Sari la conținut
Forum Roportal
hellogirl12

Vreau sa ma indragostesc din nou de iubitul meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt impreuna cu D.de 3 ani.Am luptat mult pentru aceasta relatie si pentru el ca sa putem fii impreuna...l-am iubit din prima ca o nebuna...nebuna de iubire.

Totul a fost bine si frumos o relatie aproape perfecta pana acum 1luna si jum cand am inceput sa vorbesc din nou mai intai pe mess si apoi mam si intalnit cu fost iubit care a fost si primul baiat in viata mea(nu l-am mai vazut de 5ani)

Problema este ca m-am indragostit din nou de el...ceea ce chiar nu vroiam...nu mi-am dorit lucrul asta in momentul in care am acceptat sa ma intalnesc cu el(iar el simte exact acelshi lucru ca si mine)...dar eu nu vreau sa ma impac cu el nu vreau sa mai fiu cu el niciodata dar cum sa fac sa-l uit din nou?...Cum sa fac sal iubesc din nou pe D?...pentru ca el nu are nici o vina ma iubeste la fel de mult ca si pana acum...problema e la mine...nici sexul cu el numai merge...numai simt nimic

Va rog din suflet ajutati-ma sa ma regasesc ca numai stiu...eu vreau sa raman cu D. pentru k el este potrivit pentru mine...doar atat imi doresc sa-mi reinvie dragostea pe care am simtito pentru D. pana acum o luna si jum!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa am 22 de ani din nou.

Oare se poate?

:angry:

 

problema e la mine...nici sexul cu el numai merge...numai simt nimicVa rog din suflet ajutati-ma sa ma regasesc ca numai stiu...eu vreau sa raman cu D. pentru k el este potrivit pentru mine...doar atat imi doresc sa-mi reinvie dragostea pe care am simtito pentru D. pana acum o luna si jum!!!

Dar sustii ca e tipul potrivit pentru tine.

Oare cum este cel nepotrivit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata, sa te indragostesti si sa iubesti nu e o chestiune de vointa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt impreuna cu D.de 3 ani.Am luptat mult pentru aceasta relatie si pentru el ca sa putem fii impreuna...l-am iubit din prima ca o nebuna...nebuna de iubire.

Totul a fost bine si frumos o relatie aproape perfecta pana acum 1luna si jum cand am inceput sa vorbesc din nou mai intai pe mess si apoi mam si intalnit cu fost iubit care a fost si primul baiat in viata mea(nu l-am mai vazut de 5ani)

Problema este ca m-am indragostit din nou de el...ceea ce chiar nu vroiam...nu mi-am dorit lucrul asta in momentul in care am acceptat sa ma intalnesc cu el(iar el simte exact acelshi lucru ca si mine)...dar eu nu vreau sa ma impac cu el nu vreau sa mai fiu cu el niciodata dar cum sa fac sa-l uit din nou?...Cum sa fac sal iubesc din nou pe D?...pentru ca el nu are nici o vina ma iubeste la fel de mult ca si pana acum...problema e la mine...nici sexul cu el numai merge...numai simt nimic

Va rog din suflet ajutati-ma sa ma regasesc ca numai stiu...eu vreau sa raman cu D. pentru k el este potrivit pentru mine...doar atat imi doresc sa-mi reinvie dragostea pe care am simtito pentru D. pana acum o luna si jum!!!

 

Tu esti cea care hotatrasti. Degeaba esti cu unul daca suferi dupa celalalt. Te amesteci printre cuvinte. Suntem facuti din vorbe. Ce poate fi mai dureros?

Parerea mea este sa iei o pauza si sa-ti clarifici sentimentele. Fata de amandoi. Aici este vorba de lupta intre inima si ratiune, eu asa cred. Urmeaza-ti inima caci prin si cu iubire vei trece peste toate. Hai, alearga acolo unde-ti dicteaza sufletul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu iubita , nu alerga ....

Mergi incet si gandeste-te

Pune totul in balanta ..... stiu ca e greu dar trebuie sa o faci ...

gandeste-te la toate lucrurile frumoase dar mai ales la cele care nu ti-au facut placere ....

Lasa timpul sa treaca ( stiu ca e usor de zis dar mai greu de facut) :angry: ... BAFTA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu esti cea care hotatrasti. Degeaba esti cu unul daca suferi dupa celalalt. Te amesteci printre cuvinte. Suntem facuti din vorbe. Ce poate fi mai dureros?

Parerea mea este sa iei o pauza si sa-ti clarifici sentimentele. Fata de amandoi. Aici este vorba de lupta intre inima si ratiune, eu asa cred. Urmeaza-ti inima caci prin si cu iubire vei trece peste toate. Hai, alearga acolo unde-ti dicteaza sufletul !

 

Eu nu sufar dupa celalt...ca nu vreau sa fiu cu el chiar daca acum as fii singura...sufar si ma doare faptul k am incetat sa-mi mai iubesc iubitul...simt doar atat k mie drag de el...il privesc si-l vad cel mai frumos si mai bun baiat...dar nu este iubire si asta ma doare.

Eu nu vorbesc de dragostea de la inceputul unei relatii cu fluturi in stomac si chestii dinastea...eu vb de iubirea care se formeaza in timp...bucuria pe care o simti cand va vedeti cand petreceti timp impreuna...cand privesti persoana si simti k o vei iubi mereu etc

Eu asta imi doresc sa revina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu iubita , nu alerga ....

Mergi incet si gandeste-te

Pune totul in balanta ..... stiu ca e greu dar trebuie sa o faci ...

gandeste-te la toate lucrurile frumoase dar mai ales la cele care nu ti-au facut placere ....

Lasa timpul sa treaca ( stiu ca e usor de zis dar mai greu de facut) :angry: ... BAFTA

Asa este e usor de zis dar mai greu de facut...si sa las timp sa treaca m-am gandit si la chestia asta...dar simt ca acum timpul e impotriva mea

oricum saptamana asta plecam cu niste prieteni la mare vreo 4 zile...sper din tot sufletul sa se intample ceva frumos intre mine si iubitul meu...dar ma gandesc si daca nu se intampla nimic in inima mea...atunci iar e rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×