Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu poruncesc nimanui...nu ai inteles nimic.

Am inteles. El o face din placere de a te servi si culmea ca apartine bisericii acel inger Mihail . Esti tare . Fa-ne si noua o demonstratie , daca e asa simplu cum spui

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo doua ore,mi s-a facut foarte rau...desi nu faceam nimic,doar eram la calc.Am simtit ca sunt pe punctul sa lesin,ca de la oboseala extrema...ma durea in piept si respiram greu...

Probabil ca a fost caldura prea mare,plus somnul insuficient.(tot de la caldura)

Interesant e ca dupa ce m-am tarat in pat,desi nu imi trecuse,mi-am adus aminte sa incerc sa cer ajutor...tot de la ingeri,ati ghicit.(chiar ma intrebasem singur,cu ceva ingrijorare,ce ma fac daca mi se face si mai rau,ca stau singur si nici nu am la cine sa apelez,la o adica...)

Ei,dupa ce l-am chemat in ajutor pe Arhanghelul Rafael,am simtit cum sunt atins,pe o gamba (nu se vedea nimic),apoi cum imi este intins ceva pe picior (nu avea consistenta unei creme de exemplu,asa ca nu stiu sa spun ce era,mai ales ca nici nu cred ca era ceva material)

Si dupa,piciorul mi-a fost...ridicat in aer(!) de laba si miscat usurel...

Habar n-am care a fost rostul acestor manevre,mai ales ca nu picioarele ma dureau,insa m-am simtit imediat mai bine,am motait si acum sunt ok.

 

Binenteles ca totul este subiectiv...nu am cum sa probez ca mie mi se intampla asemenea lucruri,miraculoase.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo doua ore,mi s-a facut foarte rau...desi nu faceam nimic,doar eram la calc.Am simtit ca sunt pe punctul sa lesin,ca de la oboseala extrema...ma durea in piept si respiram greu...

Probabil ca a fost caldura prea mare,plus somnul insuficient.(tot de la caldura)

Interesant e ca dupa ce m-am tarat in pat,desi nu imi trecuse,mi-am adus aminte sa incerc sa cer ajutor...tot de la ingeri,ati ghicit.(chiar ma intrebasem singur,cu ceva ingrijorare,ce ma fac daca mi se face si mai rau,ca stau singur si nici nu am la cine sa apelez,la o adica...)

Ei,dupa ce l-am chemat in ajutor pe Arhanghelul Rafael,am simtit cum sunt atins,pe o gamba (nu se vedea nimic),apoi cum imi este intins ceva pe picior (nu avea consistenta unei creme de exemplu,asa ca nu stiu sa spun ce era,mai ales ca nici nu cred ca era ceva material)

Si dupa,piciorul mi-a fost...ridicat in aer(!) de laba si miscat usurel...

Habar n-am care a fost rostul acestor manevre,mai ales ca nu picioarele ma dureau,insa m-am simtit imediat mai bine,am motait si acum sunt ok.

 

Binenteles ca totul este subiectiv...nu am cum sa probez ca mie mi se intampla asemenea lucruri,miraculoase.

E instinctul corpului de a se echilibra inconstient prin ridicarea picioarelor pentru a se oxigena creierul . Nimic spectaculos si nici un inger nu a fost .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum comunicam cu ingerul nostru pazitor?

 

Sunt mulţi copii care comunică cu îngerul lor păzitor. Unii adulţi aud o voce clară în capul lor, clarvăzătorii îl văd şi discută cu el telepatic. Pentru restul omenirii, comunicarea cu îngerul păzitor poate fi descrisă în felul următor.

 

Îngerul păzitor vorbeşte cu noi mai ales prin “vocea interioară”, uneori prin visele noastre, de multe ori prin ceea ce numim “conştiinţa” noastră, sau “instinctul” nostru. Unii oameni, intuind totul neclar, sunt convinşi că decid “din proprie voinţă”.

De obicei, putem asculta această “voce interioară” numai când suntem liniştiţi, când ne comportăm relaxat, asta însemnă să medităm şi să avem o atitudine contemplativă. Dacă suntem angajaţi emoţional sau adânciţi deplin în gândurile noastre şi încercăm în acelaşi timp să percepem ceva cu intelectul nostru, de obicei nu reuşim.

 

Uşchi, fiica adoptivă a unui bancher de succes din Frankfurt, o fetiţă de treisprezece ani, îşi primeşte indicaţiile şi informaţiile de la îngerii ei păzitori sub formă de gânduri care se inserează printre ale ei. Mai ales când scrie în jurnalul ei zilnic, se miră şi ea de gândurile care îi vin, lucruri care nu pot apărea de la sine.

În ciuda prezenţei permanente a îngerilor noştri păzitori şi a implicării lor active în viaţa noastră, din când în când putem avea senzaţia că am fost părăsiţi de Dumnezeu: nu mai primim indicaţii ori sfaturi, nu mai auzim o voce interioară, nimic. Ne simţim singuri. Copiii ne pot spune foarte sigur că nu suntem niciodată părăsiţi de prietenii noştri din lumea spirituală, respectiv de îngerul nostru păzitor, ci că de fapt contactul se blochează din partea noastră. Ajutorul din partea îngerilor ne este dăruit permanent, ei vorbesc tot timpul de noi, dar noi nu-i auzim, pentru că suntem foarte preocupaţi de ceva sau foarte stresaţi. Se poate face o comparaţie cu internetul, care stă la îndemâna noastră în fiecare clipă, însă uneori nu găsim parola şi nu putem intra în reţea. Şi, totuşi, internetul stă la dispoziţia noastră.

Chiar şi atunci când suntem atât de preocupaţi de propria noastră persoană, primim zilnic mici indicii de la învăţătorii noştri spirituali. Şi dintr-o dată, când te gândeşti că nimic nu mai merge, apare de undeva o luminiţă. Cu siguranţă că acesta a fost îngerul tău păzitor. Să-i mulţumim din când în când. Se va bucura!

În orice caz, există şi situaţii în care din partea lumii spirituale domneşte o linişte absolută; asta se întâmplă atunci când trebuie ca noi să decidem singuri.

Pentru că îngerul nostru păzitor ne cunoaşte şi cele mai ascunse gânduri, este posibil ca şi noi să percepem gânduri care vin de la el. Dacă avem o dorinţă, o rugăminte sau o întrebare, trebuie să ne formulăm clar cerinţele.

Îngerul păzitor vrea indicaţii limpezi, bine definite, vrea ca dorinţele să fie clar exprimate. Este foarte greu pentru ajutoarele noastre spirituale când noi nu ne putem decide, când încă nu ne ştim nici noi bine ţelul.

 

 

Iată o povestire:

“O tânără femeie care s-a îndrăgostit de un bărbat s-a rugat la Dumnezeu:” Dumnezeule drag, te rog ajută-mă să mă mărit cu bărbatul acesta “Mama ei, pe de altă parte, nu-l plăcea deloc pe băiatul respectiv şi a implorat şi ea seara, la rugăciune: “Doamne, te rog n-o lăsa în nici un caz pe fiica mea să se mărite cu omul acesta!””

Ce a urmat a fost simplu: cei doi tineri s-au căsătorit şi astfel s-a împlinit dorinţa fiicei. După o jumătate de an au divorţat, şi aşa s-a îndeplinit şi dorinţa mamei.

Dacă fiica s-ar fi rugat: “Dumnezeule drag, fă-mă să găsesc cel mai bun partener pentru mine” şi mama:” Te rog, ajut-o pe fiica mea să îşi găsească bărbatul potrivit pentru toată viaţa.”, atunci aceste dorinţe s-ar fi îndeplinit.

Dar majoritatea oamenilor se limitează la orizontul lor îngust, prin care îşi văd viaţa.

Într-o dorinţă, întotdeauna trebuie ales ţelul cel mai înalt şi să lăsăm deschisă o posibilitate pentru că în felul acesta, Dumnezeu şi îngerii, să ne poată îndeplini dorinţa.

Căci cum spunea Merlin odată: ”Fii atent ce-ţi doreşti, pentru că s-ar putea să ţi se îndeplinească!”

 

Flavio adaugă următoarele gânduri despre dorinţe:

“Totul vine de la sine în viaţă, mai devreme sau mai târziu. Şi astăzi mi s-a îndeplinit o dorinţă. Chiar dacă este vorba de o dorinţă mică sau de una mare, ea se poate îndeplini. Nu este rău faptul că ne dorim ceva, ci acela de a ne agăţa de dorinţe, mai ales când ne apropiem de moarte. Este bine să murim fără să avem dorinţe. Pentru că atunci când avem o dorinţă foarte puternică, o luăm cu noi în următoarea viaţă. Cu cât o dorinţă este mai ciudată (de exemplu dacă vrem să ne răzbunăm pe cineva), cu atât este mai uşor să o cărăm după noi în următoarea viaţă!

Majoritatea oamenilor nu vor să moară, pentru că le este frică de moarte. Este o dorinţă generală, foarte răspândită şi nu atât de rea. Este ca teama de un examen. După ce scăpăm de el, dispare şi frica.

Ultima viaţă pe planeta Pământ trebuie să fie foarte curată şi lipsită de dorinţe.”

 

Pe lângă fiinţe care au părăsit planul fizic, îngeri păzitori, îndrumători spirituali şi alte astfel de fiinţe care deja au fost cel puţin o dată într-un trup (fie pe planeta asta fie pe alta) şi sau încarnat, atât Arian cât şi ceilalţi copii vorbesc de îngeri ai fiinţelor spirituale şi ai Luminii, care nu s-au mai încarnat niciodată.

 

 

 

 

sursa:Angelinspir

 

Acum vreo doua ore,mi s-a facut foarte rau...desi nu faceam nimic,doar eram la calc.Am simtit ca sunt pe punctul sa lesin,ca de la oboseala extrema...ma durea in piept si respiram greu...

Probabil ca a fost caldura prea mare,plus somnul insuficient.(tot de la caldura)

Interesant e ca dupa ce m-am tarat in pat,desi nu imi trecuse,mi-am adus aminte sa incerc sa cer ajutor...tot de la ingeri,ati ghicit.(chiar ma intrebasem singur,cu ceva ingrijorare,ce ma fac daca mi se face si mai rau,ca stau singur si nici nu am la cine sa apelez,la o adica...)

Ei,dupa ce l-am chemat in ajutor pe Arhanghelul Rafael,am simtit cum sunt atins,pe o gamba (nu se vedea nimic),apoi cum imi este intins ceva pe picior (nu avea consistenta unei creme de exemplu,asa ca nu stiu sa spun ce era,mai ales ca nici nu cred ca era ceva material)

Si dupa,piciorul mi-a fost...ridicat in aer(!) de laba si miscat usurel...

Habar n-am care a fost rostul acestor manevre,mai ales ca nu picioarele ma dureau,insa m-am simtit imediat mai bine,am motait si acum sunt ok.

 

Binenteles ca totul este subiectiv...nu am cum sa probez ca mie mi se intampla asemenea lucruri,miraculoase.

 

 

Ai făcut foarte bine că te-ai rugat la Arhanghelul Rafael! Este un arhanghel al vindecării.

Darurile spirituale pe care ni le oferă sunt ca ne poate ajuta să obţinem darul vindecării, ne arată care sunt căile de a ne vindeca pe noi înşine, ne ajută să ne vindecăm cu ajutorul naturii şi a energiei universale.

Nimic nu este intamplător, acea zisă manevră medicală a fost necesară pentru stabilirea unui echilibru, a unei reglări fiziologice a funcţiilor organismului, a reglării tensiunii arteriale, a inlăturarii hipoxiei cerebrale, etc.

Trebuie sa ai mai multa credinta!

Editat de Vladyna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Îngerii Păzitori sunt reali? O poveste cu fantome demonstrează că există

Îngerii Păzitori sunt reali? O poveste cu fantome demonstrează că există    ..... evz.ro

Nu cred in religii si sfinti dar am avut parte de ajutor special in momente grele si nu se explica altfel evenimentele miraculoase, ca am trecut prin mai multe intamplari din momentul cand m-am nascut si pana nu demult.   Ultima oara in spital la Chirugie m-au intrebat daca "Alienii m-au operat???"  ca au vazut ceva  :eek:   dar nu voiau s-mi spuna mai departe nimic.   La fel m-au intrebat la urgenta si cand am avut accidentul cu masina si sa le povestesc prin ce tunel am trecut???   

  

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Îngerul tău păzitor, în funcție de ziua de naștere: - dar nu se stie mai departe nimic despre acel inger!!!

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Ianuarie

  • 01-05 Ianuarie 57.Nemamiah
  • 06-10 Ianuarie 58.Yeialel
  • 11-15 Ianuarie 59.Harahel
  • 16-20 Ianuarie 60.Mitzrael
  • 21-25 Ianuarie 61.Umabel
  • 26-30 Ianuarie 62.Iah-Hel
  • 31 Ianuarie 63.Anauel

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Februarie

  • 01-04 Februarie 63.Anauel
  • 05-09 Februarie 64.Mehiel
  • 10-14 Februarie 65.Damabiah
  • 15-19 Februarie 66.Manakel
  • 20-24 Februarie 67.Eyael
  • 25-29 Februarie 68.Habuhiah
  • Îngerii păzitori pentru cei născuți în Martie
 
  • 01-05 Martie 69.Rochel
  • 06-10 Martie 70.Jabamiah
  • 11-15 Martie 71.Haiyael
  • 16-20 Martie 72.Mumiah
  • 21-25 Martie 1.Vehuiah
  • 26-30 Martie 2.Jelie
  • 31 Martie 3.Sitael

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Aprilie

  • 01-04 Aprilie 3.Sitael
  • 05-09 Aprilie 4.Elemiah
  • 10-14 Aprilie 5.Mahasiah
  • 15-20 Aprilie 6.Lelahel
  • 21-25 Aprilie 7.Achaiah
  • 26-30 Aprilie 8.Cahetel

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Mai

  • 01-05 Mai 9.Haziel
  • 06-10 Mai 10.Aladiah
  • 11-15 Mai 11.Lauviah
  • 16-20 Mai 12.Hahaiah
  • 21-25 Mai 13.Yezalel
  • 26-31 Mai 14.Mebahel

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Iunie

  • 01-05 Iunie 15.Hariel
  • 06-10 Iunie 16.Hekamiah
  • 11-15 Iunie 17.Laviah
  • 16-21 Iunie 18.Caliel
  • 22-26 Iunie 19.Leuviah
  • 27-30 Iunie 20.Pahaliah

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Iulie

  • 01 Iulie 20.Pahaliah
  • 02-06 Iulie 21.Nelchael
  • 07-11 Iulie 22.Yeiayel
  • 08-16 Iulie 23.Melahel
  • 17-22 Iulie 24.Haheuiah
  • 23-27 Iulie 25.Nith-Haiah
  • 28- 31 Iulie 26.Haaiah

Îngerii păzitori pentru cei născuți în August

  • 01 August 26.Haaiah
  • 2-6 August 27.Yeratel
  • 7-12 August 28.Seheiah
  • 13-17 August 29.Reiyel
  • 18-22 August 30.Omael
  • 23-28 August 31.Lecabel
  • 29-31 August 32.Vasariah

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Septembrie

  • 01-02 Septembrie 32.Vasariah
  • 03-07 Septembrie 33.Yehuiah
  • 08-12 Septembrie 34.Lehahiah
  • 13-17 Septembrie 35.Chevakiah
  • 18-23 Septembrie 36.Menadel
  • 24-28 Septembrie 37.Aniel
  • 29-30 Septembrie 38.Haamiah

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Octombrie

  • 01-03 Octombrie 38.Haamiah
  • 04-08 Octombrie 39.Rehael
  • 09-13 Octombrie 40.Ieiazel
  • 14-18 Octombrie 41.Hahahel
  • 19-23 Octombrie 42.Mikhael
  • 24-28 Octombrie 43.Veuliah
  • 29-31 Octombrie 44.Yelahiah

Îngerii păzitori pentru cei născuți Noiembrie

  • 01-02 Noiembrie 44.Yelahiah
  • 03-07 Noiembrie 45.Sehaliah
  • 08-12 Noiembrie 46.Ariel
  • 13-17 Noiembrie 47.Asaliah
  • 18-22 Noiembrie 48.Mihael
  • 23-27 Noiembrie 49.Vehuel
  • 28-30 Noiembrie 50.Daniel

Îngerii păzitori pentru cei născuți în Decembrie

  • 01-02 Decembrie 50.Daniel
  • 03-07 Decembrie 51.Hahasiah
  • 08-12 Decembrie 52.Imamiah
  • 13-16 Decembrie 53.Nanael
  • 17-21 Decembrie 54.Nithael
  • 22-26 Decembrie 55.Mebahiah
  • 27-31 Decembrie 56.Poyel 

https://evz.ro/ingerul-pazitor-ziua-nastere.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×