Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

In primul rand ca sa scapi de chestiile alea trebuie sa nu iti mai fie frica cand se intampla. Trebuie sa-ti impui chestia asta, sau daca nu poti, incearca macar sa schimbi sentimenul. Ai observat ca majoritatea oamenilor cand dau p-afara de furie incep sa planga (adica se intristeaza). Chestia asta o fac in mod inconstient pentru a nu se autodistruge. Incearca si tu sa schimbi sentimentul de frica cu altul, eu incep sa ma enervez cand mi se face frica (asta doar daca frica apare treptat, cand ma sperie cineva nu pot sa schimb sentimentul asa repede). Vezi tu ce merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt un inger cazut.

 

In primul rand ca sa scapi de chestiile alea trebuie sa nu iti mai fie frica cand se intampla. Trebuie sa-ti impui chestia asta, sau daca nu poti, incearca macar sa schimbi sentimenul. Ai observat ca majoritatea oamenilor cand dau p-afara de furie incep sa planga (adica se intristeaza). Chestia asta o fac in mod inconstient pentru a nu se autodistruge. Incearca si tu sa schimbi sentimentul de frica cu altul, eu incep sa ma enervez cand mi se face frica (asta doar daca frica apare treptat, cand ma sperie cineva nu pot sa schimb sentimentul asa repede). Vezi tu ce merge.

Nu e bun sfatul tau deoarece persoana care il aplica devine confuza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cand devin trista incerc sa ii tin piept cu ratiunea, iar daca nu merge ma las pagubasa.. iar valul te poate lua de pe stanca si te depune fara sa stii pe o pajiste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca te preocupa prea mult chestiile astea cu ingeri si demoni. Ele exista dar, cred eu, nu trebue sa incerci sa creezi o legatura cu ele. Oricum intervin multi factori in influentarea perceptiei tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poate exista nimic ilogic. Ca uneori nu stii acea explicatie, nu inseamna ca lucrul respectiv nu are nicio explicatie.

Corect! Si nici natura nu tine nimic inutil in viara!

Dar care aste aceasta utilittate?... Ce ne face utili?

 

Cat despre ingeri exista multe experiente traite de oameni!

Eu personal am avut o experienta in copilarie legata de Arhanghelul Raphael si nici nu stiam de existenta lui! A trebuit sa intreb pe cineva care mi-a batut obrazul ca nu stiam de el.

 

Multe intrebari se nasc in mintea umnana! Setea de a cunoaste! Cunoasterea este o virtute care hraneste alte virtuti!

In schimb omul si-a mai pierdut din profunzimea de a analiza un lucru dupa toate posibilitatile! Unii se pierd in spiritualitate, altii se avanta in stiinta prea mult! In ambele situatii fiind niste erori!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu pana sa fac 3 ani era sa mor de 3 ori.....unii spun ca am o menire :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×