Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am cateva intrebari legate de tine abc:

1.Te pasioneaza arta?

2.Ce meserie ai?

3.Exista ceva in care crezi inafara de stiinta?

 

In legatura cu halucinatiile,o halucinatie apare in atunci cand creierul uman este slabit fie din lipsa unor substante,fie din cauza oboselii fie din aparitia unor substante daunatoare sau prin simmpla obsesie in legatura cu un subiect.De exemplu cand vrei neaparat sa vezi o fantoma,cand te obsedeaza subiectul asta dupa ceva timp de asteptare incepi sa iti imaginezi singur prezenta lor,iti imaginezi ca ai vazut o silueta in intuneric,iti imaginezi ca ai auzit un sunet (boohoohoohoo),aici apare auto sugestia.

Dar cand e vorba de pura credinta in Dumnezeu,poate ajungi doar sa faci doar asocierea unor intamplari cu slabe explicatii stiintifice cu o divinitate sau ori ce nu apartine lumii noastre materiale sau poate doar lumii noastre(aici ajungem la extraterestrii si OZN-uri).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu stiu ce e aia arta. De exemplu nu ma intereseaza arta din secolele trecute. In schimb imi place arta de pe deviantart. De altfel imi place arta pe care mi-o ofera natura.

2. Student in stiinta.

3. In stiinta nu "cred", ci am "incredere" bazata pe dovedirea practica a principiilor din carti, cat si pe afirmatiile oamenilor care si-au dedicat viata stiintei si prin urmare stiu ce spun. Iar ei vorbesc tot din aplicarea teoriilor in practica si validarea lor, nu ca halucinantii carora li se nazare lor teorii in care cred fara sa le testeze in practica. E absurd sa "crezi" in ceva asa ca n-ai altceva de facut. Imi arati dovezi, voi "stii" ca acel fenomen are loc. Nu ai dovezi, inseamna ca halucinezi.

Editat de Abc2009ro
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Ei bine,se spune ca artistii au creierul drept mai dezvoltat ,iar creierul drept se ocupa cu arta,credinta si alte chesti de genu :flowers: ,asta explica de ce cei care au creierul stang mai dezvoltat decat cel drept nu sunt asa credinciosi. :)

2.Ma asteptam la un raspuns de genu

3.Te inteleg dar tot nu gandesc ca tine :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Felicitari!in ceea ce priveste partea cu ingerul tau pazitor,cred ca esti pe calea cea buna desi exista si posibilitatea sa fii inselat deoarece pana si un demon poate lua forma de inger,deci mare grija cu ce ai de a face.Demonii pe care ii simti sau care incearca sa te sperie prin zgomote facute in mobila sau mai stiu eu cum,e ceva obisnuit pentru ei.Ei se amuza prin frica ta,se hranesc si cu cat iti e mai multa teama cu atat mai rau,deci sa ai multa credinta in Dumnezeu si totul va fii bine.Umbra aceea era un veletrih si cu cat iti e teama mai mult cu atat prinde mai multa putere,creste.Teama aceea brusca,din nimic vine de la ei pentru ca ei au puterea de a-ti da starea aceasta,de asemenea mai este si teama aceea de necunoscut,atunci cand simti o prezenta dar nu o vezi este ceva natural sa te sperii putin avand in vedere ca nici nu cunosti cine sau ce este,ce sa mai zic de fazele cand se mai si arata dar exista si o limita pentru ei din fericire,Dumnezeu le permite sa faca lucruri dar cu o limita,tu doar pastreaza-ti curajul si nu iti fie frica,atata timp cat nu practici satanismul sau alte vrajitorii esti in siguranta.Daca mai ai vreo alta intrebare ascult.

 

 

Take care :soc:

 

 

Ce e aia veletrih? Am cautat pe google si nu am gasit nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uni mi-au spus ca am un fel de perceptia extrasenzoriala :x ,casa e sfintita :P nu cred ca este vorba de autosugestie , nu am atacuri de panica pentru ca nam nici o problema numi dau seama de ce as aveam nam suferit nici o trauma in copilarie sau altceva ,stiu ca a fost ingerul meu pazitor lam ''simtit'' si in plus sunt dovezi ca exista entitati angelice sunt oameni care au avut probleme si au fost salvati de iei ...majoritatea oamenilor nu-si dau seama ca ei exista pentru ca ei nu pot interveni in viata noastra daca noi nu cerem asta , ei intervin doar daca ii rugam sau viata ne este pusa in pericol

 

Dumnezeu, lumina exista, restu e anxietate. Asa sa iti zici.

 

Nu conteaza ce e sau nu e, conteaza ce crezi. Axeaza-te pe positiv dar nu obsesiv.

Roaga-te, imagineaza lumina, ingeri, iar frica denumeste-o atac de panica. Du-te la biserica, slujbe obisnuite, masluri, si la un psiholog ce practica terapia cognitiva. Terapia cognitiva e foarte buna pt starile de frica, si rugaciunea.

 

Imbina astea doua. Lasa o lampita de veghe noaptea in camera. Nu te uita la filme de groaza sau thrillere inainte de culcare. Ai grija cu consumul de coca cola, red bull sau cafele. LA fel cu mancarurile grele, dulciurile, evita-le mai ales seara.

 

O sa fie ok.

Editat de Tipareth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa-l vezi pe ingerul negru atunci cred ca vei realiza ca mai exista viata si dupa moarte....dar atunci va fi prea tarziu...de obicei la cine vine ingerul negrul...moare in cateva zile.....:gathering:

Si de unde ai dovezi ca exista si ingeri negri?Asa invata Biserica?

Gresit .Total gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu, ca si ABC2009ro, inclin sa cred ca are o explicatie logica experienta aia cu asa-zisii ingeri si diavoli. Probabil exista o explicatie logica, nu neaparat halucinatie, dar poate ca este o energie venita din interior, o autosugestie sau ceva de genul asta.Pentru orice eu zic ca e o explicatie, chiar daca pentru un fenomen nu e gasita deocamdata nicio explicatie, asta nu inseamna ca ea nu exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost o experienta foarte tare pentru mine tot am citit pe alte forumuri cum sa iei contact cu ingerul tau pazitor, a fost wow pacat ca sa terminat sa va povestesc ......am aprins o lumanare si am spus rugaciuni catre ingerul pazitor si deodata am inceput sa ma calmez asa de tare incat nu mai aveam nici o grija si deodata am inceput sa-mi curga lacrimile ma simteam asa de bine incat plangeam il simteam era in spatele meu si ma luat in brate si ma acoperit cu aripile lui si eu tot plangeam era asa de bine si de cald incat imi doream sa fie mereu asa si mai simteam ca ma furnica tot corpu....... ma saturasem sa tot vad entitatile alea rele mereu ma faceau sami fie frica si ma speriam imediat de orice se auzea prin casa era de groaza cateodata nu le vedeam dar le simteam aveau o pofta imensa sa ma faca pe mine sa ma speri mi era o frica de ele rau imi dau o stare de neliniste sunt groaznice .....dar asta a fost prima experienta cu ingeri si a fost ceva extraordinar e asa de bine si imi pare asa de rau ca sa terminat dar am de gand sa mai incerc si alta data pana atunci sper ca sa nu mai ma intalnesc cu ale rele :roll: cea mai recenta experienta cu ele a fost intro seara ma uitam la tv si deodaca am simtit o stare de frica si neliniste si a inceput piciorul sa ma furnice cum miar fi fost amortil il simteam era mic si statea langa pat la picioarele mele am fost asa de speriat incat mam ridicat din pat si am aprin becu si mam dus la icoana si mam inchinat si am zis -nu mie frica de tine si deodata am vazut cum o unbra de forma mic si era cam cocosata a sarit in sus de langa bat si nu lam mai vazut .......Cum pot sa scap de sentimentu asta de frica nu vreu sami mai fie frica de ei ? Cum de pot sa simti entitatile astea si de ce ? Ce sfaturi imi mai puteti da ?

Multumesc

Cine dintre cei pe care ii cunosti, din trecut sau acum, are preocupari spirituale, religioase sau in domeniul parapsihologiei-paranormalului, extrasenzorialului, in special destul de aproape in timp cu experienta, "ingerul pazitor"?

Probabil e tardiv, acum am observat data postarii.

Editat de Numenume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×