Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Forta de munca face mofturi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A fost recent un caz prezentat la antena 3, o tipa care a terminat facultatea fiind sefa de promotie, ceva legat de biologie, chimie sau amandoua, nu retin - abia daca a gasit un post de secretara undeva.

 

Am o prietena care isi cauta de vreo 2 ani un job si nu gaseste pe nicaieri. Toti angajatorii cer experienta, cu care omul nu se naste. Eu zic ca articolul respectiv este unul dintre cele basiste, care vrea sa arate ca "somerii sunt de vina pentru ca somajul e atat de mare in Romania".

zici tu?

eu nu as zice asa..

de 2 ani cauta job si nu gaseste...omg

si din ce traieste?...

hai mai Finnian...pe bune acum..

schimba si tu acolo un pic...zi 2 luni si te cred.

sau poate colega ta vrea direct patroana...

"joburile" astea nu se gasesc...:)

se fac..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa nu generalizam....eu am incercat sa ma angajez si in fabrica dar nu m-au luat pe motiv ca am studii superioare...cine este deci pretentios? la multe interviuri unde am fost se cam strambau patronii ca am studii superioare si ca nu sunt pt postul respectiv si bla bla....eu cred ca patronii sunt cam dusi cu pluta....

poti sa dazvolti putin problema ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti sa dazvolti putin problema ta?

Eu ca patron as fi frustrat sa am un angajat care imi da ceata in orice domeniu... :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ca patron as fi frustrat sa am un angajat care imi da ceata in orice domeniu... :scare:

hahahahaha...

eu unul as fi super bucuros sa am un angajat care sa-mi dea ceata in orice domeniu --asa cum spui tu-- si sa fie genul de om--angajatul perfect--

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hahahahaha...

eu unul as fi super bucuros sa am un angajat care sa-mi dea ceata in orice domeniu --asa cum spui tu-- si sa fie genul de om--angajatul perfect--

Problema e ca genul asta de oameni de obicei ajunge patron... si de regula pe alte meleaguri. :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema e ca, la cum se elibereaza acum diplome de facultate, s-ar putea ca in curand si pentru buda sa-ti trebuiasca studii superioare.

care-i problema ta?

 

eu unul as fi super bucuros sa am un angajat care sa-mi dea ceata in orice domeniu --asa cum spui tu-- si sa fie genul de om--angajatul perfect--

pe dracu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe dracu!

zici tu!!?

 

eu nu zic asa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×