Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu taur el fecioara...........e ok. Din cand in cand :) pentru ca fecioara e foarte fixata pe amanunte, dar per ansamblu e ok. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu leoaica, el taur....

Toaaaaaaata lumea zice ca nu merge....

Think again!

Ma linisteste, ma calmeaza, nu pretinde nimic si capata totul, pentru ca libertate mai mare de a fi eu insami nu am avut pana acuma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar un rac cu o fecioara, cum se potrivesc, exista compatibilitate astrala?

Eu sunt rac!

mama e rac si tata e fecioara,deci cred ca se potrivesc perfect :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu leoaica, el taur....

Toaaaaaaata lumea zice ca nu merge....

Think again!

Ma linisteste, ma calmeaza, nu pretinde nimic si capata totul, pentru ca libertate mai mare de a fi eu insami nu am avut pana acuma.

 

Compatibilitatile astrologice nu se rezuma doar la pozitia Soarelui in momentul nasterii (a te naste intr-o zodie sau alta inseamna ca Soarele traversa acea zodie la momentul respectiv). Sa nu uitam ca exista atatea planete in sistemul solar si fiecare isi pune amprenta asupra a ceea ce se intampla pe Pamant. In cazul vostru este adevarat ca Soarele tau cu al lui se gasesc in pozitii aflate traditional in conflict (chiar ireconciliabil), insa probabil ca restul planetelor stabilesc relatii armonioase iar asta da echilibru relatiei.

 

*****

 

El Berbec (Ascendent Taur), eu Capricorn (Ascendent Gemeni). Combinatia pe care toate manualele de astrologie o pun sub un "NU - NU!" mare, totusi rezistam de 7 ani impreuna. Insa... nu pentru ca restul planetelor ar face relatii armonioase (orice astrolog care ne-a vazut hartile nu ne-a dat nicio sansa :) )... sinastria noastra e un dezastru si adevarul este ca 6 ani din 7 am fost pe muchie de cutit, mereu cu un deget pregatit pe butonul de eject, INSA am ales amandoi, in mod constient, sa invatam din conflictele si nepotrivirile noastre, sa ne transformam, sa punem scopuri impersonale deasupra celor personale. Si am reusit! A fost foarte greu, inca este greu uneori, dar aceasta relatie ne-a invatat pe amandoi mai multe decat 10 relatii bazate pe potrivire si armonie.

 

Asa ca... pana la urma depinde in egala masura de liberul nostru arbitru si de vointa noastra. Cum zic astrologii: "astrele predispun, omul dispune".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu taur el fecioara...........e ok. Din cand in cand :tease: pentru ca fecioara e foarte fixata pe amanunte, dar per ansamblu e ok. :tease:

:crazy: eu fecioara, el taur...

 

pacat ca-si pun asa limitari si au halucinatii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia, zodiacul e o prostie.

Eu am experimentat niste metode mai ciudate. Stiam dinainte ce va fi in anumite perioade, si....m-am detasat mental. In mod real evenimentul prevazut parca se producea altuia. Fara sa ma afecteze decit ca stiam. In rest, nimic.

Deci se poate si asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca va spun eu acum ce sunt:)) picati de ras

 

 

Eu - Scorpion

Ea- Scorpioanca

Mama ei - Scorpioanca

Pretena ei - Scorpioanca

Fratele meu - Scorpion

Pretenu meu Scorpion

 

 

Ce iese de aici? ( mai exista in fam mea un leu , capricorn , sagetator si in a ei un sagetator )

 

Ce credetzi ca exista aici:))

 

 

Eu zic Cutremur:))

 

La o partida de carti intre 4 scorpioni = O partida pentru luarea unor bilete la K1 :spiteful:

Editat de Darianna
eliminare link-uri reclama din mesaj!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crede-ti ca merge ?

eu: Gemeni

el: Fecioara

 

Bine nu mai spun ca eu deja am intalnit cuplul asta gemeni-fecioara ...la mine acasa tata-gemeni iar mama-fecioara...am vazut cum se inteleg tata calm , mama :huggles: in schimb la mine in relatie stau lucrurile invers cu toate ca eu sunt gemeni ca si tata...acum voi ce ziceti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×