Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

De ce nu si femeia la 40 de ani?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si si..zic eu

vorbim despre femeia la 40 de ani si mai bine de atat..sau sub 40..

caci daca intram pe un site cu pitipoance--vedem niste chestii care zgarie retina,,

frumusetea lor si felul de a fi la varsta asta..

Pragul psihologic poate aparea de fiecare data cand implinim niste ani, schimbam prefixul, un factor important in acest sens fiind starea pe care o avem in acel moment, determinata si ea la randul ei de viata avuta in acel moment cu nemultumirile si multumirile ei.

Editat de Lucast

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o femeie are altfel de frumusete, daca vrei sa o vezi.

ei..despre acea frumusete vorbesc eu...

pana la 30---femeile sunt cum sunt.

unele raman ancorate in adolescenta, altele vad adevarata fata a frumusetii feminine si o pun in valoare.

dupa 30..apar alte probleme...

copii, familia, stresul..si apare tendinta de a renunta la anumite pretentii...( nu toate )

de la 40 de ani in colo--gandul la menopauza si la riduri face femeia sa aibe o alta atitudine fata de ea..

bineinteles--barbatul este un punct de inflexiune in toata povestea asta..

 

 

Ce sub, mai? Era vorba de criza femeilor la 40! Am luat-o prin ceapa :jester:

pragul este 40..asa e..

dar problemele apar mai devreme si se acutizeaza in timp...

asa ca din cauza asta am spus ca acest prag este doar o cifra in capul nostru..al tuturor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amarena are dreptate, femeia la 40+ are reale dereglari hormonale, deci JUSTIFICATE, nu cantecul lebedei, ca la altii :P

 

In rest, ca se ingrijeste sau nu, n-are legatura cu varsta...sau poate are in sens pozitiv (imbatranesti, te stafidesti, te ingrijesti mai mult :jester:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amarena are dreptate, femeia la 40+ are reale dereglari hormonale, deci JUSTIFICATE, nu cantecul lebedei, ca la altii :P

 

In rest, ca se ingrijeste sau nu, n-are legatura cu varsta...sau poate are in sens pozitiv (imbatranesti, te stafidesti, te ingrijesti mai mult :jester:)

tu vorbesti?...

 

nu vezi ca arati ca la 25?...

 

mrrrrrr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu vorbesti?...

 

nu vezi ca arati ca la 25?...

 

mrrrrrr

 

opa...e rost de complimente...si tie tot max 25 iti "dau" :jester: (exagerezi al dreaq, da' na...prietenia:D)

 

 

ma, noi vorbim acilea de varsta biologica....si de luatul razna din cauza ei:D

tu n-ai luat-o razna ca ai nevasta tanara :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singura deosebire intre barbati si femei este ca femeile sufera reale transformari hormonale, odata cu inceperea perioadei de premenopauza. Nu mai vorbesc de menopauza. Deci adevarata criza ar trebui cautata la femei, nu la barbati.

La barbati s-a incercat termenul de andropauza, dar e cam fortat, dupa parerea mea.

 

 

Pai eu cred ca brbatii intra in middle age crysis pentru ca femeile lor intra la menopauza si incepteaza sa mai fie atragatoare...au bufeuri...sunt nefericite, rautacioase....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai eu cred ca brbatii intra in middle age crysis pentru ca femeile lor intra la menopauza si incepteaza sa mai fie atragatoare...au bufeuri...sunt nefericite, rautacioase....

 

si aia de 40+ care au neveste de 30+ la ce dreq mai intra? Sau ei n-au crize? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sunt mai ciudata asa de fel.Atunci cand am trecut pragul , am privit in urma si mi-a placut ,am facut un bilant si am fost multumita , am realizat ca nu am trecut degeaba prin acei ani . Cat despre acele dereglari , nu e cazul ....inca .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×