Sari la conținut
Forum Roportal
Andypandaursul

Ciobanesc Mioritic conditii climatice

Postări Recomandate

Buna Ziua. Imi doresc sa stiu daca rasa de ciobanesc mioritic rezista la clima. Fiind latos stiu ca blanita il apara de frig,dar sa nu fie bine la caldura: blanita nu il apara si de caldura ? Intrebarea mea: Il apara blanita si de caldura; REZISTA CIOBANESCUL MIORITIC LA CALDURA ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Ziua. Imi doresc sa stiu daca rasa de ciobanesc mioritic rezista la clima. Fiind latos stiu ca blanita il apara de frig,dar sa nu fie bine la caldura: blanita nu il apara si de caldura ? Intrebarea mea: Il apara blanita si de caldura; REZISTA CIOBANESCUL MIORITIC LA CALDURA ?

In apartament sau la curte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refer in curte. veerile sunt foarte calduroase.

rezista...

 

dar de ce nu iti iei unul de talie mai mica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In apartament sau la curte?

Sa tii in apt. un caine de talie mare cum e ciobanescul, e ... greu de calificat.:roll: Sa nu mai zic de lana cu care e inzestrat...

 

Ma refer in curte. veerile sunt foarte calduroase.

Daca are umbra grasa si apa, nu sunt probleme. Toata ziua va dormi tolanit la umbra...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un ciobanesc mioritic ! Are 1an si 5 luni si sta la curte ! Tot secretul este sa-l perii mereu ! Pe al meu l-am periat de mic , incepand cu varsta de 3-4 luni , si de atunci in fiecare zi ,5-10 minute, ii fac coafura :)) ! Daca reusesti sa faci chestia asta este foarte bine ! Blana pe timp de iarna , periata , pastreaza un aer cald , un fel de bariera pentru gerul de afara , iar vara la fel ! Bine , vara , inafara de perie , mai folosesc si furtunul cu apa....ajuta foarte mult si este si distractiv !

Sper ca te-am putut ajuta !

 

Succesuri !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intamplarea face sa am si eu un caine ciobanesc mioritic de Bucovina. Este inca pui ce-i drept, are doar 7 luni. A fost tuns atat cat a vrut, iar acum blana a inceput sa-i creasca. Ma joc cu el, stropindu-l cu furtunul, mai mult tinand de el pentru ca nu vrea. Pot sa spun ca rezista cu bine la casa, daca in timpul anotimpului cald este tuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×