Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

cand o sa-l vezi pe ingerul negru atunci cred ca vei realiza ca mai exista viata si dupa moarte....dar atunci va fi prea tarziu...de obicei la cine vine ingerul negrul...moare in cateva zile.....:gathering:

A venit acum vreo 10 ani, dar l-am prins in capcana. Acum il tin incuiat in beci pana imi spune toate secretele lui Dumnezeu, caci am de gand sa conduc eu lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum pot sa scap de sentimentu asta de frica nu vreu sami mai fie frica de ei ? Cum de pot sa simti entitatile astea si de ce ? Ce sfaturi imi mai puteti da ?

Multumesc

Nu trebuie sa le arati frica, indiferent ce s-ar intampla, confrunta-le. Entitatile nu te pot rani fizic, dar se pot folosi de frica ta, facandu-te sa te ranesti singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum il tin incuiat in beci pana imi spune toate secretele lui Dumnezeu, caci am de gand sa conduc eu lumea.

Pai iti spun eu secretul lui dumnezeu, care este practic soarele lui Akenaton: ARDE, ca de asta-i soare!

Cat priveste entitatile numite ingeri... roaga-te la ele si o sa te arda in numele tatalui (dumnezeu-soarele) :gathering:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!in ceea ce priveste partea cu ingerul tau pazitor,cred ca esti pe calea cea buna desi exista si posibilitatea sa fii inselat deoarece pana si un demon poate lua forma de inger,deci mare grija cu ce ai de a face.Demonii pe care ii simti sau care incearca sa te sperie prin zgomote facute in mobila sau mai stiu eu cum,e ceva obisnuit pentru ei.Ei se amuza prin frica ta,se hranesc si cu cat iti e mai multa teama cu atat mai rau,deci sa ai multa credinta in Dumnezeu si totul va fii bine.Umbra aceea era un veletrih si cu cat iti e teama mai mult cu atat prinde mai multa putere,creste.Teama aceea brusca,din nimic vine de la ei pentru ca ei au puterea de a-ti da starea aceasta,de asemenea mai este si teama aceea de necunoscut,atunci cand simti o prezenta dar nu o vezi este ceva natural sa te sperii putin avand in vedere ca nici nu cunosti cine sau ce este,ce sa mai zic de fazele cand se mai si arata dar exista si o limita pentru ei din fericire,Dumnezeu le permite sa faca lucruri dar cu o limita,tu doar pastreaza-ti curajul si nu iti fie frica,atata timp cat nu practici satanismul sau alte vrajitorii esti in siguranta.Daca mai ai vreo alta intrebare ascult.

 

 

Take care :haha:

Editat de Golden Angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ABC, iti recomand o carte. Cred ca o sa iti placa avand in vedere ca nu e una Religioasa ci una in care religia, credinta si filosofia misticilor este analizata, comparata si redata istoric. Un fel de credinta universala repovestita din prisma iudaismului, crestinismului si a islamului.

O sa aflii care au fost experientele marilor cugetatori si poate vei intelege mai bine cat de diferit gandim si totusi........nu gresim . Mult

 

Nu suntem cu totii capabili de experiente mistice sau intalniri cu Divinitatea si poate nici nu ni le dorim...........Eu nu as avea maturitatea spirituala sa port asa ceva in suflet. Dar sunt oameni care pot. Si mie mi se pare un lucru minunat.

Cartea e scrisa de Karen Armstrong http://en.wikipedia.org/wiki/Karen_Armstrong se numeste Istoria lui Dumnezeu. Pentru mine a fost fascinanta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu suntem cu totii capabili de experiente mistice sau intalniri cu Divinitatea si poate nici nu ni le dorim...........Eu nu as avea maturitatea spirituala sa port asa ceva in suflet. Dar sunt oameni care pot.

Suntem doar niste animale carora le-a evoluat mai mult creierul. Dumnezeu a aparut in imaginatia noastra odata cu aceasta capacitate de gandire. Faptul ca unii oameni au astfel de "intalniri", inseamna ca doar petrec mai mult timp creandu-si halucinatii proprii. Unii mai folosesc si anumite substante ajutatoare.

Priveste lumea prin prisma realitatii. Gandeste-te la cum am aparut, cum suntem alcatuiti si vei vedea ca Dumnezeu nu mai are ce sa caute. Singurul loc in care se mai poate refugia Dumnezeu e la inceputul Universului, dar cel mai probabil va fi gonit si de acolo, eliminandu-l de tot din potentiala existenta.

Na...dar inca stim putine. Ar putea la urma urmei ca acesti halucinanti sa spuna adevarul. Dar atunci sa il si dovedeasca. Iar cum niciunul nu a fost dornic sa il dovedeasca, e clar ca doar halucineaza.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Na...dar inca stim putine. Ar putea la urma urmei ca acesti halucinanti sa spuna adevarul. Dar atunci sa il si dovedeasca. Iar cum niciunul nu a fost dornic sa il dovedeasca, e clar ca doar halucineaza.

Dumnezeu este o realitate atotcuprinzatoare , existenta suprema ce nu poate fi perceputa asa cum percepem fiintele care depind de ea si exista -la fel ca ea- in mod necesar. Asadar trebuie sa cultivam un fel special de a vedea.

Cand vezi o "persoana" vezi intregul pentru ca asa ai fost obisnuit si CREZI ca asta inseamna realitatea. Anumite substante induc o cu totul alta viziune a aceleiasi "persoane" segmentand realitatea in parti si desfiintand Integralul desi acesta in sine nu a fost modificat.

Exista mistici care sunt capabili sa patrunda dincolo de existenta aceasta si sa vada ceea ce noi nu vedem cu simturile cu care suntem inzestrati. De ce ar fi acestea "Reale" si celelalte "halucinatii"? Daca Imaginatia este un adevar transcedental cu care am fost dotati dar marea majoritate nu stim sa il folosim?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt halucinatii pentru ca se petrec doar in mintea respectivilor. Realitatea e ceea ce exista independent de noi. De exemplu, un mistic dintr-asta halucinant, poate sa iti spuna ca langa el sta un spirit. Cu orice aparate vei incerca, nu vei gasi niciun spirit. Si atunci oare poti trage alta concluzie decat ca individul respectiv halucineaza ?

 

Imaginatia este un proces in creier care creeaza anumite imagini, sunete, etc. De ce vrei neaparat sa fie altceva ? Ce are explicatia asta RATIONALA ? Nu iti aduce nemurire ? Asta e... daca asa e lumea.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×