Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Probabil :o:

 

Crezi ca autorii basmului biblic aveau mintea mai mare :lol2: sau n-au avut destula imaginatie pentru a spune povestea pana la capat?

 

Ca cititori ai basmului putem comenta actiunea sa precum si caracteristicile personajelor, ca credinciosi putem doar crede fara a ne pune intrebari...

 

Ingerii, conform bibliei sunt tot dumnezei! Cum dumnezeu sta intre ingeri (este stiut asta) si cum stim si ca:

 

Psalmi 82:1 Dumnezeu stă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceva nu interpretezi corect !

si ca cei care au scris biblia !?

aia aveau anii la dispozitie so faca

nu alergau la servici

nu le suna mobilul

nu aveau pretenti materiale

cat despre ingeri ca sunt dumnezei !? :blink:

greu vine sa inteleg asta la ce te referi

 

 

nici eu nu inteleg la ce te referi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abc2009Ro tu chiar nu intelegi nimica frate nu crezi in nimica cred ca acu ori esti mort ori nu ai de ce sa traiesti!

 

Tti-ai facut clona special numa ca sa zici asta? :doh: Stai, nu-mi zice, lasa-ma sa ghicesc cu puterile mele paranormale de entitate roportaliana.... esti... esti... esti inviatorul de sobolani :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut recent o alta experienta deosebita cu Arhanghelul Mihail.Una dintre sefele de tura si-a pierdut portofelul.In portofel,erau actele ei si ale prietenului,inclusiv unele de la banca,precum si banii pentru rata de la banca...

Era disparata,va dati seama...si mi s-a facut mila...

Asa ca i-am cerut Arganghelului Mihail sa o ajute sa-si recupereze portofelul.(ea nici macar nu a stiut de pila pusa de mine :P )

Poate ca nu o sa va vina sa credeti,insa si ea a fost uluita -portofelul ei a fost gasit de un fost coleg (de pe la scoala,sau alt loc de munca,nu mai stiu) care a sunat-o,si i l-a inapoiat!

 

Si asta e doar cea mai recenta intamplare de genul asta,ca mai am si altele.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut recent o alta experienta deosebita cu Arhanghelul Mihail.

 

Tot la fel patesc si cei care se roaga lui dumnezeu, lui satan, lui quetzalcoatl, sobolanului, maimutei, Afroditei sau Balaurului de clestar.

 

Morala: nu pune pe seama altora ceea ce faci practic cu propria-ti minte, dar nu iti dai seama de asta!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite,acum cativa ani,o gasca de homofobi,pe o straduta pustie,m-a luat la bataie...

Mi-am adus aminte de acelasi Arhanghel Mihail,si i-am cerut sa ma ajute.Erau 5 baieti...la vreo 30 de metrii un cetatean isi cotrobaia in portbagajul masinii fara sa ne dea vreo atentie,totusi,in chiar momentul cererii mele,unul dintre agresori a spus: "SASE!" si au luat-o cu totii la fuga! -nu am vazut pe nimeni!

Nu exista nici un motiv sa intre in panica..."coincidenta" a fost prea gogonata,ca sa o pun pe seama intamplarii! -ceva au vazut...habar n-am ce,ca eu nu am vazut nimic.

 

Alta intamplare:

Aveam aspecte astrale ff naspa(sunt astrolog),si stiam asta.Ca sa evit necazurile,am decis sa nu ies din casa, insa cineva a batut la usa.Nu am vizor,asa ca,intr-un moment de inconstienta pesemne,am deschis usa.M-am pomenit cu doi baieti beti si agresivi care au intrat peste mine in casa!

Un pumn in fata si cei doi,care aveau si o sticla de vin la ei,cerandu-mi sa le dau pahare,de parca erau la ei acasa!

Cand in sfarsit au plecat (dupa ce si-au terminat sticla...) am constatat ca "plecase" si telefonul meu mobil cu ei...

Nu aveam habar cum ii cheama sau de unde sa-i iau...

M-am dus amarat la politie,fara speranta sa dau de ei,am depus o plangere...(ca vocea interioara insista ca asa trebuie sa fac,desi ma revolta si mi se parea o tampenie,un act total inutil,daca stateam sa iau in seama exclusiv argumentele rationale.

Intorcandu-ma de la poitie,am cerut iarasi ajutorul Arhanghelului Mihail...si am primit imediat raspunsul in interior,ca da,voi avea telefonul imediat inapoi.

Parea pur si simplu imposibil,asa ca mesajul in loc sa ma calmeze,m-a enervat chiart.M-a revoltat,si imi amintesc chiar ca replicam destul de acid ca nu-mi pot imagina cum naiba ar putea sa fie adevarat asa ceva.

Totusi,in ciuda "evidentei",speram...

Cand am ajuns acasa,surpriza! -unul dintre hoti,ma astepta la usa,sa-mi ceara codul pin si puk!!

Un vecin a iesit afara,alertat de taraboi (ca va dati seama ca m-am enervat de tupeul incredibil),si a chemat politia.

Cum tocmai facusem reclamatia cu cateva minute in urma,a venit un echipaj si,desi era cu totul improbabil,mi-am recuperat telefonul!

Politistul a fost socat...a spus ca nu a pomenit in toata cariera lui asa ceva...nu-i venea sa creada!

Sigur,ai putea sa spui ca e si asta doar o coincidenta...

Eu nu cred in coincidente de-astea,care sfideaza pana si ceea ce ne pare ca fiind evident.

 

Vezi,credinta mea nu e una irationala,fara dovezi,bazata pe povesti citite in vreo carte.Se bazeaza pe experienta.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi,credinta mea nu e una irationala,fara dovezi,bazata pe povesti citite in vreo carte.Se bazeaza pe experienta.

 

Ai spus bine, este credinta, daca in credinta ta ai inlocui personajul Mihail cu alt personaj, ai avea aceleasi dovezi in favoarea celui noi. Eu am incercat, cu mult timp in urma, aceasta metoda si functioneaza. Odata am incercat cu o bricheta si a mers perfect, pentru ca mecanismele mentalului uman genereaza efectele si nu obiectul sau personajul in care crezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu STIU.

Se poate,ca miracole am mai facut si asa,de capu' meu...

Nu am cum sa verific,doar ca ce am facut,am facut in mod constient...in unele dintre intamplarile astea,vocea "ratiunii" comenta sceptic...nu a fost un miracol al credintei.

Am primit ajutor -e opinia mea si nu tin sa te conving.Daca iti ajuta la ceva sa incerci sa ai experiente ca ale mele,bine.Daca nu esti interesat,iarasi bine,nu e important pentru mine sa crezi in ce cred io.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×