Sari la conținut
Forum Roportal
hellogirl12

Vreau sa ma indragostesc din nou de iubitul meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu iubita , nu alerga ....

Mergi incet si gandeste-te

Pune totul in balanta ..... stiu ca e greu dar trebuie sa o faci ...

gandeste-te la toate lucrurile frumoase dar mai ales la cele care nu ti-au facut placere ....

Lasa timpul sa treaca ( stiu ca e usor de zis dar mai greu de facut) :angry: ... BAFTA

 

 

un sfat bun, nu alerga...mergi incetisor dar ai grija totusi sa te ...impiedici... :drag:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este e usor de zis dar mai greu de facut...si sa las timp sa treaca m-am gandit si la chestia asta...dar simt ca acum timpul e impotriva mea

oricum saptamana asta plecam cu niste prieteni la mare vreo 4 zile...sper din tot sufletul sa se intample ceva frumos intre mine si iubitul meu...dar ma gandesc si daca nu se intampla nimic in inima mea...atunci iar e rau

S-ar putea sa aveti noroc cu plecarea la mare...dar poti fi sigura ca daca acolo nu vei simti nimic dupa aceea nici atat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca la farmacie.

 

Probabil ca daca am apelat la un site ca sa-mi gasesc niste raspunsuri este pentru simplu fapt ca nu am curajul si nici nu vreau sa stie nimeni ce mi se intampla...dar ca sa fiu luata la misto...nu-i frumos...daca n-ai nicun raspuns pentru mine nu scrie...dar numai lua lumea la misto...numai ironiza...totusi n-am 15 sau 18 ani...sa spui k sunt o pustoaica sau o mucoasa care n-are ce face...din cate vezi indiferent de varsta ai in viata unele impasuri pe care simti k nu le gasesti rezolvarea oricat de matur esti sau te simti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca afli reteta, sa ne-o spui si noua.

 

E ideal sa te indragostesti numa' de cine te iubeste :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tu ar trebui sa vorbesti cu iubitul tau. Pare dur, dar cred ca asa sunt eu -mai dur, de fel.

Tu de fapt il iubesti mult de tot. Insa exista si demoni pe lumea asta. Proprii nostri demoni. Nu poti sa scapi de ei decat daca ii infrunti.

Si sa nu ma intelegi gresit. Nu mergi si fugi la iubitul tau cum ca te-ai indragostit de fostul..ci pur si simplu il lasi si pe el sa stie, sa vada..ca nu esti ok. Ca ceva se intampal cu tine.

 

Eu cred ca exista posibilitatea ca sa retraiesti 'dezamagirea'de a fi iubit si a se alege nimic. Ti-e teama ca nu cumva sa se intample asta cu iubitul tau actual, si te-ai 'blocat'.

Dar ce dovada mai mare de iubire este pe lume , decat : 'Iubitule, ai grija de mine, ..incep sa ma indragostesc de altii

(demoni)'?

 

Bineinteles, cei care cunosc si accepta totul doar la nivel de constient, ii considera pe cei care incearca sa apeleze la subconstientul tau, dusi cu pluta :angry:

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca daca am apelat la un site ca sa-mi gasesc niste raspunsuri este pentru simplu fapt ca nu am curajul si nici nu vreau sa stie nimeni ce mi se intampla...dar ca sa fiu luata la misto...nu-i frumos...daca n-ai nicun raspuns pentru mine nu scrie...dar numai lua lumea la misto...numai ironiza...totusi n-am 15 sau 18 ani...sa spui k sunt o pustoaica sau o mucoasa care n-are ce face...din cate vezi indiferent de varsta ai in viata unele impasuri pe care simti k nu le gasesti rezolvarea oricat de matur esti sau te simti

Nu ma intereseaza cati ani ei sau daca ai numarul corespunzator de membre. Imi este clar ca neuronii functioneaza defectuos.

Probabil ca nu prea stii pe ce lume traiesti. De fapt, este cert.

Tu numesti impas sa iti impui sa iubesti pe cineva? Esti cel putin dusa cu pluta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce vrei sa spui cu impiedicatul?....ce mi sar putea intampla mai rau de atat?

 

 

 

totul e posibil...gandeste....sunt mai multe variante :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu reusesc eu sa inteleg este asta :daca doar te-ai reintalnit (si nimic mai mult) cu fostul, cum ai ajuns sa te indragostesti de el? :angry:

Mai au si barbatii dreptate cand zic ca... :drag: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate o pauza de o saptamana sau doua departe de oricare dintre cei doi ti-ar pune gandurile in ordine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×