Sari la conținut
Forum Roportal
Leonking

Ce vin preferi (topic pentru concurs)

Postări Recomandate

tu alege soiul - marca - brandul - din productia romaneasca, in stare sa te satisfaca

 

nu stiu cat va puncta chestia asta pentru concurs, dar va permite cu siguranta sponsorului sa trimita mai multe soiuri de vin, in loc de unul singur...

 

eu prefer o tamaioasa romaneasca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca zic "Fata din iarba" ( Muscat de Jidvei ) iar ma trezesc cu un ban la cheta catre prima sticla ... ca e plin de fuhrere nefe ricite - si totusi e un vin foarte baubil :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca zic "Fata din iarba" ( Muscat de Jidvei ) iar ma trezesc cu un ban la cheta catre prima sticla ... ca e plin de fuhrere nefe ricite - si totusi e un vin foarte baubil :jester:

 

s-a marcat, numai ca se pare ca sponsorul e din focsani, deci vom avea parte de vinexport, sau gama lui netoiu... nu pot insa sa bag mana in foc, asa ca asteptam in continuare sugestii

 

merge ca un vin similar - ba chiar mai baubil - feteasca regala de odobesti, sau chiar galbena de odobesti... (opinie personala)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am o marca anume, dar imi place

 

vinul alb si dulce :jester:

 

mei... e vorba de un sponsor, e clar ca nu se duce acasa la baba ileana sa-i ia vinul din beci si sa vi-l aduca la bidoane...

deci, vor fi 500 de sticle de vin = 50 participanti x 10 sticle, si in principiu vor fi la 0.75 l si etichetate, preambalate...

de rest, vedem noi cine, cum si cat bea...

 

 

deasemenea, va fi si apa minerala = bodoc (singura apa minerala naturala care nu schimba gustul vinului) in aceeasi cantitate = 500 l

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mei... e vorba de un sponsor, e clar ca nu se duce acasa la baba ileana sa-i ia vinul din beci si sa vi-l aduca la bidoane...

deci, vor fi 500 de sticle de vin = 50 participanti x 10 sticle, si in principiu vor fi la 0.75 l si etichetate, preambalate...

de rest, vedem noi cine, cum si cat bea...

 

 

deasemenea, va fi si apa minerala = bodoc (singura apa minerala naturala care nu schimba gustul vinului) in aceeasi cantitate = 500 l

 

aaaaaaaaaaaaaa pai merge orice. continuam maine ca trebuie sa fug

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aaaaaaaaaaaaaa pai merge orice. continuam maine ca trebuie sa fug

 

ai un night jogging?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lol, nu... trebuie sa "fug " pana in pat sa dorm. deci : noapte buna

 

eu in pat n-as fugi... in principiu, se pot desfasura alte activitati, cu acelasi resultat de consum de energie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×