Sari la conținut
Forum Roportal
Dana 10

Avem toti darul de a iubi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

So...daca refuz sa fiu superficiala, sunt rea?

Nu ca refuzi sa fii superficiala, refuzi placerea oamnilor de a sporovai, chiar daca temele alese sunt superficiale, acolo, da, esti rea. Oamenii se protejeaza, nu se implica, d-aia si fac teoria chibritului si o fac foarte des pe teme pretabile la asa ceva :flowers:

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea barbatilor pot iubi cu adevarat,

Majoritatea femeilor au impresia ca iubesc,insa,poate ca niciodata nu vor afla ce este iubirea adevarata.

Ca sa nu fiu rau,voi incerca sa ma si explic:

 

Dumnezeu catre femeie;

"Femeie,zici ca vrei iubire, ai?

Atunci,de ce te uiti la statutul meu social? De ce te uiti sa vezi daca sunt capabil sa produc bani?Ce treaba ai tu cu statutul meu social? Ce treaba ai tu cu banii mei? De ce te uiti la hainele mele? De ce ma judeci dupa haine? Ce treaba ai tu cu posesiunile mele materiale? Cu ce te incalzesc toate acestea? Afirmi sus si tare ca tu cauti iubire si esti o sensibila/finutza...Bun,si cum cauti tu iubirea? Unde o cauti? Intalnesti un barbat care are darul de a iubi,dar tu nici nu-ti dai seama.Are multe calitati care-l recomanda ca un "iubitor' veritabil,insa tu treci pe langa el fara sa-l observi.Tu femeie,iubesti pe cine nu te iubeste si ignori pe cine te iubeste.Tu esti vinovata pentru pangarirea acestui minunat dar pe care L-am dat oamenilor;iubirea.Tu ai facut o afacere din darul Meu.Tu confunzi placerile carnale cu dragostea pura si sfanta.Tu ai pangarit altarul sfant al iubirii.Tu ai nascut demoni cu care sa te desfranezi dupa bunul tau plac.Voi inmulti necazurile tale,mai ales in timpul nasterii.Cu durere iti vei naste copii.Barbatul tau te va supune".

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci,de ce te uiti la statutul meu social? De ce te uiti sa vezi daca sunt capabil sa produc bani?Ce treaba ai tu cu statutul meu social? Ce treaba ai tu cu banii mei? De ce te uiti la hainele mele? De ce ma judeci dupa haine? Ce treaba ai tu cu posesiunile mele materiale? Cu ce te incalzesc toate acestea?.

 

Iubirea nu e neconditionata.

Mai ales daca vrei sa te casatoresti.

Mai ales daca vrei sa ai copii.

 

Cand s-o inventa cresterea pruncilor pe baza de flori de mar (desi dupa cum vad la LUX, nu-i departe:D), atunci femeia nu va cauta (ancestral de altfel) un mascul cu care sa-si faca cuib.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:huggles:

 

deci am avut dreptate :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Si vazand Lucifer ca Adam nu e prin preajma,iar pe Eva plimbandu-se pe centura Edenului,s-a apropiat de ea si i-a zis; "Oare chiar a zis Dumnezeu sa nu intrati in vorba cu toate vietatile din gradina? Stiut este faptul ca atunci cand vei avea contact cu pomul cunostintei raului si binelui,ochii ti se va deschide si vei fi ca Dumnezeu!!!" Lucifer era frumos,vorbea lingusitor,era falnic,plin de incredere in sine.Eva,fiind sedusa de farmecul lui Lucifer,s-a lasat posedata de catre el.Dupa acest act,Eva,inocenta fiind,s-a dus la Adam sa-l invete si pe el sa muste din "fructul placerii".Atunci,li s-au deschis ochii la amandoi si au vazut ca sunt goi...

 

1.Pana in ziua de azi sexul este considerat ca fiind un subiect tabu si nu se discuta oriunde si oricum despre el

2.Ne ferim copii,mai ales fetitele,sa nu care cumva sa auda ceva legat de sex

3.Daca pomenim in public de organele sexuale,lumea se jeneaza,considera ca vorbim urat.

4.Daca un barbat injura o femeie in legatura cu organele sexuale,femeia considera ca a fost injurata,considera ca i se face un rau.

5.Femeile se simt frustrate si jenate cand in preajma lor se vorbeste "vulgar"

6.Femeile au fost desconsiderate multa vreme,fara un motiv bine intemeiat

7.Barbatii doresc sa se casatoreasca cu fecioare

8.Fecioarele sunt atrase de barbatii mai varstnici decat ele si experimentati (Lucifer)

9.Femeile fug de barbatii neexperimentati,cuminti,inocenti (Adam)

10 Ca sa cuceresti o femeie,trebuie sa fii ca Lucifer,iar daca intrebi o femeie,ce trebuie sa faci ca s-o cuceresti,negresit iti va raspunde ca trebuie sa fii ca Adam.Daca ii spui ca trebuie sa fii ca Lucifer,se va simti foarte ofensata si va spune ca esti prost si nu stii nimic.

11.Cel mai bun tratat despre seductie,nu face decat sa descrie atitudinea si personalitatea lui Lucifer.

12.Lucifer,in biblie ne da o lectie veritabila de seductie.Lucifer era falnic,sigur pe el,vorbea lingusitor.

13.Femeile cauta sa se distreze cu barbati experimentati (Lucifer) insa cauta sa se casatoreasca cu barbati cuminti (Adam)

14.Barbatii experimentati seduc si apoi abandoneaza (Lucifer)

15.Femeile nu-si uita niciodata prima dragoste,chiar daca aceasta a fost traumatizanta (Lucifer)

16.Femeile pun suflet cand fac sex (sunt sentimentale precum Eva),barbatii nu pun suflet si considera ca au mai avut inca o victorie (Lucifer)

17.Femeile sunt incriminate pentru sexualitatea lor. (asa au pierdut Edenul) Deasemenea o femeie este privita ca fiind usuratica,daca se culca cu mai multi barbati (s-a impreunat cu Lucifer)

18.Toate femeile tind sa aiba caracteristicile originale,mostenite de la Eva;dragute,frumoase,sensibile,inocente.

19.Adam fiind inocent,era prietnul Evei,Lucifer fiind versat,a devenit amantul Evei(desi amicii se poarta exemplar,acestia nu resesc sa castige inima fetei)

 

 

In momentul cand au pacatuit,Adam si Eva s-au acoperit....pentru ca erau goi,iar Dumnezeu ii intreaba,de unde stiti ca sunteti goi? Nu cumva.....De fapt,Adam si Eva,si-au ascuns organele sexuale,cele cu care cazusera.De unde stiu? Din comportamentul nostru.Numai daca estti tignit,ai curaj sa iesi pe afara cu sexul la vedere.Cand ne acoperim,ne acoperim in special organele sexuale.

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×