. Ca doar e vorba de dorinta sexuala, care e ok in orice circumstante.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic sexual la un om mort. Nici daca e Cinderella infasurata in mantie alba.

Profilul pe scurt descris de psihiatrii este cam asta:

-teama ca o femeie il va refuza

-self respect f scazut aproape inexistent

si

- by the way: frica acuta de moarte transmite aceasta formula de raportare - sexuala LA CEVA CE NU E SEXUAL

 

DEVIATII.

 

Cati morti ati vazut ? Ati stat aproape de un cadavru intr-o zi de vara?Fie el "fresh" :blink:

Bunica ar spune "acum chiar ca vine sfarsitul lumii" :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce ai scris tu, eu am presupus ca ai si ceva cu sexul, si ti-am spus cauza deviatiilor astora, n-are rost sa intram in detalii degeaba, in special ca exemplele tale nu sunt ale nimanui.

Reprimarea asta se practica peste tot, trebuie doar sa observi asta, nu ma cunosti, nu stii cum am trait, asa ca nu poti sti de cum am fost crescut.

Inca un lucru sa-ti mai zic inainte sa plec putin: nu e bine sa judeci pentru ca tu judeci din prisma modului in care ai fost crescuta si ce ai vazut tu in societate, de asta nu e bine, din cauza prejudecatilor astora, fiecare om a fost crescut diferit, el poate a fost invatat sa creada ca necrofilia e ceva normal(nu-i bun ex. dar zic si eu), persoana aia ce o sa zica de tine?

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×