Sari la conținut
Forum Roportal
Leonking

Cenaclul Flacara

Postări Recomandate

Cenaclul Flacara a fost pentru mine cam ceea ce e MTV pentru generatia de azi...

- era cam tot ce ne puteam permite sa ascultam, si aveam atata nevoie de muzica...

- frumos era ca mai fiecare avea o chitara, si se fredonau seara, la banca, in fata blocului sau in parc, melodii din cenaclu...

- era o tulburare nationala printre adolescentii generatiei mele...

 

voi ce ziceti?

 

asta-i mesajul tau de inceput!

 

la "serbarile scanteii tineretului" se canta cumva o alta muzica?!...lumineaza-ne!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

asta-i mesajul tau de inceput!

 

la "serbarile scanteii tineretului" se canta cumva o alta muzica?!...lumineaza-ne!

 

da, se canta muzica usoara, era un cenaclu de alt tip ... lucian avramescu avea cu totul alt stil de poezie apreciata si promovata... si s-a vazut din start ca a fost construit ca o contrabalansare a cenaclului flacara, mai mult, ca o clona...

 

nu mi-a placut niciodata, si daca vrei serbarile deschide tu topic, e optiunea ta... nu ma intereseaza serbarile, eu am bucurie la cenaclul flacara...

 

 

:doh: si parintii mei imi povesteau despre "aceasta tulburare nationala"

prin liceu/ facultate si eu cu colegii am iesit sa cantam in parc sau pe scarile blocului, liceului, la barul din spatele facultatii :think: ... era o atmosfera placuta, simteai ca faci parte dintr-o miscare

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am nadejdea ca dragul nostru Adrian Paunescu a inteles ca este necesara prezenta lui, in continuare si in planul fizic, pe aceasta splendida planeta Pamant . :spiteful:

 

Dan Andrei Aldea

Editat de nightwish
pus clipul in locul link-ului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am nadejdea ca dragul nostru Adrian Paunescu a inteles ca este necesara prezenta lui, in continuare si in planul fizic, pe aceasta splendida planeta Pamant . :flowers:

 

El a inteles ...ca Dumnezeu il cheama la El.

Odihneasca-se in pace!

 

 

Ramanem cu un gol in suflete ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, acceptam ca aceasta a fost solutia perfecta, intru binele cel mai inalt al tuturor vazutelor si nevazutelor, a tuturor celor implicati pe calea optima aleasa de sufletelul sau.

 

Amin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×